Her gün bir dua paylaşalım

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Her gün bir dua paylaşalım
Anmak duanın ateşidir. Allah'ın adını anmak ise ibadetlerin en tatlısı, en bereketlisidir. Bizi sonsuz çaresizliğimizden çekip çıkaran Yaratıcı'ya yakarışımızdır. O'nun eşiğinde bir köle olduğumuzu fısıldamaktır. O'nun kapısından ayrılmadan beklemek, rahmet ve inayetini ummaktır. O'ndan gelene tüm kalbimizle razı olmaktır. Dua, kulluğun tüm sırlarını içinde taşır. Gelin Her Gün Bir Dua ile dua bahçesine birlikte girelim… Orada, Rabbimizin Kur'an'da bildirdikleri başta olmak üzere Sevgili Peygamberimizin(sav) , O'nun sevgili dostlarının, diğer peygamberlerin, Allah dostlarının birbirinden güzel yakarışlarıyla Yaratıcımıza niyaz edelim.

Günün Duası, Hergün Güzel bir Dua Yazalım;

"Allah'ım! Açlıktan sana sığınırım. Çünkü açlık, ne kötü bir arkadaştır. Hainlikten de sana sığınırım. Çünkü hainlik, ne kötü bir sırdaştır."

(Ebu Dâvûd, "Vitr", 32; Nesai, "İstiâze", 19,20; İbn Mâce, "Et'ime", 53)

"Allah'ım! Bana öğrettiğin ilim ile Beni faydalandır, bana fayda verecek ilmi öğret ve benim ilmimi artır. Her hâl üzere Allah'a hamd olsun. Cehennem ehlinin halinden Allah'a
sığınırım."

(Tirmizî, "De’avât", 129)

Tepkiler: vedat1966 ve Baydırman

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
''Allahı'ım! Fakirlikten, yokluktan ve zilletten sana sığınırım; zulmetmekten ve zulme uğramaktan da sana sığınırım.''

Tepkiler: Baydırman

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi

Jan

Üye
Allah ım tüm ümmeti Muhammedin her zaman dua ile yaşamasını nasip eyle..

Tepkiler: Baydırman ve TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator

TheNightMare.

Moderator
"Allah’ım! Altından kalkamayacağım borçtan, düşmanın galip gelmesinden ve düşmanları sevindirecek bir musibete dûçâr olmaktan Sana sığınırım."

"Allah’ım! Kabir azabından, nefsin vesvesesinden ve işlerin dağınıklığından Sana sığınırım. Allah’ım! Rüzgârın getirdiği âfetin şerrinden Sana sığınırım."

TheNightMare.

Moderator

TheNightMare.

Moderator

TheNightMare.

Moderator

Tepkiler: ibrahim ok

TheNightMare.

Moderator
"Allahım! Ben cehennem azabından Sana sığınırım. Kabir azabından da Sana sığınırım. Deccal, hayat ve ölüm fitnesinden de sana sığınırım."

TheNightMare.

Moderator
"Allahım! Açlıktan sana sığınırım. Çünkü açlık, ne kötü bir arkadaştır. Hainlikten de sana sığınırım. Çünkü hainlik, ne kötü bir sırdaştır."

Tepkiler: PALA.

TheNightMare.

Moderator
"Allah’ım! Mal, aile, çocuk olarak insanlara verdiklerinin hayırlısını dilerim, sapıtan ve saptıranları değil."

(Tirmizî, "De’avât", 124)

Tepkiler: PALA.

TheNightMare.

Moderator

TheNightMare.

Moderator