Haber Motorola Nexus 6 Gizli Bildirim Işığı Aktif Edilebiliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Motorola Nexus 6 Gizli Bildirim Işığı Aktif Edilebiliyor
Nexus 6 üzerinde yapılan küçük bir işlem sonrası renkli bildirimlere sahip olmak mümkün.

Google Nexus cihazlar içerisinde yer alan ve adından sıkça söz ettiren modeli Nexus 6 modelinin gizli bir özelliği keşfedildi.

Android dünyasının geniş alanın da bu türden konulara rastlamamız gayet doğal olsa da gerçekleştirilmesi ayrı bir konu. Android sisteminin kapıları kullanıcılara sonuna kadar açık olması onu tercih sıralarında üste taşıması için geçerli bir sebeb. Elbette çoğu kullanıcı bilgi seviyesi kadar bu kapıyı aralayarak yeni konular keşfetmeye devam ediyor. Son gelen bir haberise tam da bu yönde.

MotorolaNexus 6 üzerinde yapılan bir çalışma esnasında bildirim ışığı olduğu farkeden Xda üyesi JMUT, konu ile ilgili bir görsel yayınladı. Öte yandan bu bildirim ışığının aktif edilebilmesi için elbette Root yani tam yetkiye sahip olunması gerektiğini açıkladı. İlerleyen günlerde küçük bir mod ile bunun uygulanabileceği de konuşulan konular arasında. Üç temel renk olan Kırmızı,Yeşil, Mavi olarak ayarlanabilecek olan led ışığı farklı bildirimler için kullanılabilecek.

• Beğen
Tepkiler: papakudioflu

PriZm

PriZm

Üye
Bildirim ışığı olduğu halde stockda açmamışlarmı yani? o_O

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bildirim ışığı olduğu halde stockda açmamışlarmı yani? o_O
Evet görseldeki gibi hoparlör kısmına gizlenmiş cihaz şu an için bildirim ışığı konusunda farklı renkleri de kapsaması için bir mod hazırlanması grekiyor. Kısa zamanda Nexus 6 kullanan arkadaşlardan yorumlar gelir :oke:

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
bilerek eklememişlerdir tabiki bu da bir strateji, bulunsun istenmiş çok açık
bir sonraki güncellemede kullanıma sunarlar belki :ehe

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Bilmiyorum ama orda olması bana biraz saçma geldi.

KayraBey

KayraBey

Üye
Adamlar da kafa var usta...

0MG90

0MG90

Üye
Z2'deki bildirim ışığı buna kafa atar :D

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli

MaxipmaN

Üye
Samsung sari bile oluyo sadece vatsaptan olsa da :ehe

Invoke

Invoke

Üye
Niye gizlemişler ki? :D

• Beğen

ErenMSC

Üye
O kadar bu telefonu bekledik çıkara çıkara 6inc cıkardılar :angry:

• Beğen
SHS

SHS

Üye
Yeri ilginç hee :)

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
@Nextman türkiyeye gelmeyecekmi bu telefon bir bilgi yokmu acaba :hmmm

spacekiller

spacekiller

Üye
Dostum bundan sonra forumda Sony'yi beraber biz savunalım. Belki @-qarapapaq- da bize katılır ;)
Sony neden beğenilmiyo anlamıyorum forumdakliler falan sony övüyor internette sony övülüyor e bende çok beğeniyorum işllemci ise işlemci ram ise ram tasarımsa tasarım fakat kimisi sony yerin dibine sokuyo nedir bu arkadaşım.

• Beğen
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Sony neden beğenilmiyo anlamıyorum forumdakliler falan sony övüyor internette sony övülüyor e bende çok beğeniyorum işllemci ise işlemci ram ise ram tasarımsa tasarım fakat kimisi sony yerin dibine sokuyo nedir bu arkadaşım.
Ben esprisine demiştim. Sony gayet iyi kamera ve malzeme kalitesine sahip cihazlar yapıyor. Tasarımını beğenen de olur beğenmeyen de ama ben şahsen beğeniyorum. Fakat gerçekten de çok hızlı cihaz üretiyorlar. Buna bir son demeliler bence.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
@Nextman türkiyeye gelmeyecekmi bu telefon bir bilgi yokmu acaba :hmmm
Bugün distribütör arkadaşımla konuştum bazı brokratik sorunlar olmasa GSM şirketleri başvurularını hızlandıracağı konusunda duyumlarını iletti.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper

Üst Alt