Organını Bağışlayana Cenaze Bedava

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
    Konu Sahibi
Organını Bağışlayana Cenaze Bedava

İsveçli araştırmacılar organ bağışını artırmak için ilginç bir öneri ortaya attılar.

Linköping şehrinden bir grup araştırmacı, organını bağışlayan kişinin 30-45 bin kron arasında değişen cenaze masraflarının karşılanması halinde mevta yakınlarının organ bağışına daha olumlu yaklaşacağını tezini öne sürdü.

Araştırmacılardan Gustav Tinghög, ortaya koydukları modelin organ bağışını artıracağı gibi etik açıdan da hiç bir sakıncası olmadığını savundu. Organ ticaretinin yasak olduğu İsveç'te organ nakli için sıra beklemekten usanan birçok insanın yurt dışına, fakir ülkelere giderek organ temin ettikleri ortaya çıkmıştı.

Sosyal İşler Bakanı Göran Hägglund gelişmeleri yakından takip ettiğini belirterek yaşananları etik bulmadığını ifade etmişti. - STOCKHOLM

Tepkiler: 'Enver' ve jejep

zaza

Üye
en azından birgün ölmek istersem bu ayrıntıyı düşünürüm

Tepkiler: Tuba.Erva
    Konu Sahibi
aslında dısardan komık gbı gözuksede organ bagısını teşvik için iyi dusunulmus

jejep

Üye
Güzel fikirmiş

jejep

Üye
İsviç'e uçak biletin benden

jejep

Üye
Bende ölmeyi çok istiyorum aslında ama şu aralar kafam rahat

zaza

Üye
Bende ölmeyi çok istiyorum aslında ama şu aralar kafam rahat

bizimki çok dolu bide şeytan çok güzel anlatıyor çok güzel teşvik ediyor takılmadan olmuyor şeytanın söylediğini bildiğim halde tutamıyorum kendimi çok tatlı yaklaşıyor bana

jejep

Üye
ALLAH'ın huzuruna çok daha fazla çık camie gitme fırsatın varsa git rahatlarsın

jejep

Üye
Sen çalışıyorsun ya ondan dedim fırsatı olarak tabi git 1,5 saat sonra ikindi namazı var git

jejep

Üye
Güzel o zaman ALLAH yapacağın ibadetleri kabut etsin

jejep

Üye
Gidip,gitmemek sana kalmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...