OmegA™ v4.6 Ultimate Final C6v40 Port 5800 | 5230 | 5530 | X6

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
ustam peki bunu rofs2 ye gömmek için ne yapmam lazım öyle uğraşmak istemiyorum sürekli ya

SIS Contents ile Unpack yapabilirsin. Çıkan klasörün ismini c_private yerine private olarak değiştir. Rofs2'ye Nokia Firmware Editor ile göm. Repack yapıp flashla. Diğer yamalar içinde aynı şeyi yapabilirsin.

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye

SIS Contents ile Unpack yapabilirsin. Çıkan klasörün ismini c_private yerine private olarak değiştir. Rofs2'ye Nokia Firmware Editor ile göm. Repack yapıp flashla. Diğer yamalar içinde aynı şeyi yapabilirsin.

usta o yamayı siscontets ile açtım c_private içindekini rofs2nin içine attım ama değişmedi birşey bi kaç kez denedim ama fayda etmedi nedense dosya yönetiiinden girdiğim zaman images klasörünü gizliyo farklı bi yolla sorunu çözdüm ama uzun iş ya her formatta uğraşmak ölüm olur :)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
usta o yamayı siscontets ile açtım c_private içindekini rofs2nin içine attım ama değişmedi birşey bi kaç kez denedim ama fayda etmedi nedense dosya yönetiiinden girdiğim zaman images klasörünü gizliyo farklı bi yolla sorunu çözdüm ama uzun iş ya her formatta uğraşmak ölüm olur :)

Uğraşmamak için SIS dosyası haline getirmiştim. c_private içindekini değilde, c_private'nin ismini private olarak değiştirip, bu private klasörünü rofs2 ye gömseydin sorunsuz çalışırdı düşüncesindeyim.

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye

Uğraşmamak için SIS dosyası haline getirmiştim. c_private içindekini değilde, c_private'nin ismini private olarak değiştirip, bu private klasörünü rofs2 ye gömseydin sorunsuz çalışırdı düşüncesindeyim.

onu nasıl yapacağım peki? kusura bakma usta uğraştırıyorum seni ama gerçekten fw hoşuma gittiği için uğraşıyorum bu kadar yoksa yormazdım seni :)

lasvetorus

lasvetorus

Üye
Teşekkürler PuGatorY tekrar destek olduğun için. lasvetorus'un bilmediği birşey var: Bu konuyu seven üyelerin kendileridir. Ben zorla sevdirtmedim. Yani arkadaş aynı anda CFW yi yükleyen herkeside küçük görüyor.
He yani şunu söylüyorsun ben kandırıyorum ama onlar istiyorlar.Şunu söyleyeyim ben kimseyi de küçük görmüyorum.Sonuçta biri doğruları söylemezse onlarda ellerindeki seçenekleri değerlendirirler.Zaten yazacağımı yazmışım.Binh24 ün fwlerini alıp Türkçe yapıp gelip burda CFW yaptım demekle ne modder ne de programcı olursun.Bu kadar yüksekten uçmayın.Herneyse ben,bana birşey katan paylaşımlardan hoşlanıyorum.Malesef insanların kandırılmasından hoşlanmıyorum.Cfw yükleyecek kişiler biraz daha düşünmeliler.

• Beğen
Tepkiler: PuGatorY

bjk190319033

Üye
Telefonu bilgisayara ovi üzerinden tanıtım ama dogru yapıp yapmadıgımı bilmiyorum bilgisayara tanıttıgımda tam olaran ne yazması yada ne demesi gerekiyor ? Sağ aşada bilgisayara bagladı yazıyor. Bunu demesi yeterlimi?

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
He yani şunu söylüyorsun ben kandırıyorum ama onlar istiyorlar.Şunu söyleyeyim ben kimseyi de küçük görmüyorum.Sonuçta biri doğruları söylemezse onlarda ellerindeki seçenekleri değerlendirirler.Zaten yazacağımı yazmışım.Binh24 ün fwlerini alıp Türkçe yapıp gelip burda CFW yaptım demekle ne modder ne de programcı olursun.Bu kadar yüksekten uçmayın.Herneyse ben,bana birşey katan paylaşımlardan hoşlanıyorum.Malesef insanların kandırılmasından hoşlanmıyorum.Cfw yükleyecek kişiler biraz daha düşünmeliler.

