Neden Çin Üretimi TeLefon?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaKaPaKa

MaKaPaKa

Üye
    Konu Sahibi
Neden Doğrudüzgün bi tane Garantili TeLefon ALıp Tertemiz KuLLanmak YerineÇin Malı Telefon ALıyosunuzki? Çin MaLı Telefonu Bi Kaçkere Yere Düsür Bi Yeri KırıLsın Parçası BuLunamıyor...Parçasını ALmak için Çin 'e mi GidecekSin? :aha: AL Bi Tane Se Yada Nokia Tertemiz KuLLan :pro:Satacağın Zamanda FazLa Zarar etmeden Satarsın....

:vurYoksa Kafanı Bunun Gibi DuvarLara Vurursun :vur

• Beğen
Tepkiler: x_xtrx_x

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
Neden Doğrudüzgün bi tane Garantili TeLefon ALıp Tertemiz KuLLanmak YerineÇin Malı Telefon ALıyosunuzki? Çin MaLı Telefonu Bi Kaçkere Yere Düsür Bi Yeri KırıLsın Parçası BuLunamıyor...Parçasını ALmak için Çin 'e mi GidecekSin? :aha: AL Bi Tane Se Yada Nokia Tertemiz KuLLan :pro:Satacağın Zamanda FazLa Zarar etmeden Satarsın....

:vurYoksa Kafanı Bunun Gibi DuvarLara Vurursun :vur
sonuna kadar katılıyorum yalnız zarar etme meselesine katılmıyorum hangi telefon olursa olsun ikinci ele düşünce baya bir fiyatı da düşüyor..

SirLeone

Üye

çin artık sanayi devi oldu ve her türlü elektronik aleti dünya pazarına değerini %70 altına kadar sunuyor. cep telefonları da en büyük silahlarından. Türkiye'de en büyük ithalatçılarından. Bu pazar geliştikçe Türkiye'de Çin malı telefonlar arttı kullanan çok var Herkes Iphone 3gs isteyeceğnden eminim ancak Türkiye'nin şartları göz önüne alındığında 600 - 800 lira ile geçinen 3-4 kişilik bir ailenin bir bireyinin alması mümkün mü? hayır.
bu nedenle çin üretimi telefonlar revaçta yani herkesin senin gibi 400-500 liraya "istediği özellikte" bir nokia alması mümkün değil.

üstelik bu çin sanaayi fırtınasından sonra üretim çok tutulup ucuza mal edilmeye başlandı. bunun sonucunda Türkiye'nin ithalatçıları güvendiği ürünlere "wentto,vertice vb." 2 yıl garanti sağlıyor bir nebzede olsa içimizi rahatlatıyor.ayrıca yüksek özellik düşük fiyat parolasıda insanları çeken başka bir faktör.işte yazdığım bu sebepler senin o soruna karşılık verilebilecek cevaplar.

ayrıca her telefonda satarken çok zarar edersin bunun o telefon bu telefonla alakası yok.kısır döngü işte bir gün bile kullansan 2.el .

Teşekkürler...

Godfather

Godfather

Üye
Ya ben almayı düşünüyorum çünkü
1. TV için
2. Ucuz
3.Günümüzleki telefonlarla aynı özellikte.

Dezavantajları:
Garanti yok.Hemen bozuluyor.

Dezavantajların çözümü:
Telefona iyi bakarsan hiç bir şey olmaz ama biraz hor kullanırsan ozmn sorunlarla karşılaşırsın bence ;)

MaKaPaKa

MaKaPaKa

Üye
    Konu Sahibi
Ewt orası OyLe...

sworn

Üye
Önyargıları bir kenara ne zaman bırakacaksınız ? Ben aldım 3 ay önce aldım menşei çin malı olan dolia m8 ve halende memnunum hiç bir sorunum yok veya arızasıda yok ayrıca garantili faturalı ve fake imei yok orjinal gerçek imei numarası başka ne gerekiyor sizce ? Artık şu eski ön yargılarımızı bir kenara bırakalım ve çinliler telefonda artık birşeyler yapmaya başladıklarını ve eskisi kadar kötü telefon yapmadıklarını kanıtlamışlardır...

SeRKaNCa16

Üye
arkadaslar herkez cok guzel soyluyor ama herzaman oldugu gıbı benım kaaatım uygun fıyatlı oldugu ıcın alınıyor tv vsvs ozelliklerı de cok oldugu ıcın ama her zaman unutmamak lazım UCUZ ETIN YAHNISI olayı ?

tunahantabak

tunahantabak

Üye
sworn kardeş, bende çin malı telefonlara karşıyım ama senin telefonuna baktm görünüşü diğer çin malı telefonlardan çok daha güzelmiş.. güle güle kullan, inş arıza çıkarmaz..:oke:

x_xtrx_x

Üye
arkadaslar herkez cok guzel soyluyor ama herzaman oldugu gıbı benım kaaatım uygun fıyatlı oldugu ıcın alınıyor tv vsvs ozelliklerı de cok oldugu ıcın ama her zaman unutmamak lazım UCUZ ETIN YAHNISI olayı ?

Katılıyorum:oke:

Çok GüzeL Konu ELine SağLık MakaPaka

kadiMkraLonur

kadiMkraLonur

Üye
vallahi arkadaslar ucuz etin yahnisini biLemem ama gidip bi N97 yede 1.500tl verip almaya herkezin gucu yetmez kötü bakarsanız çin malıda bozulur orjinalide ama kasa aynı kamera dısında cogu özellik aynı hatta çin malının tv fln filan özelligi fazla fiyatı 250 lira.. kime cazip gelmio? 2 3 tane cıkar asla kullanmam diyen onlarda bana göre paranın tadını çalışıp almayanlardır kimseye taş atmıyorum sözümde meclisten dısarı ama durum bu..

Kingmortall

Kingmortall

Üye
her zman nokia

tufanaksoy

tufanaksoy

Üye
dolia çok iyi bir markadır..

orhaan48

orhaan48

Üye
sonuna kadar katılıyorum yalnız zarar etme meselesine katılmıyorum hangi telefon olursa olsun ikinci ele düşünce baya bir fiyatı da düşüyor..
kesinlikle sana katılıyorum ve nadir arkadaşında dediği gibi her cihaz ikinci elde zarar eder ama şuda bir gerçek nokıa alan tüketicide cihazına kıyıpta ikinci el olarak satmaz belki takas olayı olur benim 5 adet eski kırılmış cihazım var nokıa en eski modellerden bile var tamiri mümkün ama yaptırıp satmayı asla düşünmem onlar bnm koleksiyonum olcak

--------------- Ekleme ---------------

her ne olursa olsun sağlık açısından bile bu çin mallarından uzak durulmalı en başta yüksek sar oranları tehlike arz ediyor

ishtar123

Üye
TV li cep telefonu olan yada almayı düşünen insanları hiç anlamıyorum.Video, foto, müzik ve oyun özellikleri anlaşılabiliyor fakat TV kadar evde olması bile sakıncalı, gereksiz, anlamsız(şahsi görüşüm) olan bir cihazın her an yanında taşınması; taşınsa bile o minik ekrandan(bacanağın görüşü):naughty: birşeyler izlenmesi ne kadar anlamlıdır anlayamadım giti...Saygılar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt