İslami 18 Uygulama (KAPSAMLI ARŞİV - yenilendi tek link)

uauags

Üye
Güvenebileceğim kıble uygulaması var mı?

Invoke

Üye
Uygulamaları karışık değil de ayrı ayrı paylaşsaydın daha güzel olmaz mıydı? =)

Konu Sahibi
Uygulamaları karışık değil de ayrı ayrı paylaşsaydın daha güzel olmaz mıydı? =)

inşallah önümüzdeki Ağustos bütün paylaşımlarımı daha düzenli ve tekli yapacağım, kpss ye çalışıyorum,evimdeki neti iptal ettim, internet kafelerden yapamam virüslü olabilir diye, en temizini yapacağım, gerçi sen o zamana kadar indireceğini indirmiş olursun kardeşim kusura bakmazsın inşallah
Güvenebileceğim kıble uygulaması var mı?

üstad o konuda hiç sorumluluk üstüme alamam. telefona göre değişir, yanlış kıble olur,azıcık ta olsa oynama olur, günaha girerim
ezan vakti programında kıble var ama güvenilir mi bilemem

Tepkiler: uauags ve Invoke

Invoke

Üye

Estağfurrullah ne kusuru, ben daha güzel olur diye demiştim, bu programları açıkcası pek beğenmiyorum(hepsini denemedim tabi ki ama genelde özenmiyorlar ya da amatörler yapıyor kalitesiz oluyor kısacası pek işe yarar olmuyorlar.) iquranpro hariç. Bence çok iyi bir program iquranpro =)
**Sınavında başarılar...
üstad o konuda hiç sorumluluk üstüme alamam. telefona göre değişir, yanlış kıble olur,azıcık ta olsa oynama olur, günaha girerim
ezan vakti programında kıble var ama güvenilir mi bilemem

Aynen, bence de camiiden yola çıkarak bulmak ve gittiğiniz yerde namaz kılan iyi bilen, güvenebileceğiniz birine sormak en mantıklısı. Önemli olan gönlümüzün ne tarafa dönük olduğu =) Allah kabul etsin namazlarınızı.

Tepkiler: uauags ve curtaincall
    Konu Sahibi

diyanetin hazırladığı Kur'an uygulaması da güzel, ben paylaşmadım ama kullanıyorum, internetten Kur'an seslendirmesini indiriyorsunuz, gerçekten güzel de, en iyi verimi tablette alırsınız, telefondan olmaz, hem telefonu her yere götürüyoruz, hoş olmayan yerlere giriyoruz, içine yabancı müzik atıyoruz, maç oluyor arkadaşlarla telefonda küfür edebiliyoruz vesaire , biraz sakıncalı durum

tablet ya en iyisi

Invoke

Üye

Bence yanlış düşünüyorsun, sonuçta bu Kur'an değil, dijital bir şey ve kapalı duruyor, ben telefondan kuran uygulamasını açıp tuvalate girmiyorum sonuçta. Şöyle düşün telefon her zaman yanında ve ihtiyaç duyduğunda en önemli rehberin içinde açıp bakabilirsin.

Konu Sahibi

bilmiyorum bu konuda güvenilir birinden fetva almak lazım

Invoke

Üye
bilmiyorum bu konuda güvenilir birinden fetva almak lazım

Açıkcası biri çıkıp bana cep telefonuna kur'an uygulaması kurman caiz değil dese, hiç takmam adamı...
Bence mantıklı olan budur, Allah aklı boşuna vermemiş, diye düşünüyorum. Kur'an'ı okuyup, üzerine düşünmek gerek... Uygulamalara dalıp kitaptan da ayrılmamak gerek...

Ha yalnız şu var, adam günün birinde +18sitele giriyorsa o telefonla diğer gün o uygulamayı açıyorsa, günahtır diyemem buna ben karar veremem ;ama yine benim deminki mantığıma göre pek hoş olmayan bir şey olur bu. Çirkin yani...
Neyse dağıtmayayım, konuyu, hayırlı geceler dilerim...

Tepkiler: uauags ve curtaincall

uauags

Üye
Seyahat oluyor bir şey oluyor herkese de soramıyorsun malesef o yüzden çok lazım.Neyse ki Allah biliyor düşüncemizi, yine de sağolun.Adamlar ne programlar yapıyorlar inşallah biz de aynı kalite de islam adına yapabilsek... Bu arada bıçak ekmek kesmek için de kullanılır adam öldürmek için de , yani ne amaçla telefona yükledigin önemli.Unutmayın ameller niyetlere göredir.Siz Kurana saygıyı gözettikten sonra bir sakınca görmüyorum. .Hayırlı geceler.

Tepkiler: Invoke
Allah razı olsun emegine saglık

Tepkiler: curtaincall

NEXUS

Üye
Emeğine Sağlık Güzel Bir Konu Olmuş

hunter44

Üye
Teşekkürler.Allah razı olsun...

mntsfth