Telefon Tavsiyesi İphone6 galaxy s6 veya note 4 mu

Sponsorlu Bağlantılar

rodinatr

rodinatr

Üye
kullanması biraz zahmetli diye dedim yoksa parmak izi olması büyük bişey ama emin ol çoğu kişi kullanmıyordur

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
iPhone'da tuş ıslakken sol baş parmakta bazen duraksıyor sağ baş parmak saniyesinde açıyor :) belki daha fazla tarttığım için olabilir. Gerçi anlık parmağın duruş durumuylada ilgisi olabilir.

rodinatr

rodinatr

Üye
kullanması biraz zahmetli diye dedim yoksa parmak izi olması büyük bişey ama emin ol çoğu kişi kullanmıyordur
ben 5s kullanıyordum bi kere bile takılmadı

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Güvenlik açısından diğerlerinden çok daha önde ama. :)

Dokunup bırakmalı olanlar biyometrik - kapasitif bir tarayıcı kullanıyor ve bu tür parmak izi okuyucular kandırılabiliyor. Kaydırmalı olanlarda farklı bir tür sensör var (adını unuttum bulunca yazacağım.) ve termal kağıt benzeri yöntemler işe yaramıyor.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
S6'da ki de daha az güvenli o zaman?

Enes

Enes

Üye
Arkadaş telefon seçmekten çok apple'ı gömmeye dönmüş :)

man20

man20

Üye
Note 4 çok büyük geliyosa sana neden o zaman tercihlerin arasına koydun? Madem note 4 istemiyosun o zaman s6 al.

foreverthe

foreverthe

Üye
H

Araştırmada gerek yok ayrıca 1gb ram neye yetecek ?
1 gb rami olan telefon hızlı diyen insanlara diyorum 1 gb ram neye yetecek
Ahahahahah 1 GB ram var diyor nasil yetecek diyor ya [emoji23] Neyse kardesim ben senle vaktimi harcayamicam. iOS'un herkes en akici, en stabil ve en en donanim dostu yazilim oldugunu biliyor. Yani 1 GB ram iOS'a cok rahat yetiyor. Iyice arastir öyle konus.

PriZm

PriZm

Üye
1 gb ram uygulamaların akıcı çalışması için yetiyor tabi. Sistem bu konuda son derece optimizeli. Ancak iş safaride birkaç sekme açmaya geldiğinde sayfaları sürekli reload yapıyor. Aynı olay son kullanılan uygulamalardada geçerli.

byAndroid

byAndroid

Üye
Androidde sekmeyi yenileme yapmadan açan iyi tarayıcı var mı? Opera her seferinde yeniden yüklüyor Chrome da keza öyle

• Beğen
Tepkiler: hsynkckygcı@
foreverthe

foreverthe

Üye
1 gb ram uygulamaların akıcı çalışması için yetiyor tabi. Sistem bu konuda son derece optimizeli. Ancak iş safaride birkaç sekme açmaya geldiğinde sayfaları sürekli reload yapıyor. Aynı olay son kullanılan uygulamalardada geçerli.
Safaride dediginiz olay dogru bende mevcut ama S3'te de ayni muhabbet oluyordu ? Simdi nasil Androidte bilmiyorum. Ayrica son kullanilan uygulamalar derken ? Arka planda gecis yapma filan mi ?

byAndroid

byAndroid

Üye
Android in tarayıcı sürekli yeniden yüklüyor yani kullandığım marka tarayıcılar öyle. Stock onlardan daha iyi sekmelerdr

PriZm

PriZm

Üye
Safaride dediginiz olay dogru bende mevcut ama S3'te de ayni muhabbet oluyordu ? Simdi nasil Androidte bilmiyorum. Ayrica son kullanilan uygulamalar derken ? Arka planda gecis yapma filan mi ?
Tabiki aynı olan androidde de var yok demedim zaten. Recent sistemi ile çalışan bütün işletim sistemlerinde bu olay mevcut. Tek farkı android cihazlarda genelde daha fazla ram kapasitesi olduğundan uygulama başına düşen kullanılabilir ram daha fazla oluyor.

Arka planda geçiş yapma evet.

