Karıncaları tanıyor musunuz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pelın_

Konu Sahibi
Karıncaları tanıyor musunuz ?
Böceklerin çoğu yalnız yaşar. Oysa karıncalar koloni denen geniş topluluklar oluşturur. Bazı kolonilerde yarım milyon karınca vardır. Karınca kolonilerinin çoğu toprağın içinde ya da kayaların altında bulunur. Ama bazı karıncalar çürüyen ağaç kütüklerinin, ağaç gövdelerinin ve yaprak yığınlarının içinde yuvalanır. Genç işçi karıncalar yuvada kalarak yumurtalarla yavruların bakımını üstlenir. Daha yaşlı olanlar yiyecek bulup getirmeye gider. Her karınca kolonisinde bir ana karınca vardır. Bu dişi karınca öbür karıncalardan daha iridir ve daha uzun yaşar. Bazen 15 yıl yaşayabilirler. Ana karınca, ömrünün çoğunu yumurtlayarak geçirir. Karıncaların 8 bini aşkın türü vardır. Bunlar yeryüzünün hemen her yerinde yaşar

Tepkiler: ebuş... ve -efşan

pelın_

Konu Sahibi

Tepkiler: -efşan

pelın_

Konu Sahibi
nedemk

pelın_

Konu Sahibi

ebuş...

Üye
8 bini aşkın tür çanakkalede gördüm bi tür..... kocamandılar

pelın_

Konu Sahibi

ebuş...

Üye
valla ne yalan söyliyim hiç tırsmadan tarantula bile besledim ama çanakkeledeki o büyük karıncalardan tırstım ... düşünsene üstüne gelse bi ısırsa abovvv

pelın_

Konu Sahibi
valla ne yalan söyliyim hiç tırsmadan tarantula bile besledim ama çanakkeledeki o büyük karıncalardan tırstım ... düşünsene üstüne gelse bi ısırsa abovvv

sen ve tırsmak şaşırdım yılan beslıyon dah ne olsun yahu

ebuş...

Üye
öyle deme ama herkesin bi şeysi oluyo belki size korkutucu yada tiksinç gelen şeylerden hoşlanıyo olabilirim ama size çok basit gelen şeylerden de korkabiliyorum aynı zamanda mesela örümcek ağı eskaza elime değdiğini hissetsem ( bide görünmüyolar ya hani ) çıldırıcak gibi oluyorum hatta çıldırıyorumda denebilir elimi sallayıp oraya buraya sürterek 10 metre uzağa koşuyorum ama sadece değince oluyo bu .. gördüğüm zaman tiskinmiyorum korkmuyorum ... bana dookunmayan örümcek ağı bin yıl var olsun çokmu çenem açıldı acaba ??

pelın_

Konu Sahibi
yok yok gece gece ayıldm bıan haklısın bende yılana dokunamm mesela bıkere dokundum kendımı zor attım suyun altına

ebuş...

Üye
ayy mideni bulandırmak gibi olmasın ama en sevdiğim şeylerden biri yılanı sevmek ... başka hiç bi hayvana değişmem çok güzel böyle vıcık vıcık nemli bi deri ya anlatılmaz bişey gerçekten çok hoşuma gidiyo... saatlerce dokunsam doymam o derece

pelın_

Konu Sahibi

öğğvalla mıden ayağa kalktı he

Afedersiniz ama anne karınca 1tane ise... :

----------Eklendi @ 12:07:35 ---------- Yazıldı @ 12:05:10 ----------

hahahahaha

lolaman

Üye
Bunlardan bi tanesi bizim evin salonunda dolaşıyor cama dogru gidiyor ne işi varsa burada

küçükken az eziyet çektirmedim bunlara çocukluk aklı işte

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...