Nokia E71 Pil Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

serdarpataci

serdarpataci

Üye
    Konu Sahibi
Nokia E71 Pil Sorunu
Merhaba,

Nokia E71 telefonumla ciddi anlamda pil sorunu yaşıyorum. Acaba ben mi bir yerlerde hata yapıyorum yoksa gerçekten E71'in büyük sorunlarından biri mi bu?

Konuyu kısaca özetlemek gerekirse;

13 Ocak tarihinde Nokia Shop bayisinden E71 satın aldım. Ancak bugüne kadar ne yazık ki telefonun şarzı 2 gün gitmedi. Hep 24 saat sonunda batarya zayıf uyarısı vermeye başladı. Telefonda push mail kullanıyorum. Günlük 3-4 dakika rutin görüşmeler dışında internet ya da telefonun farklı bir özelliğini kullanmıyorum. Buna rağmen pil 1 günü zor deviriyor.

Konuyu Nokia Müşteri hizmetlerine ilettim. onlarda bana bu telefonda kullanılan pilin kullandıkça performansının artacağını söylediler. Ancak 15 gündür böyle bir gelişme de olmadı.
Kaynak: NokiaCeP Forum - Bedava Symbian Temalar Maxi mum Cep Telefonları Cep Melodi

Daha sonra ikinci kez müşteri hizmetlerini aradım. Durumu aynen izah ettim. Bana yine aynı şeyleri söylediler. Fakat farklı olarak şebeke kaynaklı pil tüketimi olabilir dediler. İş yerim ve evim zaten şişlide. Şebekeye çok yakın, bu da tatmin edici bir cevap olmadı benim için. Daha sonra farklı bir yerde telefonu 3g şebekesi olarak değilde normal GSM şebekesine almam gerektiği söylendi. onu da yaptım. ama bu seferde sürekli şebeke arıyor, şöyleki pc ekranı titriyor, kolonlardan farklı cızırtılar geliyor yani etkiliyor sağındaki solundaki cihazları. Ben ne yapmayalıyım bir türlü karar veremedim.

özete olarak telefonu 3g şebekesinden kullanıp 3 gün pil ömrü istiyorum. nitekim kitabında da bu yazıyor zaten.

önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum

saygılar

candilite

Üye
push mail adeta bataryayı yutar. kullanmadıgımda neredeyse 6 gun gider pil. kullanırsan 2 gun gene de iyi bi performans.

ahmet3131

Üye
saçmalamayın bu telin ölüsü 5 gün dayanıyor pili.
bütün gün wlan net oyun müzik tam fonksiyon kullanıyorum yinede en az 3 gün gidiyor
Cihazınızı hemen verin servise

trksh_fth

trksh_fth

Üye
benim batarya en az 5 gün rahat gidio

serdarpataci

serdarpataci

Üye
    Konu Sahibi
Birkaç gündür işlerim dolayısıyla nete giredim.
Batarya sorunu çözüldü. Şöyleki batarya da herhangi bir donanımsal hata yok. Vodafone 3G şebekesi o kadar kötü ki bataryayı adeta sömürüyordu. Şimdi Turkcell'e geçtim ve (zaten Turkcell'deydim yıllardır, Vodafone geçmekle hata ettim 1 ay sonra bu hatadan döndüm) batarya 3g şebekede çalışıyor normal kullanım,gps, konuşma,internet dahil 3gündür kullanyorum. Şebeke değişince pilin ömrü inanılmaz derece de arttı.

Ama şimdi farklı bir sorun var onu da yine dile getireceğim sizlerin yardımını bekliyorum..

kilicoglu41

Üye
Benimkisi sabah 8 de açıyorum 10 da ebuddy den 10 tane msn face vs. Birlikte acıyorum ,akşam üzeri 4-5 gibi batarya bitiyor normalmi?tabi o saate kadar arada chatleşiyorum.

seramettin

Üye
benimde ya 1 gun gıdıyo sarjım mzk dnlyorum calıstgm yerde wi fi yok hemen bıtıyo sarj yenı aldm e 71i ama alddıgımda 16 saat sarj etmedım ondanmı oluyor

jonker

Üye
ben full kullandıgım halde nasıl desem 24 saatlik zamanın 7 saati beklemede geri kalan sürecin toplamda 3 saat rahat baglantı 1 saat tel görüşmesi batarya bitiyor biraz daha az kullanmış oldugum zamanlarda ise iki gün net kullanım zamanım düşerse üç güne ulaşır bence normal ama sizinki mormalin altında bunu söyleyebilirim ve sürümdende olabilir güncelleme yap istersen

efendiesmer

Üye
E71 sahibiyim. telefonu tam ve kapalı şekilde şarj ettim . 24 saat açık şekilde 3,5 gün gitti sadece arama yapiyorum telefonumda. denemek için öyle ki msj dahi atmadım. arada çağrı attığım kişiler oldu. toplamda 3 saat konuşmuşum bu süre içerisinde sizce normal mi? değilse ne yapmalıyım. yardım edin lütfen :'(

yigerc

Üye
benım batarya bi gün gidiodu kutulu telın ıcınden (0 makına) aldım dier şarjı 60 tl bayıldım ama piyasadaki yan sanayileri almadım sımdı bu pili nasıl şarj ederim bi yardım ederseniz sevinirm