Birtek multiwindow vb özelliklerle multitasking sağlanabiliyor, o zamanda o konulan 2-3 gb ramin hakkı veriliyor.

foreverthe

foreverthe

Üye
Tabiki aynı olan androidde de var yok demedim zaten. Recent sistemi ile çalışan bütün işletim sistemlerinde bu olay mevcut. Tek farkı android cihazlarda genelde daha fazla ram kapasitesi olduğundan uygulama başına düşen kullanılabilir ram daha fazla oluyor.

Arka planda geçiş yapma evet.

Birtek multiwindow vb özelliklerle multitasking sağlanabiliyor, o zamanda o konulan 2-3 gb ramin hakkı veriliyor.
Ben iOS9 yuklemistim ondaki uygulamalar arasinda gecis filan beta oldugu halde gayet iyiydi hocam 1 GB ram oldugu halde. iOS9 tam sürüm geldigi zaman detayli sekilde goruruz zaten. Sizin dediginiz gibi zaten PC'de bile Chrome ceya baska bir tarayicida ne kadar sekme açarsak ramdan o kadar cok kullaniliyor.

byAndroid

byAndroid

Üye
Uygulama arası geçiş 4s te bile süper Android in 1-1.5 gb ramine eşit

PriZm

PriZm

Üye
Ben iOS9 yuklemistim ondaki uygulamalar arasinda gecis filan beta oldugu halde gayet iyiydi hocam 1 GB ram oldugu halde. iOS9 tam sürüm geldigi zaman detayli sekilde goruruz zaten. Sizin dediginiz gibi zaten PC'de bile Chrome ceya baska bir tarayicida ne kadar sekme açarsak ramdan o kadar cok kullaniliyor.
Yalnız tarayıcı konusunda benim bahsettiğim olay farklı.

Şöyle basitçe izah edeyim.

Mesela pc de chrome da istediğin kadar sekme aç ram dolunca dahi sayfayı tekrar yüklemez. Harddisk swap'ından geri çağırır. (varsa)

Android ve iOS da ise şöyle;

Mesela safaride sekmeleri açtın bir önceki sekmeye geçeceksin ama baktın sayfayı yeniden yüklüyor. Bu cihazdaki ramin dolduğunun bir göstergesidir. Aynı zamanda sekmeleri tekrar yükledikten sonra bir oyun açtın tekrar safariye geri döndüğünde yine sekmeleri baştan yükler. Çünkü ram dolmuştur..

Bu sayede arka plandaki uygulamalar ram dolunca sonlandırıldığından iOS hızlı çalışıyor. Eğer şuanki iOS'a gerçek anlamda tekrar yükleme yapmayan multitasking getirilseydi cihaz 5 sekmeden fazla tarayıcı sayfası açamaz ve max 2-3 oyun aynı anda açabilirdi. Dahasında ya cihaz kilitlenir yada aşırı kasmalar başlar.

Son düzenleme:
PriZm

PriZm

Üye
  • Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
foreverthe

foreverthe

Üye
Yalnız tarayıcı konusunda benim bahsettiğim olay farklı.

Şöyle basitçe izah edeyim.

Mesela pc de chrome da istediğin kadar sekme aç ram dolunca dahi sayfayı tekrar yüklemez. Harddisk swap'ından geri çağırır. (varsa)

Android ve iOS da ise şöyle;

Mesela safaride sekmeleri açtın bir önceki sekmeye geçeceksin ama baktın sayfayı yeniden yüklüyor. Bu cihazdaki ramin dolduğunun bir göstergesidir. Aynı zamanda sekmeleri tekrar yükledikten sonra bir oyun açtın tekrar safariye geri döndüğünde yine sekmeleri baştan yükler. Çünkü ram dolmuştur..

Bu sayede arka plandaki uygulamalar ram dolunca sonlandırıldığından iOS hızlı çalışıyor. Eğer şuanki iOS'a gerçek anlamda tekrar yükleme yapmayan multitasking getirilseydi cihaz 5 sekmeden fazla tarayıcı sayfası açamaz ve max 2-3 oyun aynı anda açabilirdi. Dahasında ya cihaz kilitlenir yada aşırı kasmalar başlar.
Demek istediğinizi anladım hocam.