root nedır? nasıl yapılır? kolay anlatım ve root yapma ozellıkle erıccson x10

Sponsorlu Bağlantılar

sanal-dahi

sanal-dahi

Üye
    Konu Sahibi
root nedır? nasıl yapılır? kolay anlatım ve root yapma ozellıkle erıccson x10
ROOT NEDIR:
root genel olarak ısletım sıstemının tum haklarına sahıp olan anlamına gelır buna wındows ısletım sıstemınde andmınısator denır genel yetkılıdır ve yazılımları degıstırme yetkısıne sahıp tek kısıdır androıd ısletım sıstemlerınde bu yetkıye sahıp kısıye root denır ve sıstem uzerınde ıstedıgı degısıklıgı yapma hakkına sahıptır wındows kapalı yazılım oldugundan dolayı yetkı sadece admınısatordedır ancak androıd yazılımı ıtıbarı ıle açıktır ve root yetkısı serberttır ancak bunu fırmalar telefonlara androıd ısletım sıstemını attıklarında kapatıyolar ve yetkıyı kısıtlıyolar nedenı bılınçsız olarak kullanıldıgında sıstemın çokmesıne sebep olabılıyor yanı donanımsal olarak zarar vermesede yazılımsal olarak telefon format gerektırebılıyor onun ıçın kapatılmıs olarak alıyoruz telefonlarımızı root yetkısını vermıyolar

ROOT NE İŞE YARAR:
kısaca anlatacagım root yazılımsal olarak çok ıse yarar ancak bızım root yapmamızdakı yararlar sunlardır market uygulaması çalısmayan kısıler root sayesınde bu ısı kolayca halledebılır rom(rom nedır dıyenler ıçın hatırlatma rom ısletım sıstemının kendısıdır yanı wındows bılgısayarda ne ıse yarıyorsa rom da bızım androıd ısletım sıstemımızdır)degıstırmek ısteyen kısıler root yetkısı almadan rom degıstıremezler baska bır yararı da paralı uygulamalar var bunların ***** yanı kırılmıs (free )serbest uygulamalrı var bunlar root olmadan bedava yuklenmıyor

ROOT NASIL YAPILIR :

dıger z4root gıbı unıversal root gıbı uygulama kullanıpta root yetkısı alamayan arkadaslar ozellıkle de erıcsson x10 gıbı telefon kullananlar bu yetkıyı alamamaktan sıkayet edıyolar bu anlatacagım tam sıze gorede evet arkadaslar yapmamız gerekenlerı sımdı asagıda belırtıyorum dıkkatle uygulayın ıddıa edıyorum en kolay root yapma teknıgıdır herkese tavsıye debılırısınız serbesttır
ÖNEMLİ NOT:
telefonunuz androıd 2.1 ve uzerı olması gerekmektedır olamyan arkadaslar romlarını 2.1 e yuksetsınler olanlar için sorun yok

1. Öncelikle “SuperOneClick” yazılımını indiriyoruz.ındırmek ıçın altta lınk verıyorum buyrun;

(1.39 MB Rar şifresi: teakolik.com )dosyayı rardan çıkarın.

2. Cihazımızı bilgisayara bağlamadan önce “Uygulamalar” menüsünden “Geliştirme” menüsüne geliyoruz. Ardından “USB Hata Ayıklaması” seçeneğini işaretliyoruz.

3. Cihazımızı USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Cihazı bağladığımızda telefonumuz bize seçenekler sunuyor. Bu seçenekler arasından “Telefonu Şarj Et” seçiyoruz.

4. Bilgisayarımızdan “SuperOneClick” yazılımını açıyoruz ve “Root” butonuna ba
sıyoruz.

5. Kısa bir süre bekliyoruz. Bize Root işlemi tamamlandı “You device is Rooted” yazısı geliyor.
Telefonumuzun usb kablosunu söküp yeniden başlatıyoruz. Bu kadar basit. Artık cihazınız Root bir hale gelmiş olacak. Yine aynı yazılım sayesinde yazılım içerisindeki “UnRoot” butonuna basarak yaptığınız işlemleri geri alabilmektesiniz.

