HTC Sensation XE İncelemesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tempestshine

tempestshine

Üye
    Konu Sahibi
HTC Sensation XE İncelemesi

Tasarım ve Boyut

126.1 x 65.4 x 11.3 mm boyutlarına sahip olan HTC Sensation XE hoş ve enerji veren tasarımı ile karşımıza çıkarken kompakt yapısı ile rahat kullanım sağlıyor. Boyutlarına göre oldukça ince olan cihaz 151 gram ağırlığında. 4.3 inç boyutunda kapasitif dokunmatik ekrana sahip olan cihazın ekranı üzerinde yakınlık sensörü ile VGA kamerası bulunurken, ekranı altında sezgisel tuşlardan meydana gelen arama, menü, geri ve home tuşları bulunuyor.
Zarif tasarıma sahip telefonun arka yüzeyinde ise çift flashı ile kamerası ve oldukça başarılı ses çıkışı veren hoparlörü bulunuyor. Sadece siyah kapak renk seçeneği ile sunulacak olan telefon enerji veren eğlenceli tasarımı yanında şıklığı ile beğenileri topluyor.
Kamera

3264x2448 piksel çözünürlüğünde 8 MP kamerası, led flash ve otofokus desteği ile beraber sunuluyor. Çift Flashı ile oldukça iyi performans sergileyen HTC Sensation XE, temel kamera özellikleri dışında coğrafi etiketleme, dokunmatik odaklama, yüz algılama, anında görüntü yakalama gibi extra özellikleri ile sunuluyor. Düşük gürültü ve yüksek detaya sahip görüntüler elde edebileceğiniz cihaz 30 fps’de stereo ses kalitesinde 1080p video kaydı yapabiliyor. VGA çözünürlüğünde ön kamerası sayesinde ise görüntülü aramalarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.
Ekran - Display

540x960 piksel çözünürlüğünde 4.3 inç boyutunda LCD kapasitif dokunmatik ekranı ile 16M renk desteği ile sunuluyor. Geniş ekranı doygun renk düzeyi ve iyi kontrast oranı ile başarılı görüntüleme yapabiliyor. Gyro ve yakınlık sensörlerini içeren cihaz multi-touch ve hareket algılama özelliklerini de barındırıyor. Android v2.3(GingerBread)işletim sistemi ile beraber sunulacak olan telefon 1.5 GHz işlemciye sahip aynı zamanda.
Hafıza ve Depolama

4 GB dahili hafızaya sahip olan HTC Sensation XE, 768 MB Ram hafızası ile sunulacakken cihazın bu hafızasının çoğu kullanıcıya yeterli geleceğini düşünüyoruz. Fakat bu hafıza size yeterli değilse eğer microSD kart desteği ile hafızanızı 32 GB’a kadar genişletebiliyorsunuz.
İnternet ve Data Özellikleri

EDGE, GPRS, 3G ve Wi-Fi desteği ile birlikte kullanıcılarının hizmetine sunulacak olan HTC Sensation XE, Android tarayıcıya sahipken, geniş ekranında sayfaları sorunsuz görüntülemenize olanak sağlıyor. SNS entegrasyonu ile Facebook ve Twitter’a kolay erişim sağlayan cihaz, YouTube, G-Talk, Picasa entegrasyonu gibi özellikleri de barındırıyor. GPS alıcısı da mevcut olan telefon dijital pusula desteği de sunuyor.
Kullanılabilirlik ve Performans

Sinyal alımı ve ses çıkışı konusunda sıkıntı yaratmayan HTC Sensation XE, telefon görüşmelerinizi sorunsuz olarak gerçekleştirmenize olanak sağlıyor. HTC Sensation XE, 1730 mAh Li-Ion batarya kapasitesine sahipken cihaz ile 9 saate kadar konuşma ve 310 saate kadar bekleme yapabiliyorsunuz.

Artı ve Eksileri

• Artıları: S-LCD 4.3 inç kapasitif dokunmatik ekranı, genişletilebilir hafızası, Wi-Fi ve 3G bağlantı desteği, Bluetooth v3.0 desteği, 8 MP kamerası, HD kalitesinde video kayıt desteği, görüntülü arama özelliği, Android işletim sistemi ve 1.5 GHz işlemcisi, Stereo FM radyo özelliği, GPS alıcısı, mükemmel ses kalitesi, XviD video format desteği, SNS ve Picasa entegrasyonu, dokuman görüntüleme özelliği, Tv-çıkışı.
  • Eksileri: Ağır olması.
beats audio destegi de bulunmaktadır.(CorbyW isimli üyeye teşekkürler :D)

• Beğen
Tepkiler: emreipekci, JBelieber ve Devil_Batu

Devil_Batu

Devil_Batu

Üye
Çok güzell :)

lasvetorus

lasvetorus

Üye
fena bir telefon degil htc cok hizli yuruyor piyasada.

