1846 TL ye orta oyun bilgisayarı (komple)

Sponsorlu Bağlantılar

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
0343434' Alıntı:
Bende bir akrabam için bir sistem topluyorum. Ama ekran klavye falan gerekmiyor. Sadece kasa alacağım. Fiyat da aynı şekilde 1800 liraya kadar. Burada önerilen sistemlere mi bakmalıyım ya da siz daha farklı bir sistem tavsiye eder misiniz?
750ti
8gb ddr3 ram
4.nesil i5 (4460 ve üstü) ya fx 8150 veya üzeri
500watt Psu lu kasa
İşlemciye göre orta seviye bi anakart
Yani h81 veya 970A anakart

0343434

0343434

Üye
750ti
8gb ddr3 ram
500watt Psu lu kasa
Ben kendi masaüstümde H81 anakartı kullanıyordum ancak 2 sene sonunda anakart bozuldu ve yerine başka bir tane anakart aldım.970A aynı firmaya ait bir anakart mı
750ti
8gb ddr3 ram
500watt Psu lu kasa
Ben kendi masaüstümde H81 anakartı kullanıyordum ancak 2 sene sonunda anakart bozuldu ve yerine başka bir tane anakart aldım.970A aynı firmaya ait bir anakart mı

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye

970A amd işlemcileri için üretilmiş bi anakart chipsetidir

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Baştan aşağı bir sistem toplamak ve 2000 lirayı geçmemek için seçimleriniz aşağı yukarı doğru fakat 200 lira kasaya vermek yerine 100 liralık bir kasa alıp işlemci seçimine 100 lira daha eklemeyi mantıklı bulurum. İşlemci ve ekran kartı pek tatminkar değil ama sizde haklısınız dolar yüksek yapacak birşey yok.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Baştan aşağı bir sistem toplamak ve 2000 lirayı geçmemek için seçimleriniz aşağı yukarı doğru fakat 200 lira kasaya vermek yerine 100 liralık bir kasa alıp işlemci seçimine 100 lira daha eklemeyi mantıklı bulurum. İşlemci ve ekran kartı pek tatminkar değil ama sizde haklısınız dolar yüksek yapacak birşey yok.
Benim tavsiyem ise eğer acil değilse
1 yıl daha para biriktirip 5 yıllık bi sistem toplayın

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Eskiden 1500-2000 liraya en iyi makinayı toplardık şimdi hale bak :D
İyi bi sistem yaklaşık 1000 - 1250 dolara maal oluyor
Benim neredeyse topladığım tüm sistemler bu fiyata topladım
Ama doların durumu biraz sıkıntı yaratabiliyor

• Beğen
Tepkiler: burak1011 ve serdar_gs
0343434

0343434

Üye
970A amd işlemcileri için üretilmiş bi anakart chipsetidir
Hemen almayacağım zaten ancak alana kadar kafamda bazı şeyleri kesinleştirmek istediğimden böyle literatür taraması tarzı bir araştırma içerisindeyim.

turancen

turancen

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim arkadaşlar, zaten yeğenler pek fazla bişey istemiyorlar, sıfır olsun yeter, bu sistem çok fazlasıyla yetecektir :) işlemciyi i5 gibi yaparsam fiyat uçuyor, rami yüksek tutuyorumki ilerde belki 1 kaç sene sonra sadece işlemciyi değiştirip bir nebze olsun daha uzun ömürlü olur diye düşünüyorum :D

• Beğen
Tepkiler: burak1011
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Teşekkür ederim arkadaşlar, zaten yeğenler pek fazla bişey istemiyorlar, sıfır olsun yeter, bu sistem çok fazlasıyla yetecektir :) işlemciyi i5 gibi yaparsam fiyat uçuyor, rami yüksek tutuyorumki ilerde belki 1 kaç sene sonra sadece işlemciyi değiştirip bir nebze olsun daha uzun ömürlü olur diye düşünüyorum :D
İşlemci upgrade etme sıkıntı olur
Çünkü eski işlemci elinde kalır

Eğer başlangıçta iyi bi işlemci ile başlarsanız ileride ram takviyesi yaparak daha az para harcamış olursunuz

Ben ikinci rami 2 yıl sonra bulamam diye şimdiden 16gb aldım ekran kartını 970 yerine 960 yapıp ileride 960 ı sli yapıcam :)

turancen

turancen

Üye
    Konu Sahibi
İşlemci upgrade etme sıkıntı olur
Çünkü eski işlemci elinde kalır

Eğer başlangıçta iyi bi işlemci ile başlarsanız ileride ram takviyesi yaparak daha az para harcamış olursunuz

Ben ikinci rami 2 yıl sonra bulamam diye şimdiden 16gb aldım ekran kartını 970 yerine 960 yapıp ileride 960 ı sli yapıcam :)

İyide 10 yıl öncekinin ddr2 ramleri bile halen sıfır diye satılıyor, ddr4 ler daha 1 kaç yıl içinde yayılmaya başladı, ddr3 eskimesi anca bir 10 yılı daha bulur, o zamana kadar daha ne gelişmeler olur Allah bilir, şu anda bile 4 gb ddr2 ramler, 4gb ddr3 ramler den daha pahalı, dd4 ramlerin fiyatı anca 3 yada 4 yıl sonra düşer diye tahmin ediyorum, bu yüzden ileriye dönük fazla ram almak para israfi bence,

Bende aylar önce bu sistemi aldım ve çok memnunum, gerçi işlemci yüzünden sadece fifa2015 ve 2016 oynatamıyor , oda firmanın rezilliği, diğer hiçbir oyunda sorun yok, hatta gta5 i 2k bile oynatıyor ekran kartı sayesinde :D
İntel G3220 3ghz
Evga gtx960 4gb 128bit
4gb x2 1600 ddr3 ram
Gigabyte Z87M-D3H Intel Z87
Arçelik 19 inç 1440x900 monitör

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
i3 işlemci yerine AMD'nin x6 6350 işlemcisini düşünebilirsin, fiyatı yakın ona

Üst Alt