Not: Eğer ki root işlemi tamamlanmazsa en baştan tekrar deneyiniz. Bazen ilk seferinde root etmeyebiliyor.panık yapmaya gerek yok mutlaka oluyor bunu sadece uyarı ıçın yazdım genelde tek seferde olur

ARTIK TELEFONUNUZDA ROOT YETKISI SIZDEDIR GULE GULE KULLANIN BIR TESEKKURU UNUTMAYIN(h)

• Beğen
Tepkiler: sessizdalga07, kucaklarımseni, johnny_bravo ve 7 diğerleri

hayal.et

Üye
teşekkürlerr

2002563027

Üye
tsk ederim

eaglehard1

Üye
x10 2.3.3 de çalışmadı :hmmm

symbianware

symbianware

Üye
Super ONE Click 2.1.1:
uygulamalar >> geliştirme >> USB hata ayıklama modu tikli,

usb modu: yalnızca şarj et,

cihaz: wildfire S 2.3.3

Rooting Device... step#6

burada program kilitleniyor ve root tamamlanmıyor..
---------------------------------------------------
Sizin verdiğiniz Super ONE click'de ise:

Killing ADB Server...

OK

Starting ADB Server...
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *

OK

Waiting for device...

OK

Pushing rageagainstthecage...
554 KB/s (0 bytes in 585731.001s)

OK

chmod rageagainstthecage...

OK

Running rageagainstthecage...

eaglehard1

Üye
Super ONE Click 2.1.1:
uygulamalar >> geliştirme >> USB hata ayıklama modu tikli,

usb modu: yalnızca şarj et,

cihaz: wildfire S 2.3.3

Rooting Device... step#6

burada program kilitleniyor ve root tamamlanmıyor..
---------------------------------------------------
Sizin verdiğiniz Super ONE click'de ise:

Killing ADB Server...

OK

Starting ADB Server...
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *

OK

Waiting for device...

OK

Pushing rageagainstthecage...
554 KB/s (0 bytes in 585731.001s)

OK

chmod rageagainstthecage...

OK

Running rageagainstthecage...

aynı sorun bende oldu cozumu varmı dır ?

berkant12345

Üye
arkadaşlar bıraz beklemenız gerekıyor ben yaptım rootlandı ama son anda baya bekledım ılk once bende sızın gıbı acele ettım rootlanmadı ama sonra ıkıncı defa komple bıttı gıbı gorundu ama bırazdaha bekledım sonra oldu ve telefonu açıp kapattım ıslerımı halletım tesekkur ederım ıyı paylasım

eaglehard1

Üye
arkadaşlar bıraz beklemenız gerekıyor ben yaptım rootlandı ama son anda baya bekledım ılk once bende sızın gıbı acele ettım rootlanmadı ama sonra ıkıncı defa komple bıttı gıbı gorundu ama bırazdaha bekledım sonra oldu ve telefonu açıp kapattım ıslerımı halletım tesekkur ederım ıyı paylasım
valla ben 10 dk ya yakın bekledım uzun yoldan deneyecem 2.3.3 un buldum bır sıtede :(

Bin9Yuz3

Bin9Yuz3

Üye
Konu Acıklamasında Bir Detay Es gecildi Sanıyorum... Root lanmıs Cihazların Garanti kapsamından cıktıqını daha önce Bir yerde okumustum.. Telefonunu Root lamak isteyen arkadaslar Bunu Göz önünde Bulundursunlar...

eaglehard1

Üye
Konu Acıklamasında Bir Detay Es gecildi Sanıyorum... Root lanmıs Cihazların Garanti kapsamından cıktıqını daha önce Bir yerde okumustum.. Telefonunu Root lamak isteyen arkadaslar Bunu Göz önünde Bulundursunlar...dostum soyledıgın dogru ben sony ı aradım cıhaz dırek garantı dısı sorun root işlemınden kaynaklanmasa dahı garantı dışıdır

ozyst

Üye
turkcell t20 telefonum var root konusunda pek bişey bilmiyorum telefonda olumsuz değişikliler olurmu?

Mesela menü kaydırma değişti diyenler var

bobkarepantolon

Üye
polypad100'de yapan var mı bunu denemek istiyorum ama deneyen kimseyi görmedim ilk olmak da istemiyorum. (polypad100'de telefon androidi yüklü de. Kapatırken falan telefonunuz kapatılacak diye onay kutusu çıkıyor)

ekinoks_26

ekinoks_26

Üye
x10 minide denedim your device is root dediği halde ana dosyalara erişim yok?

erdemmm271

Üye
bir işe yaramıyor boşuna indirmeyin

okidak

Üye
bir işe yaramıtor 15 dakika bekledim

muhammet966

Üye
bilgi için teşekkürler

xcolakx

Üye
Root islemi telefonu garantude cikarirmi

isbaraalp

Üye
Tesekkurler

legolas29

legolas29

Üye
zararlımıdır acaba

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan ve aviotor1

panda123

Üye
beyler garanti dışı diosunuz ozman bu telefonları nie alıonuz ozaman benim arkadas telefona eziyet edio adam telefonunu dokunmatik yapmaya calısıo

Üst Alt