Ortalığı germenin bir anlamı yok. Yani yüklemeden nasıl anladın o kadar basit bir CFW olduğunu? Yani ben mi yalan söylüyorum? Koskoca forumda bir sen mi akıllı çıktın (!) . Ben senin gibi üyeler yüzünden desteğimi kesmem asla! İstediğin kadar konuyu kötüle, bu senin kişiliğini ortaya koyuyor.

Gelelim asıl meseleye: Demekki ben kalkıp Binh24'ün yaptığı portları bilgisayarıma indirdim, Türkçe yamasını attım. Benim yaptığım bir CFW dir diye yayınladım.

CFW yi telefonuna yükleyenler, yukarıda kırmızı renklerle yazdığım yazıları kendileri değerlendirsin. Bakalım, yükleyen ne diyor.

----------Eklendi @ 12:30:52 ---------- Yazıldı @ 12:29:38 ----------

Telefonu bilgisayara ovi üzerinden tanıtım ama dogru yapıp yapmadıgımı bilmiyorum bilgisayara tanıttıgımda tam olaran ne yazması yada ne demesi gerekiyor ? Sağ aşada bilgisayara bagladı yazıyor. Bunu demesi yeterlimi?

Anladım sorununu. Ovi Suite kurulumunu bitirdiğinde sana telefonunu kablosuyla bilgisayara bağlamanı söylüyor. Sende telefonunu bağlıyorsun. Ovi Suite telefonunu görüyor ve kurulumu bitiriyor. Bu kadar basit.

bjk190319033

Üye
Dostum işte bu işlemi yaptım telefonu bagladım pc'ye sonra telefonu bilgisayara baglıykenmi kapatıyorum? Yoksa ilk başta telefonu kapatıpmı bilgisayara baglıyorum tek sorun burda :S :D

lasvetorus

lasvetorus

Üye
Valla ister kes ister kesme.Durum bu.

• Beğen
Tepkiler: PuGatorY
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Dostum işte bu işlemi yaptım telefonu bagladım pc'ye sonra telefonu bilgisayara baglıykenmi kapatıyorum? Yoksa ilk başta telefonu kapatıpmı bilgisayara baglıyorum tek sorun burda :S :D

d-2) CFW'yi Flashlayın:

Sıra flashlama işleminde. Telefonunuzu kapatıp bilgisayara USB (CA-101) kablosuyla bağlayın. Şimdi FLASH a basarak işlemi başlatın. Çıkan uyarı penceresinden Evet'e tıklayın.

Konuyu iyice okuyarak flash yaparsan zaten böyle bir sorun yaşamayacaksın. Telefonunu Ovi Suite tanıtırken telefon açık olacak. Ovi Suite telefonunu tanıttıktan sonra ne zaman istersen telefonunu kapatabilirsin. Sonuçta Flash butonuna bastığında telefonun kapalı ve usb den bağlı olmak zorunda.

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye
onu nasıl yapacağım peki? kusura bakma usta uğraştırıyorum seni ama gerçekten fw hoşuma gittiği için uğraşıyorum bu kadar yoksa yormazdım seni :)

ustam bana da yardımcı olabilr misin ya sabahtan beri seni bekliyorum :D :D

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

Sorun değil, mesajını görmemişim. Siscontents ile unpack yapmayı biliyorsan, devamında çıkan c_private diye bir klasör var. Bunun ismini "private" olarak değiştir. Ardından bu klasörü, Nokia Firmware Editor ile açtığın Rofs2 dosyasının içine sürükleyip-bırak. Ardından Nokia Firmware Editor içerisindeki Repack'e tıkla. Rofs2 dosyasının hemen yanında _Rebuilt uzantılı bir dosya oluşacak. Bu dosyayı flashlarken kullanacaksın. Dosyayı RM-356 klasörüne attığında _Rebuilt uzantısını sil. Ondan sonra flashla.

