Android 4.1 Jelly Bean’deki Yenilikleri ve Tüm Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
Android 4.1 Jelly Bean’deki Yenilikleri ve Tüm Özellikleri

ile Gerçek Zamanlı Bilgiler
Jelly Bean ile gelecek en önemli ve en çok dikkat çeken özelliklerden birisi diyebiliriz. Kısaca Google Now hakkında şöyle diyebiliriz; bulunduğunuz yere ve takvime göre sizin için faydalı olacak bilgileri gerçek zamanlı olarak sizlere sunuyor. Birkaç örnek ile bu gelişmeden bahsedecek olursak bir seyahate çıkmak istiyorsunuz ve uçak saatini merak ettiniz işte Google Now size burada yardımcı oluyor yada çok yoruldunuz bir kafeye gitmek istiyorsunuz işte Google Now yine yanınızda hatta bir otobüse bindiniz ve ineceğiniz durağa gidiş sürenizi dahi hesaplıyor ve Google Now kullanıldıkça zaman içerisinde size tanıyor sizin için en iyiyi sunuyor.
Google Now ile ilgli tanıtım videosu:
[video=youtube;kUv_uZfLcWA]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kUv_uZfLcWA[/video]

Knowledge Graph ile arama ve sonuçları
Jelly Bean ile gelen bir diğer özellik ise yeni bir akıllı arama işlemi bu sürümde oldukça gelişmiş bir arama arayüzü ile kullanıcılara daha fazla bilgi vermeyi hedefleyen Jelly Bean arama sonuçlarını bir kart ile gösteriyor. Arattığınız bir şey hakkında sadece sıradan bir liste ile karşılaşmıyorsunuz ekranınıza arama kartı çıkıyor ve isterseniz bunu geçerek normal arama listesini de görebiliyorsunuz.
Aramalarınızı sesli olarak yaptığınızda ise size sesli olarak cevap verebiliyor.
Jelly Bean İle Yeni Bir Bildirim Ekranı
Jelly Bean tamamen yenilenmiş bir bildirim ekranına sahip diyebiliriz. Daha fazla bilginin olduğu yeni bir bildirim paneli ile işlemlerinizi yapmak çok daha kolay ve hızlı olacak. Bildirim panelinde artık sadece bildirim yazısı değil aldığınız bildirim ile ilgili tüm içeriklere ulaşabileceksiniz. Örneğin cevapsız bir çağrı aldığınız da çağrı ile ilgili detaylar kişiye atanan resim vb. bilgileri görebilecek ve bu çağrıya bildirim panelinden direk olarak arama yapabilecek ya da mesaj gönderebileceksiniz. Bir başka örnekte Google+ da yapılan bir paylaşıma bildirim panelinde ulaşabilecek ve +1’leyebileceksiniz.
Bildirim panelinin varsayılan ayarları olarak en üstteki bildirim genişletilmiş bilgiler ile gözüküyor siz bu uyarıyı kontrol ettiğinizde bir sonra ki uyarı otomatik olarak genişliyor. Dilerseniz de bildirim panelinde ki diğer bildirimleri isteğinize göre seçebilir ve bildirimleri tıklayarak genişletebilirsiniz.
Canlı Duvar Kâğıtlarını Ön İzleme
Bu özellik sayesinde hareketli duvar kâğıtlarınızı uygulamadan önce ön izleme yapabilir seçimini yaptıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.
Kullanışlı Yeni Bir Kamera Uygulaması ve Yeni Özellikler
Kamera uygulaması için geliştirilmiş yeni özellikler de Jelly Bean’de dikkat çekenler arasında. Çektiğiniz resimler üzerinde hızlı işlemler yapmayı sağlayan dokunuş hareketleri ve çektiğiniz resimlere kamera görünümünde sola kaydırarak fotoğraflarınızı görebilme, çimdikleme hareketi ile fotoğraflarınızı bir film şeridi görünümüne sokabilme ve yukarı sürükleme ile kolayca silme işlemi yapabilme olanağı sağlıyor. Ayrıca rehberde kullanmış olduğunuz resimler için artık yüksek çözünürlüklü fotoğraflarda kullanabiliyorsunuz
Sesli Metin Yazdırma ve Sesli Komutlar İçin Artık İnternete İhtiyacınız Olamayacak.
Jelly Bean ses komutlarını algılamadan artık çevrimdışı çalışabilecek. Bir çok kullanıcının bu özelliği sevmesi fakat istedikleri her an internete erişemedikleri için çok sık kullanamadıkları bu özellik artık Jelly Bean kullanıcılarının vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor.
Offline Voice Search ile ilgili tanıtım videosu:
<strong>[video=youtube;fOQPU7YxQ4Q]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=fOQPU7YxQ4Q[/video]

