5800 Symbian ^Poyraz^ Cfw By Marvin 30.10.2012

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

poyo34

Üye
    Konu Sahibi
5800 Symbian ^Poyraz^ Cfw By Marvin 30.10.2012

Performans Modlar

• Batarya Süresi En İyi Düzene Getirildi
• Güç Tasarruf Modu Eklendi
• Dokunmatik Hassasiyeti En İyi Düzene Getirildi
• Sensör Hızı En İyi Düzene Getirildi
• Dokunmatik Algılama Ve İşlevi Hızı En İyi Düzene Getirildi
• Tema Ön İzleme Süresi Hızlandırıldı
• Uygulama Yanıt Verme Süresi Hızlandırıldı
• Wifi Hassasiyeti En İyi Düzene Getirildi
• Yazarken Zaman Aşımı 1 Sn Den 0.5 Sn İndirldi
• Ekran Yenileme Hızı 22 Fps Den 30 Fpsye Yükseltildi
• Heap (Yığın) Boyutu Artırıldı

Sistem Modlar

• Port C6&5800 - V42 & V60
• Menü Düzeni 4x4 Olarak Ayarlandı
• 5800 Kimliği Kazandırıldı
• Açılışta Açılan Gereksiz Uygulamalar Kapatıldı
• Arka Planda Çalışan Uygulamalar İptal Edildi
• Nokia Pure Fontu Kullanıldı
• Fota’dan Güncelleme Kontrolu Kaldırıldı
• Varsayılan Ahize Ses Seviyesi % 100 olarak Ayarlandı
• Java Uyarılarına İzin Verildi
• Uygulamaları Bt İle Gönderilebilir
• Sertifikasız Yazılım Yüklenebilir
• Tarayacı Ön Belleği (E) Hafıza Kartına Alındı
• C5 Tuş Klidi Eklendi
• Yeniden Başlat Seçeneği Eklendi
• Varsayılan Tarih Ayar (30.10.2012) Olarak Ayarlandı
• Derinlemesine Temizlik Yapıldı (846 kb Boş Dosyalar Silindi)

N8 Klavye Eklendi

Qt Uygulamaları Sorunsuz yüklenebilir Cihazınıza Qt Bileşenlerini Yüklemeniz Gerekir

Yazılımdan Kaldırılanlar

• Drawing
• Zıp Manager
• Quick Office
• Adobe Reader
• Welcome
• My Nokia
• Hakkında
• Çevirici
• Grnt Baskısı
• Yardım
• Etkin Notlar
• Ovi Rehber
• Ovi Senkronize
• Ovi Müzik

Ovi Mağaza
• Burada Ve Şimdi
• Online Paylaşım
• İnternet Phone
• Chat

Cfw den tüm temaları sildim bir beyaz C6 teması birde kendi eklediğim kırmızı tema vardır Cfw kurulduktan sonra telefon beyaz tema ile açılacak siz temalardan kırmızı olanı seçebilirsiniz

Yazıları haqan güvenin konusundan aldım yaptığım modlamaların dışındaki yazılarını sildim

TEMA KONUSUNDA YARDIMDA BULUNAN SÜLÜMAN DÖNMEZ VE ATACAN KARDEŞLERİME TEŞEKKÜRLER

Cfw yi yüklemeden önce ve sonra hafıza kartını biçimlendirin ve hard format atın Yoksa Cihazınız Düzgün Çalışmayabilir

LİNK:

JAF KURULUMU VE YAPILIŞI

Ekten Jaf + Nokia Suite Adlı Dosyayı İndirelim...
İlk Önce Nokia Suite Kurup Daha Sonra Jaf I Kuralım...
Jaf ı Kurduktan Sonra... Program Files/ODEON/JAF/JAF USB Driver Klasörünün İçindekileri System32 İçine Kopyalayalım...
Daha Sonra Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-356 (Yoksa Bu Klasör Kendimiz Oluşturuyoruz...) Klasörünün İçine İndirdiğimiz Symbian Poyraz 4x4 Menü Düzeni Klasörünün İçindekiler Kopyalayalım...
Şimdide OGM JAF PKEY EMULATOR V.5 Üzerine Sağ Tıklayıp Özellikler Diyoruz... Açılan Pencerede Uyumluluk Başlığına Tıklayıp Uyumluluk Modu Kutucuğunu İşaretleyip Windows XP Sp3 Seçip Tamam Diyoruz... [Kullandığım İşletim Sistemi Windows7 Sp1 Dir Aynıysa Onu Seçiyorsunuz]

Daha Sonra
OGM JAF PKEY EMULATOR V.5 Çift Tıklayıp GO Diyoruz...

Resimdeki Kutucuklar Aynı olsun.. En Son Olarakda INI Kutucuğunu İşaretleyip RM-356 Seçip Tamam'a Tıklıyoruz Ve Son olarak Flaşh Basıp Kapalı Olan Telefonumuzu USB Kablosuyla Pc Ye Bağlayıp Power Tuşuna Bir Kez Basıp Bekliyoruz Telefon Daha Sonra kendi Kendi Açıldıktan Sonra Symbian ^Poyraz^ Yüklenmiş Olacaktır Güle Güle Kullanın ...Not... Telefonunuz Local Mode Konumunda Kalırsa Telaşlanmayınız Bataryayı Çıkartıp Takın Telefonunuz Sorunsuz Bir Biçimde Açılacaktır.