veperde

Üye
kardeş benim makinanın ölüsü 4 gün

sertaylan

Üye
telefonu daha yeni aldım. aldığım yerde 3. şarja kadar batarya tam boşaldıktan sonra 8 saat şarj et dediler. (tel. kapalı şarj ettim) Her defasında 24 saat açık 2 gün kadar gitti. tabi tel yeni olduğu için özelliklerine bakıp program yükle kaldır yapıyorum, wifi, gps vs. kullanıyorum. Sizce şarj süresi normal mi yoksa ilerde değişir mi?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
arkadaşlar bende teli yeni aldm aldgımda ıcınde biraz sarj var bitsin sonra 8 saat sarjda dursun dediler aynen oyle yaptım ama 1 gun anca gidiyor sarjı sadece msjlasıyorum o kdr aldıgım yere gittim tim'e telefonu kutusundan cıkan aletle sarj et dediler yan sanayiyle ettigindendir dediler ben eski telefonumun aletiyle sarj etmiştim yan sanayi degildi yani biraz kullan düzelir dediler ama düzelmedi olmazsa serwise göndeririz idarelik 2. el tellefon verirz dediler bi de teli sarja taktıgım zman tam 2 saatte doluyor onceden 6210 navigator vardı 45 dakikada doluyodu hemde bataryası daha cok gıdıyodu e71 içinde kulananlar oyle diyo ama bnmki neden 2 saatte doluyo serwis yolumu görünüyo yksa :S

fatihozubek

Üye
vodafonun 3g şebekesinin pil ömrünü yediğini söyleyen arkadaşlar kafanız güzel sanırım ben kullanıyorum 3g internet kullanırken bile 4 günü buluyor hatta geçiyor şarj süresi. Bir telefonu ilk alındığında açık bir şekilde şarj ederseniz bataryanın tam performans vermesini beklemeyin ilk şarjda deşarj işlemi yapmış olursunuz işi biter sıfır batarya alıp kapalı halde bütün bir gece şarj işlemi görmesi gerekir. ya da en kötü ihtimalle yazılım eskidir güncelleme atıcaksınız geçicek

qudsalsirin

Üye
merhaba ben e71 bir telefon almıştım telefon güzel hoş ama geldiğinden beri değiştirmediğim batarya kalmadı telefonum sarjı bittiği zaman batary bır daha açmıyor bu sefer orjınal bır batarya aldım teleofn gene kapandı sarjı bitip ama qene telefonu sarja sokuyorum ama ne sarj oluyor dıyor nede başka birşey yardımcı olucak var mı telefonu açmam gerek

Pooodolski

Pooodolski

Üye
Benim tlf rahat 4 gün gidiyor hem de aşırı kullanıyorum. 1500 mAh batarya var o telefonda sırf bekletsen kafadan 10 gün gider!

alpkozlu

Üye
şöyle bir kulak misafiri oldum forumunuza .. 2 yıldır e 71 kullanıyorum 1000 tl verip alanlardanım bu cihazı :) başlangıçta ben de aynı problemi yaşadım , batarya gü sonunda cavlağı çekiyordu :) 10 gün gidecek şarjın 1 günde bitmesi delirtti tabii :):):) ... TİM den değil alelade bir mağazadan almıştım cihazımı , sorun ile ilgili olarak nokia servisine başvurdum , yazılım felan güncellediler bişey değişmedi , sonra garantiye gitti sanıyorum istanbul a gönderdiler ve 3 hafta kadar sonra finlandiya dan yeni cihaz geldi .... giderilemez bir arıza sonucu cihazım değiştirildi ... sonra cihaz yurtdışı oldugundan kapandı , başvurup açtırdım , halen kullanıyorum , buradaki e 71 ler ile finlandiya dan gelen arasında ne kadar fark var anlatamam bile ... hiçbir probleme rastlamadığım tek cihaz oldu .. ikinci telefonum samsung wave , deli telefon ama e 71 imi satamıyorum (zaten 250 tl gibi komik fiyatlar veriyorlar) memnuniyetimden dolayı ... başka bir cihaz alıp yine aynı problemleri yaşama korkusu da var tabii :)

--------------- Ekleme ---------------

cihazınızı garantiye göndermekten çekinmeyin , herşeyi denediniz sonuç alamadınız mı , imei numarası ve batarya numarasını alın , gerisini nokia servisine bırakın , emin olun karlı çıkarsınız ;) cihazınız pırıl pırıl değişmiş olarak gelir elinize eğer benimki gibi çözülemez bir sorunu varsa gerçekten...

Mücahit G

Mücahit G

Üye
benimkide finlandiyadan ama 1gnde bitiyo. Hatta bgn ne olduysa 3saatte batarya 1çıbık gösterdi

gomancele

gomancele

Üye
arkadaşa katılıyorum benim e71 de 10 saate şarzı bitiyor hatta geşçenlerde çin orjinali dedikleri bir batarya aldım 25tl ye onuda 1 gun boyunca şarj ettim öğlen 12 de alıyorum telefonu akşam 11 de bitiyor şarjı ve sadece whatsupp açik o kadar

atakan25

atakan25

Üye
arkadaşa katılıyorum benim e71 de 10 saate şarzı bitiyor hatta geşçenlerde çin orjinali dedikleri bir batarya aldım 25tl ye onuda 1 gun boyunca şarj ettim öğlen 12 de alıyorum telefonu akşam 11 de bitiyor şarjı ve sadece whatsupp açik o kadar

konu hortlamış yine

Üst Alt