Ana Ekran
Ve Widgetler

Jelly Bean ile giriş ekranını çok kullanışlı hale geldiğini söyleyebiliriz. Bir çok kullanıcının sıkıntıları arasında yer alan ana ekrandaki yetersiz alan sorununa Jelly Bean ile çözüm bulunmuş. Ana ekranda yeterli alan olmadığında ekrandaki simgeleri otomatik olarak düzenleme ve boyutlandırma yaptıktan sonra kullanıcılar için daha fazla alan oluşturmakta ve istediğiniz widgetleri ekranınız da sorunsuzca kullanmanızı sağlamakta. Tüm bu işlemler ise çok kolay ve basit bir şekilde gerçekleştirilmekte.

Symbianize

Symbianize

Üye
Sesli metin icin internet kamera ve canli duvar kagidi haric hepsi iosta var

MasteLaa

MasteLaa

Üye
JB diğer sistemlere benzemiyor Android'in ;) JB ile iOS a yaklaşıyor bence.

doctorrr

doctorrr

Üye
JB diğer sistemlere benzemiyor Android'in ;) JB ile iOS a yaklaşıyor bence.
bu kadar zamandan sonra anca adam oldu android :dry: bilemem 6. nesil iphone un performansını görmeden jelly bean ı yağlayıp ballamamak lazım ;)

• Beğen
Tepkiler: MasteLaa
Türe

Türe

Üye

bu kadar zamandan sonra anca adam oldu android :dry: bilemem 6. nesil iphone un performansını görmeden jelly bean ı yağlayıp ballamamak lazım ;)

Ya dün elime 3gs aldım kasıl kasıl öldüm ya ıyy çok berbat performans açısından :zzz:

4 ve 4s mükemmel ona göre :zzz:

MasteLaa

MasteLaa

Üye

Yok yahu sadece ICS ve GB ye göre daha stabil bunu dedim kardişim :tebessüm: iOS ile daha rahat karşılaştırılabilir manasında ICS ve GB ile karşılaştırınca çok fark oluyordu. ;)

doctorrr

doctorrr

Üye

Ya dün elime 3gs aldım kasıl kasıl öldüm ya ıyy çok berbat performans açısından :zzz:

4 ve 4s mükemmel ona göre :zzz:
sen çift çekirdekli 1.5 ghz işlemcili hatta ve hatta jelly bean romu kullandığın :o gs2 yi bırakarak tek çekirdekli 600 mhz işlemcili iphone düşük bi jenerasyonuna el atmışın tabiki seni tatmin etmez :P:

moniacful

Üye
3gs hiç bir işe yaramaz zaten

doctorrr

doctorrr

Üye
Türe

Türe

Üye

sen çift çekirdekli 1.5 ghz işlemcili hatta ve hatta jelly bean romu kullandığın :o gs2 yi bırakarak tek çekirdekli 600 mhz işlemcili iphone düşük bi jenerasyonuna el atmışın tabiki seni tatmin etmez :P:

Yok pampa ya 4 bile çok tatminkar şu an :ehe s2 yi bırakıp 4 e geçsem çok üzülmem :ehe ama yine de s2 iyi lakin şarjı 4s den de az gidiyo :off:

moniacful

Üye
en iyisi note bence 4s ve s2 den üstün baya 2.sini alicam hayırlısıyla

doctorrr

doctorrr

Üye

Yok pampa ya 4 bile çok tatminkar şu an :ehe s2 yi bırakıp 4 e geçsem çok üzülmem :ehe ama yine de s2 iyi lakin şarjı 4s den de az gidiyo :off:
olsun o kadar panpa overclock falan yapımışsındır sen ona :sirit: 4s iyidir yaa hani sen 4s e geçecektin son durum ne :D

doctorrr

doctorrr

Üye

Note 4s ' ten üstünse ben bu forumu bırakırım arkadaş . :kac:

- - - Eklendi - - -

2. el gelmesini bekliyorum hala :ah Kimse satmıyo :zzz: oc'suz :(
satarlarmı hiç :ehe ben olsam varya 4s i bibuçuk iki sene kullanırım destekte tam ios 6 yı falanda alacakmış fiççiçuu :halay3:

Üst Alt