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye
he şimdi anladım direk rofs2 klasörünün içine atacağım çıkan dosyayı nfe de onu otomatik atılması gereken yere atacak doğru anlamışımdır inşallah :)

----------Eklendi @ 13:25:28 ---------- Yazıldı @ 13:17:43 ----------

ustam bi sorum daha olacak ben simgleri n8 simgesi olsun istiyorum yaptım fakat navigasyonun şekli şemali bozuluyor bunu nasıl düzeltebilirim? içindeki hangi sürümü son sürümü yükleyince düzeliyordu

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
he şimdi anladım direk rofs2 klasörünün içine atacağım çıkan dosyayı nfe de onu otomatik atılması gereken yere atacak doğru anlamışımdır inşallah :)

----------Eklendi @ 13:25:28 ---------- Yazıldı @ 13:17:43 ----------

ustam bi sorum daha olacak ben simgleri n8 simgesi olsun istiyorum yaptım fakat navigasyonun şekli şemali bozuluyor bunu nasıl düzeltebilirim? içindeki hangi sürümü son sürümü yükleyince düzeliyordu

Evet, private klasörü NFE'de de var. Aynı klasör oldukları için sorun çıkmaz.

İkinci soruna gelirse; N8 ikonlarını istiyorsan, forumda varsa N8 ikon pakedini Rofs2'ye atacaksın. Böyle yapınca Ovi Haritalar bozuluyor diyorsan, Ovi Haritalar v3.06'yı ikonları Rofs2'ye attıktan sonra tekrar gömeceksin.

Selçuk GÜMÜŞ

Üye
hocam beklemede ışığını sormuşsun. beklemede ışığı açık ama denedim kapalıda da aynı. en ince ayrıntısına kadar anlatiyim.

telefonun kilit tuşuyla tuşları kilitlediğimde menü ve kırmızı tuşların ışığı hemen, yeşilinki çok yavaş sönüyor. kilidi tuşla açtığımda ise fark yok hepsi aynı anda hızlı şekilde yanıyor.

kilidi açıp bir kaç işlem yaptıktan sonra (özellikle görüşmeden sonra) kırmızı ışık yeniden tuş kilidini kapayıp açana kadar sönüyor.

tuş kilidini kapadık. yeşil ışık yavaştan, diğerleri hızlıca söndü. menü tuşuna bastım kilit aç ekranı geldi. işte burada da sadece kırmızı tuşun ışığı yanıyor. menü ve yeşil tuşun ışıkları yok.

durumlar baya bi kötü :) nerde hangi ışığı yakacak bilemez oldum :)

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye
tamam ustam çok teşekkür ettim hemen deniyorum şimdi bitince sonucu bildiririm :)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
hocam beklemede ışığını sormuşsun. beklemede ışığı açık ama denedim kapalıda da aynı. en ince ayrıntısına kadar anlatiyim.

telefonun kilit tuşuyla tuşları kilitlediğimde menü ve kırmızı tuşların ışığı hemen, yeşilinki çok yavaş sönüyor. kilidi tuşla açtığımda ise fark yok hepsi aynı anda hızlı şekilde yanıyor.

kilidi açıp bir kaç işlem yaptıktan sonra (özellikle görüşmeden sonra) kırmızı ışık yeniden tuş kilidini kapayıp açana kadar sönüyor.

tuş kilidini kapadık. yeşil ışık yavaştan, diğerleri hızlıca söndü. menü tuşuna bastım kilit aç ekranı geldi. işte burada da sadece kırmızı tuşun ışığı yanıyor. menü ve yeşil tuşun ışıkları yok.

durumlar baya bi kötü :) nerde hangi ışığı yakacak bilemez oldum :)

Peki, sen bir de bu linkteki yamayı Rofs2'ye atıp deneyebilir misin?

RaDLoFF74

RaDLoFF74

Üye
tamamdır ustam çok süper oldu ya :) şimdi proramları falan kurayım bir deneyeyim bakalım nasıl olacak :D

Aleksandar

Aleksandar

Üye
O değilde üstad ben 1.5 yıldan beri telefon ışıklarının yandığını hatırlamıyorum. 1.5 senedir o kadar cfw kurdum ama ışıklar gelmedi hiç. Durumdan şikayetçi değilim şarj ömrünü artırıyomuş, ama kafama takıldı neden olabilir?

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
O değilde üstad ben 1.5 yıldan beri telefon ışıklarının yandığını hatırlamıyorum. 1.5 senedir o kadar cfw kurdum ama ışıklar gelmedi hiç. Durumdan şikayetçi değilim şarj ömrünü artırıyomuş, ama kafama takıldı neden olabilir?

Çok uzun süredir ışıklar gelmiyormuş. Yani tuş ışıkları mı hiç yanmıyor? Eğer durum böyleyse telefonda sorun olabilir. Gerçi orjinal fw atınca düzeliyorsa CFW lerde neden böyle yapıyor anlamak zor gerçekten :)

Üst Alt