Alo fetva hattını arayıp katliam yapıyorlar

Sponsorlu Bağlantılar

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi
Alo fetva hattını arayıp katliam yapıyorlar
Biraz önce haberlerde izledim, alo fetva hattını arayıp "oruçken saç kestirmek orucu bozar mı?" diyenini bir tutun, "diş fırçalamak" "traş olmak" "denize girmek" gibi şeyleri de soranlar varmış.

Ben bu halkın artık çok aşırı bir şekilde yozlaştığını düşünüyorum. Ya hayatlarında hiç ilmihale bakmadılar ya da uçan kuştan nem kapar olmuşlar.

Siz ne düşünüyorsunuz?

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Hadi sac kesmeyi anladim da digerleri gayet mantikli seyler.

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
    Konu Sahibi
Bence komik bunların sorulması...

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Kardesim ben dis fircalamanin orucu bozdugunu zannediyordum,meger bozmuyormus.Neresi komik sence?

Tahafall

Üye

Tahafall

Üye
İyi ağzımız koka koka gezelim o zaman 30 gün :off:
Yok böyle bir şey ya

Kardeşim macunla fırçalarsan bozar cunku onun bi tadı var ve oruc tutuyorsun agzin birakta koksun sacma sapma konusup insanlarin aklini karistirmayin

Tahafall

Üye
Eğer inanmiyorsan ilmihal kitabi bul kardesim ugrastirma lutfen ac ve konu

Uhops

Uhops

Üye
Ağzın kokması kötü bi şey değildi bunun ilgili bir hadis bile vardı.

- - - Eklendi - - -

En iyisi misvak kullanmak.

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Diş fırçalamak neyse de traş saçma. İhrama girmiyoruz oruç tutuyoruz.

by-pegasus

Üye
kimileri de eğlence için soruyor :vur: adamlar yardım edelim diye açmış bizim insanlara bak

TheDanger

TheDanger

Üye
Diyanetin sitesinden yaptigim arastirma sonucu buldugum dokuman. Eger bunu gordukten sonra hala "dis fircalamak orucu bozar" derseniz orasini bilemem. neyse buyrun dokuman.

• Beğen
Tepkiler: Quantal Quetzal

Tahafall

Üye
Diyanetin sitesinden yaptigim arastirma sonucu buldugum dokuman. Eger bunu gordukten sonra hala "dis fircalamak orucu bozar" derseniz orasini bilemem. neyse buyrun dokuman.

Ben hala bozar diyorum sonucta macunun bi tadi var macunsuzsa bozmaz kardesim isterse dunya bozmaz desin benim mantigim boyle

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Normalde diş günde iki defa sabah ve akşam fırçalanır
iftarda birde sahurda fırçalarsınız olur biter

codblackops2

codblackops2

Üye
Ben hala bozar diyorum sonucta macunun bi tadi var macunsuzsa bozmaz kardesim isterse dunya bozmaz desin benim mantigim boyle
Benim mantigim gibi birşey yoktur islamda.fikih alimleri içtihat yaparak boyle bir hukme varmislar ve kafana gore sen hüküm veremezsin.ama genede sen bil8rsin uyarayim dedim :hmmm

Tahafall

Üye
Islam mantik dinidir kardesim

codblackops2

codblackops2

Üye
Herkes mantigina göre yasayamaz ama

Tahafall

Üye
Ben ole yasiyorim kardesim