Sony Xperia U Sar değeri = 1.6 ?? sorun çıkarırmı

Konu Sahibi
Sony Xperia U Sar değeri = 1.6 ?? sorun çıkarırmı
Öncelikle hayırlı ramazanlar; benim bir arkadaş sonu xperia u satın almayı planlıyordu sonra sar değeri ne bakarken 1.6 olduğunu gördük ve bu bize çok yüksek geldi. neyapmalıyız telefonu satın almalımı bu sar değeri oldukça yüksek :S bide işin kötü yanı telefonda canımız kaldı. hadi cevap bekliyom acelem var

MasteLaa

Üye
Sar değeri aşırı yüksek..Telefonu aşırı kullanıyorsan alma Ama önlem alınıyor bildiğin kadarı ile bu da sanırım uçak moduna alma ile oluyor

Konu Sahibi
Sar değeri aşırı yüksek..Telefonu aşırı kullanıyorsan alma Ama önlem alınıyor bildiğin kadarı ile bu da sanırım uçak moduna alma ile oluyor

tamamda madem uçak momduna alcam o zaman ben ipod alırım daha iyi? neyse konu sapmasın

şu SAR değerini çok abartıyorsunuz. Gününün 5 6 saatini telefonla geçirecek değilsin, sorun olmaz

MasteLaa

Üye
ben deil arkadaşım alacak ama bu kdr sardan sonra beyni burnundan akmasın arkadaşın neyse geri döndüğün için sağol.
Çok mu kullanıyor ki yani en azından yatarken yastık altı yapmasın telefonu bu sadece bu telefon için de geçerli değil..3-4 saat sürekli telefon kulağında konuşmasın mesela kulaklık ile konuşsun bu kadar uzun konuşacak ise..Yani bu tip şeyler ile önlem alınabilir.

Ahaha ölürsün lan

Tepkiler: abandonware
    Konu Sahibi
İz[Mir]Kan;5045770' Alıntı:
Ahaha ölürsün lan

bende ondan korkuyom

- - - Eklendi - - -

çok telefonla konuşmaz (haftada en fzla 1 sa) fakat telefonu eline alıp birkaç saat oyun oynayabilir.

PriZm

Üye
bencede gerçekten yüksek.Sony'nin çoğu telefonunun sar değeri aşırı yüksek.normali max 0.60 civarı olmalı.benim telefon 0.24 müş doğa dostu meret

Tepkiler: MasteLaa
1.62 sar [radyasyon oranı) tüm kablosuz bağlantılar (bluetooth wi-fi vb.) hepsi çalıştırıldığında açığa çıkan radyasyondur. gerizekalı olmayan herkes tüm kablosuz bağlantıları bir anda çalıştırmayacağına göre sorun yok.Gerizekalılar hepsini bir anda çalıştırsa bile adam gerizekalı zaten )))…

- - - Eklendi - - -

1.62 sar [radyasyon oranı) tüm kablosuz bağlantılar (bluetooth wi-fi vb.) hepsi çalıştırıldığında açığa çıkan radyasyondur. gerizekalı olmayan herkes tüm kablosuz bağlantıları bir anda çalıştırmayacağına göre sorun yok.Gerizekalılar hepsini bir anda çalıştırsa bile adam gerizekalı zaten )))…

- - - Eklendi - - -

SAR degerine bilip bilmeden sallayan arkadaslar var ama ust limit Avrupa icin 2 dir, Amerika ve Avusturalya da 1.6 dir.
Kaldi ki bu telefonun SAR degeri o kadar yuksek degil ayrica FCC nin raporuna gore SAR degeri 1.09 ciktigi halde Sony neden 1.6 W/KG yazmis o da ilginc.

Hemen alip kullanmaya baslamis gibi panik yapmayin, hemen hemen ayni ozelliklere sahip P modeli SAR degeri 0.78 iken bu model de o degerler imkansiz.
Yok magnetron, yok baz istasyonu :]
Ne kadar heyecanli insanlarsiniz…

Kerim.

Üye
Bence alma çok yüksek

MasteLaa

Üye
Şu üslubuna da dikkat etsen bak ne güzel bilgiler vermişsin

Tepkiler: ~N.A.W.Y~ ve DreaMagiC