CorbyW

CorbyW

Üye
Beat audio özelliğinden hiç bahsedilmemiş. Dr. dree bu boru değil. :D

CorbyW

CorbyW

Üye
Olmaz. Beat audio bu sonuçta. Telefona ses çipi ekleniyor fazladan. Adamın kulaklıkları sadece 200 TL. :D

tempestshine

tempestshine

Üye
    Konu Sahibi
Türe

Türe

Üye
tasarimi ve beats audio destegi bitiriyor beni :(

61semih

61semih

Üye
boru değil de bahsetmesekte olabilir yanii :D
niyekı cogu nokıa kullanıcı portföyü ses cıkısını onemsıyor ve onemlı bır ozellık olarak goruyor.dışa verılen ses benım ıcın onemlı olmasada kulaklık performansı onemlı.kaldıkı sadece kulaklık degıl telefonla ılgılı her ses konusunda gerek donanım gerek yazılım aşamasında dr. dree nın ımzası var.
gerek mediamarkt da gerekse saturn da ınceledım suanda bence piyasanın 1 numarası. ip4s e soyle bır 30 sn kadar ınceledım ayıp olmasın dıye :)

----------Eklendi @ 21:48:41 ---------- Yazıldı @ 21:46:45 ----------

Anamm .. :D :D Fiyatının o kadar olduğunu bilmiyordum .D :D
:D :D en az 200 demelıymiş :D :D:D :kop: kaldıkı turklıyede satılmıyor değilmi

CorbyW

CorbyW

Üye
D&R'da teknoloji bölümünde gördüm ben kulaklıkları. O üstündeki amblem bile hava. :aha:

tempestshine

tempestshine

Üye
    Konu Sahibi
niyekı cogu nokıa kullanıcı portföyü ses cıkısını onemsıyor ve onemlı bır ozellık olarak goruyor.dışa verılen ses benım ıcın onemlı olmasada kulaklık performansı onemlı.kaldıkı sadece kulaklık degıl telefonla ılgılı her ses konusunda gerek donanım gerek yazılım aşamasında dr. dree nın ımzası var.
gerek mediamarkt da gerekse saturn da ınceledım suanda bence piyasanın 1 numarası. ip4s e soyle bır 30 sn kadar ınceledım ayıp olmasın dıye :)

----------Eklendi @ 21:48:41 ---------- Yazıldı @ 21:46:45 ----------

:D :D en az 200 demelıymiş :D :D:D :kop: kaldıkı turklıyede satılmıyor değilmi

Hee.. ben o yüzden bulamadım desene :D :D

Uruloki

Uruloki

Üye
bose ve ya sennheiser ın yanında fıs kulaklıklar ama yinede monster kulaklıklar sonuçta

ByYlmzZz

ByYlmzZz

Üye
şu an türkiyede 280 tl'ye bu kulaklıklar var :D

AHMED...

AHMED...

Üye
hastasıyım bu telefonun

• Beğen
Tepkiler: ByYlmzZz
Niizuma.Eiji

Niizuma.Eiji

Üye
bose ve ya sennheiser ın yanında fıs kulaklıklar ama yinede monster kulaklıklar sonuçta

İnsanlardaki marka hevesi, 1 2 ünlüde görmeleri telefonu populer yaptı.Tıpkı marka için iphone alanlar gibi.Bence sennheiser daha iyi.Bu arada bildiğim kadarıyla monster ve dr. Dre anlaşmalarını bitiriyorlar 2 farklı marka olacaklar.Marka için alanlar dr. Dre kalite isteyenler monster, sennheiser alıcak gibi gözüküyor.

Uruloki

Uruloki

Üye
valla dr.dre nin studio modelini getirin sennheiser ın hd800 ü birde bose nin quietcomfort 15 i bak hangi kulaklık kaliteli

-sunrise-

-sunrise-

Üye
tı... Müzik için dşünenler çözüm Sennhaisser .. Pilipis deep bass marka kulaklğmdan snra başıma gelen en güzel şeydi cx 300 II..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt