Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Dostum bizim tahminler tuttu sanırım @papakudioflu

Bilgi için teşekkürler @Sensation

Tepkiler: erndrdyk, afwerker, zaakaan ve 3 diğerleri
Ağzınız bal yesin emiAyrıca cortananın Türkçe olarak erken verilmesi gerçekten wp ye baya bir imaj ve güven kazandırır diye düşünüyorum.Haber için teşekkürler

Tepkiler: kaygisiz43, zaakaan, emz ve 1 kişi daha
Ağzınız bal yesin emiAyrıca cortananın Türkçe olarak erken verilmesi gerçekten wp ye baya bir imaj ve güven kazandırır diye düşünüyorum.Haber için teşekkürler

Final sürümünde...
Ancak muhtemelen final öncesi belli şehirlerde kısıtlı gruplarla test süreci olacak

Ali Kemal'i de bakarsınız o gruplardan birinde görürüz

Tepkiler: zaakaan ve Esendağlı
İşte böyle olur Türk abanması. Harikayız bu konuda. İmdbde de Nuri Bilge Ceylanın filmlerine abanıyor bizim millet süper oluyor

Tepkiler: mzcoools

skynet

Üye
Ya Türkçe zor diye listeden kaldırdılarsa

Rainesto

Üye
İllegal yollardan oyların çoğunluğu nedeni ile kaldırılmış.
-
-
-
-
-
-
-

Atmasyon yaptım

zbahadir

Üye
Oyların her ne kadar etkisi olsa da dünya genelinde kullanılan dillerin çoğunluğuna gelir Cortana dil desteği. Erken sevinmeyelim hem Türkçe bazı diller gibi kullanımı kolay olan bir değil. Bunu çeviri uygulamalarında görebiliyoruz.

Türkçe kökleri çok eski ve sağlam bir dildir. Dünya genelinde de en çok kullanılan diller arasında yeralıyor arkadaşlar. Sadece Türkiye Türkçesi ile diğerleri arasında biraz farklar var. Çok sevindim bu habere. İnşallah hakkını verebilirler de kaliteli şeyler çıkar ortaya.

Son düzenleme:
Tepkiler: zaakaan
Bakarsınız bu önümüzdeki bir hafta on gün içerisinde verilecek Preview güncellemesinde TR Cortana da gelir
Hani kullanıcı istekleri listesinden kaldırılmış olması akla bu ihtimali de getiriyor. @papakudioflu

Tepkiler: zaakaan ve ogzhnoTr
Windows 10 TP'nin yeni yapısıyla beraber Cortana yeni ülkelere açılacak denilmemiş miydi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum

ON9

Üye
Cihaz da eski bir prototip zaten
Hayır benim anlamadığım w7 zamanında mı yapılmış bu cihaz. O zamanlar boyle ekran falan mı vardı? Yok şimdi yapıldı ise logo neden eski. Kafamda deli sorular :S
Cortana nın Türkçesi gelsin diye sabırsızlıkla bekliyorum ama bir yandan da İstanbul ağzı ile konuşamamak yüzünden anlaşılmama sıkıntısı çekeceğimi düşününce ödüm kopuyor Malum Sivas'lıyıh.

Tepkiler: Rock Ve Roll, suyunsesi, ogzhnoTr ve 1 kişi daha

skynet

Üye
Siriye inat erkenden gelecek galiba

alfa olmasında betaya alıştık zaten

dakamon

Üye
Şöyle siriden daha nitelikli olsun da Kapıştırırız