AVEA 5MB Gprs İnternet Paketi Kalan MB'ı Öğrenemiyorum (Yardım)

emre193

Üye
    Konu Sahibi
AVEA 5MB Gprs İnternet Paketi Kalan MB'ı Öğrenemiyorum (Yardım)
Arkadaşlar dün avea internet paketine abone oldum (5mblık) sitedeki bilgiye göre kalanı öğrenmek için KALAN 5MB yazıp 9495 e yollayın yazıyo.Yazıp yolluyorum sonra 9230'dan mesaj geliyo mesajda ;

Hatalı mesaj gönderdiniz.Bilgi 500

yazıyo bu sorunu yaşayanlar kesin olmuştur bunu nasıl çözebiliriz.Yanlış yazmıyorum.

Yardım ederseniz sevinirim... Şimdiden Teşekkür ederim.

lodos03

Üye
kardes bnde denedim ama olmadı tel veri aktarımını gösterio benim ordan bakıorm bn sendede varsa öle bise ordan bak

emre193

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl yani biraz açarmısın söylediğini veri aktarımını nasıl görebilirim Samsung E250 var bende ?

Meraal

Üye
Kalan in ilk harfi buyuk diğerleri küçük olacak yani Kalan 5mb yazacaksin. bana verilen bilgi buydu. Eğer hala devam ederse sorun,avea'nin şebekesinden kaynaklanabiliyor o zamanda onları arayıp öğrenebilirsin.

emre193

Üye
    Konu Sahibi
Deniyorum hemen inşallah sorun odur.

--------------- Ekleme ---------------

Kalan in ilk harfi buyuk diğerleri küçük olacak yani Kalan 5mb yazacaksin. bana verilen bilgi buydu. Eğer hala devam ederse sorun,avea'nin şebekesinden kaynaklanabiliyor o zamanda onları arayıp öğrenebilirsin.

denedim olmuyor ya off

Başka ne önerirsiniz ?

lodos03

Üye
e250de göremezsin ben kendi telefonumda görebiliyorum diğer bazı modellerdede var ama e250de yok

emre193

Üye
    Konu Sahibi
Başka türlü nasıl öğrenebilirim.

Meraal

Üye
e 250 ile alakasi yok arkadasim.avea sebekede sancılı günler geçiriyor bu aralar. Tek tavsiyem müşteri hizmetlerini araman. Onlar sana kontorlude bilgi vermiyoruz derlerse daha msJ ile bilgi alamiyorum de,daha once aradim bilgi verdiniz de israr et ogrenene kadar.hat uzerine kayitli olmali yada sifreni biliyor olmalisin.bilgi vermezler yoksa.550 yi ara kontorun gitmez.sonucu bizede bildir.

emre193

Üye
    Konu Sahibi
hat üzerime kayıtlı değil malesef

Daha önce arayıp soran yokmu ? yada daha pratik bir çözüm yolu ?

Meraal

Üye
Aveanin sitesine gir sifreni ogren zor bisey degil.550 musteri hizmetlerini ara kontor gitmiyor,ogren kac mb kaldigini.

Gececi43

Üye
Arkadaslar bunu 550 yi arayıp taslama yoluyla 2 gun onceki kullanima kadar öğrenebilirsiniz.yanliz çok dikkat edin ben ilk iki ay 50 ser lira fazla odedim.1 mb fazla kullanım 7 lira civarında tutuyor.aman dikkat.

emre193

Üye
    Konu Sahibi
550 yi aradığımda 500 yada 444 1 500 ü arayın diyo aradığımda ise öyle bi seçenek yok ki otomatik konuşuyor kendisi zaten

Arkadaslar bunu 550 yi arayıp taslama yoluyla 2 gun onceki kullanima kadar öğrenebilirsiniz.yanliz çok dikkat edin ben ilk iki ay 50 ser lira fazla odedim.1 mb fazla kullanım 7 lira civarında tutuyor.aman dikkat.

550 yi aradığımda 4441500 yada 500 ü arayın diyo ama .

Meraal

Üye
550 yi ben arıyorum müşteri hizmetleri çıkıyor. Ama sende olmuyorsa bilmiyorum sebebini. 500 Ü aradığında da bir kaç menüye girdikten sonra 0 i tuşla müşteri hizmetlerine baglarlar..

emre193

Üye
    Konu Sahibi
hangi menülerden giriş yapmalıyım pek anlamadım menülerden

Meraal

Üye
farketmez ki.. Ama bir örnek vereyim önce bir tuşuna bas karşı taraf konuşmayı bitirince bir daha 1 i tuşla sonra da 0 ı tuşla. Ama eğer 500 ü arayacaksan 3 kontorun gidiyor bilgine...

ben yurt disina ciktigimdan beri sanirim avea kaldiramadi ya valla bilmiorum ben tr de cok memnundum ama bazi sorunlarin siklastigini duymak beni uzuyor bu genel mud degisince saldilarmi ne ettiler bilmiyorum ki

emre193

Üye
    Konu Sahibi
Neyse bi denerim sonra

emre193

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar ben limiti aşmıştım 1 hafta dolmadan sonra iptal ettirip yeni abonelik aldım.Bugün telefonuma mesaj geldi KALAN paket ismi yazıp 9495 e gönder diye sonra bu mesajdan sonra denedim oldu konuyu kapatabiliriz.Yani hiç gerek kalmadı müşteri hizmetlerine. Ama herkese yinede ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Karahasan

Emekli Yönetici
Sorun çözülmüş olduğuna göre konu sahibinin isteği üzerine