Motorola Atrix 4G [4.4.4] CM11 for Atrix

Sponsorlu Bağlantılar

bigbird

Üye
orjinal flaşla
istanbuldaysan gel yapayım

Arkadaşım paylaştığın konulara bakarak orijinali flashladım tel normale döndü. 4.2.2 yükleme safhasındayım (tel unlocked,rootlu, cwm yüklü) ama yardımcı olursan kitkat kurmak istiyorum konu başlığındaki anlatımımız işi bilenler için kolay ama benim gibi acemiye zor. Senden ricam kitkat için recovery i en kolay şekilde kurmam için yardimci olurmusun.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Elimde alet yok arkadaşlar yardımcı olsun sana

bigbird

Üye
Metalci Melek' Alıntı:
Elimde alet yok arkadaşlar yardımcı olsun sana
Sonunda 4.4.4 kitkatı kurmayı basardim.buna kernel yüklemeye gerek varmı. varsa hangi kerneli kurmalıyım.
Birde 6.0.5.1 recoveriyle 4.2.2 ROM kurulabilirmi cevaplarsan sevinirim kardeşim..

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Kuramazsın sanırsam konuda kernel linki var en sondaki en yenisi

• Beğen
Tepkiler: bigbird
Nihatyuksel

Nihatyuksel

Üye
unlockette takılı kalıyor telefon açolmıyor 3 tane motorola amplemi çıkıyor öyle kalıyor ne yapmam gerek ?
telefonu bozdum mu ne :/

bicer79

Üye
recovery moda girmiyorsa orjinal rom flaşla sonra herşeye en baştan başla
İki dosya var bunlardan biri recovery dosyası (android 4.3 ve üstü için eski recovery kullanılamıyor) diğeride romun kendisi.

Rom :
Gapps :

Kernel :

Kurulum

. Bu romu kurmak için indirdiğiniz dosyadaki recovery yüklü olmalıdır

Dosyayı indirip zip içinden çıkarın.
Flash tool ile kurabilirsiniz

Flash recovery diyin.
Other from storage'i tıklayın. Dosyanın konumunu gösterin. Dosyaya tıklayın Yes, please... tıklayın. Sonra I know risk diyin :) Tamamdır

. wipe data/factory reset
. advanced->wipe dalvik cache
. mounts and storage->format /system, /osh, /preinstall
. cm-11-20141007-UNOFFICIAL-olympus.zip kurun :)

Eğer kurulumda hata alıyorsanız ilk önce recovery de "toggle signature verification" yapın. Sonra tekrar romu kurmayı deneyin.

Not: Veri bağlantısı kopmasını engellemek için SELinux'u kapatın. Ayarlar -> Telefon Hakkındadan SELinux'un üstüne defalarca tıklayarak kapatabilirsiniz.

Değişiklikler:

.CMService, CMAccount, CMUpdater removed.
. VoicePlus, WhispherPush should also be removed by user, or disabled by Security->Privacy->AppOps->Advanced->AutoBoot
.CMStats GoogleAnalytics related sourcecode removed.
.RSA2046SHA256 signing keys
.Use Moto's Xoom RIL libs/bins (lib/libmoto_ril.so, lib/libpppd_plugin-ril.so, bin/pppd-ril, bin/chat-ril)

v3:
.Official Recovery 6.0.5.1 (built from sourcetree)
.BigPart_v2 ( /data expands 3000M, /preinstall shrinks to 2M )
.Wifi Tethering final fixed
.kernel DOCKING partial fixed
.Youtube/Google & related FC fixed

v2:
. Selinux Enforce/Permissive switcher (Settings->About Phone->Selinux status, triple fast click)
. external SD swapper (Setiings->Advance->Use external storage REBOOT!)
. Wifi Tethering ??? (reenable ebatbles in ROM & KERNEL, added radish)
. 1% battery
. recovery /sdcard mount
. selinux rules fix
. Call recording NOT WORKING [ build.prop : persist.call_recording.enabled=true, persist.call_recording.src=4 ]

Çalışmayanlar
.fingerprint
.hdmi mirroring
.BT phone call
. Call recording
. Encryption

Hocam v3 üstü rom çıkarsa buraya ekliyecekmisiniz ?

Nihatyuksel

Nihatyuksel

Üye
recovery moda girebiliyorum girdiğimde ekranın en başında cwm-based recovery v6.0.5.1 yazıyor resetliyorum advencetteki işlemi tekrar yapıyorum sonra mounts and storage deki işlemleri yapıyorum sonrada install zip ten romu yüklüyorum reboot tan başlatmaya çalışıyorum fakat unlocket ekranında takılı kalıyor 3 tane moto amplemi ve ikitane de unlocket yazıyor ekranda
şimdi karnelide instal zip ten yaptım ekran açılıştaki unlocked de takılı kalıyor tek logo var
bu işlerde yeniyim 4.2.2 yi kurmuştum 4.4.4 e yükseltmek istedim bu hale geldi tel

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Bekle biraz geç açılır

Nihatyuksel

Nihatyuksel

Üye
Orjinal roma döndüm şimdi telefon açıldı. Inş bütün işlemlere yeniden başlıycam.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Tamam :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Bu rom son bir güncelleme daha alacak ve sonra lolipopa geçilecek en azından planları bu yönde

Nihatyuksel

Nihatyuksel

Üye
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)

bicer79

Üye
Bu romu kurduktan sonra mı bilmiyorum ama 3g ile facebook a girdiğimde bağlantı hatası alıyorum sizde böyle sorun oldumu

Nihatyuksel

Nihatyuksel

Üye
iki kere kurmaya çalıştım ikisindede yapamadım tel açılmaz oldu ve orjinale döndüm sil baştan başladım :)

smhsngn

smhsngn

Üye
arkadaşlar kerneli muhakkak güncelleyin şarj konusunda süper olmuş 3 gün gitti şarj wifi sürekli açıktı üstelik

bicer79

Üye
2 yeni kernel daha eklenmiş hporch32 ile diğeri arasındaki fark ne acaba

smhsngn

smhsngn

Üye
hporch32 değil diğerini kurun

bicer79

Üye
onu kurdum ama diğeri ne için onu merak ettim

Stillata

Üye
Metalci Melek'e;
Anlatıldığı gibi telefonu rootladım, flashladım, unlockladım. Ardından vermiş olduğunuz linklerde ki romu ve gappsı indirdim. "recovery_olympus_kitkat_bigpart_v3" u rashr tool'la, ardından romu ve gappsı android recovery menüsünden kurdum. Telefon açılmasına açılıyor ama dili seçip sağa doğru olan ok tuşuna basınca "maalesef kurulum sihirbazı durduruldu" diyor. Ne yapmam gerek bi yardımcı olsanız?
Ne yapmam gerek?

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Romu kur aç kapat gapps kur

• Beğen
Tepkiler: Stillata