...NOT... CFW Yi Kurduktan Sonra Telefonun Üst Açma Tuşuna Basıp Telefonu Yeniden Başlatırsanız Mediabar Çalışmıyor Telefonu Yeniden Başlatmadan Kapatıp Yeniden Açarsanız Mediabar Sorunsuz Çalışmaktadır

Süleyman

Süleyman

Üye
:tşk:

tahacan12

Üye
30 10 2012 derken hoıcam bugun daha ayın 25 ı :)

poyo34

Üye
    Konu Sahibi
ayın 30 unda paylaşacaktım ama bayram hediyesi olarak bugün yayınladım

NiggaRay

Üye
Resim linkleri puf olmuş.

• Beğen
Tepkiler: anılbaran
anılbaran

anılbaran

Üye
Şu resimleri tekrar yükleyin lütfen

poyo34

Üye
    Konu Sahibi
şuan mobilim eve gidince yenileyeceğim aslında linkler ölü değil resimup sitesi şu anda açılamıyor o yüzden akşama kadar düzelebilir düzelmezse akşam yenilerim

- - - Eklendi - - -

resimler düzeldi arkadaşlar

HAM ZA

HAM ZA

Üye
tema biraz klasik olmuş anna ikonları kullanmış olsaydın daha iyi olurdu sanki :)
birde hangi renge göre yaptın kardeşim?

Süleyman

Süleyman

Üye
kabuk temayı mı kullandın açılış için?

poyo34

Üye
    Konu Sahibi
kırmızı tema hoşuma gidiyordu o yüzden ekledim
Süleyman kardeşim evet kabuk tema beyaz c6 temasıydı hem kabuk temayı hem beyaz temayı silmedim biliyorsun bu yüzden çok uğraştım yinede temayı başlangıca alamadım en son verdiğin 2.text başlangıç kırmızı temayla oldu fakat bu seferde telefon temalara girmiyordu mecburen text in içindeki tema uid kodunu sildim açılış teması beyaz tema

Süleyman

Süleyman

Üye
iyi sağlık olsun ne diyeyim.

ReasTa

ReasTa

Üye
resimler yine göçmüş.. Eline sağlık hocam ram oranı nedir ve qt bileşenleri için ovi maps yüklemede bir sıkıntı var mı ? :)

mavikumsal35

mavikumsal35

Üye
resimler gine gitmişşş

poyo34

Üye
    Konu Sahibi
resimler yine göçmüş.. Eline sağlık hocam ram oranı nedir ve qt bileşenleri için ovi maps yüklemede bir sıkıntı var mı ? :)

resimler yenilendi ram oranı c6 tabanlı yazılım olduğu için ilk açılışta 59 mb 60 mb tı görüyor sonrasında normal kullanımda 53 54 mb tan aşağı düşmüyor qt te sıkıntı yok ovi mapsı rahatlıkla yükleyebilirsin ama önce qt bileşenlerini yükle sonra ovi mapsı ben o şekilde yaptım istek olursa yakın zamanda ofw çalışmalarına başlayacağım

poyo34

Üye
    Konu Sahibi
1000 in üstünde kişi bakmış indirmiş kimse bir yorum yazmamış şaşırdım doğrusu

technicker

technicker

Üye
Deneyeceğim . Teşekkürler

Sonuç: Kamera sesini kapatamadım . Genelde başarılı hafif bi cfw olmuş eline sağlık.

poyo34

Üye
    Konu Sahibi
güle güle kullanın

bensenbiz

bensenbiz

Üye
Kimsenin yorum yapmamasında dolayı çelişkilerim vardı ama kurdum ve bir sorun yok. Ancak zil sesi yapmak istediğimiz dosyayı Music kalsörünün dışında bir yere atarsanız "desteklenmeyen dosya biçimi" diye hata veriyor. Ama dert değil Music klasörüne atarak hallettim bu sorunu. Ram konusu hoşuma gitti. Whatsapp açık olduğu halde ve ben hiç kapatmam whatsapp'ı, ram yinede 32mb civarında. tck v2 kullanırken 24 mb zor görüyordum. teşekkürler emeğine sağlık. gördüğüm bir sorun olursa bildiririm yine burda

poyo34

Üye
    Konu Sahibi
yorumunuz için cok teşekkür ederim E Music klasöründen okuma modunu kullandığım için almışsınız hatayı CFW yi yükleyen arkadaşlar zil sesini bu klasöre atarsa sorun olmaz güle güle kullanın

- - - Eklendi - - -

Deneyeceğim . Teşekkürler

Sonuç: Kamera sesini kapatamadım . Genelde başarılı hafif bi cfw olmuş eline sağlık.

evet kamera sesi kapatma modunu kullanmadım o yüzden güle güle kullanın

bensenbiz

bensenbiz

Üye
Bu arad sağ üst köşeden çıkan hani o üzerinde fotograflar müzik internet kısayolları bulunan adı media bardı galiba. o çalışmıyor. bilginize

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt