İpucu Android L Güncelleme

Konu Sahibi
Android L Güncelleme
Selamun Aleyküm.

Nexus 5 Kullanıcısıyım Resmi Bir Açıklama Yok Bu Güncellemeyi Resmi Olarak Ne Zaman Alacağız Forumdada Araştırdım Bulamadım Yardımlarınız İçin Teşekkürler Şimdiden

dostum daha belli değil ancak ilk önce Nexus cihazlar alıcak

ancak Android L ' nin tanıtıldığı günün ertesi HTC 90 "Gün içinde One ailesini ve belirli telefonlarını Android L ile güncelleyeceğiz" diye bir açıklama yaptı

zaten bu güncelleme işlerinde Google kendini yoksaysa güncelleme alan firmalar sırasıyla

1.) HTC
2.) Sony
3.) LG
4.) Samsung

Oku

Tepkiler: ua_hasan.32
Dört gözle Le bekliyoruz

Le ye daha var nedeni ise şu ana kadar ki en çok yenilik getiren Android güncellemesi

Buyur bu yöntemle şimdiden uygulamalara erişebilirsin

Bak dene klavye yoksa ben ayrı olarak forumda paylaşıcam şimdi ( bu arada klavye büyüleyici )

slm, söylentilere göre sonbaharda cikmasi bekleniyor.

MaxipmaN

Üye
gelsin de millet rom atsın

ROM beklemeyin themer diye bi program var xda da onla L uygulamlarini simdiden deneyebilirsiniz

Invoke

Üye
Net bir tarih yok. Geliştirici sürümünü kurabilirsin ama tavsiye etmem. Güncelleme Eylül, Ekim gibi nexus 5'e gelir.

adi ustunde gelistirici surumu adami hayattan sogutur

Invoke

Üye
Yoo, gayet kullanılır günlük kullanımda bir sorun yok ben denenmiştim.
Ama hala ART ile uyumsuz uygulamalar var.

o ART cok iyi gelcek telefonlara kus gibi olcaklar kus

Sucrofe

Üye
ART baya iyi, Optimus G3 v1.2 ROM'unda geliştirici ayarlarında vardı, denemiştim. Daha stabildi ama MC'yi desteklemediği için Dalvik'e geri dönmüştüm.

Tepkiler: ua_hasan.32 ve ghstr
ART'nin kararlı çalışması için bütün uygulamalarla entegre edilmesi lazım bence. 2-3 ay kadar önce ART'yi henüz kullanmak için çok erken deniyordu.

Her markaya uygun mu . nexusa uygun ise bize olmaz dost

biliyosun android uygulamlrinda marka onemli degil gir Google Play' e Themer yaz cikarsa tamamdir ama yok cikmassa senin telefon kaldirmiyodur
ART baya iyi, Optimus G3 v1.2 ROM'unda geliştirici ayarlarında vardı, denemiştim. Daha stabildi ama MC'yi desteklemediği için Dalvik'e geri dönmüştüm.

MC den kastiniz Minecraft ise suan Minecraft PE nin beta tester'i ile gorusuyosunuz harbiden mc yi desteklemesse bende kullanam

Konu Sahibi

Eyvallah kardeşim biliyorum zaten ilk alacağınıda ne zaman alacak diye merak ettim sabırsızlıkla bekliyorum cevap için teşekkürler Daha önce de görmüştüm klavyeyi neyin fakat indirmedim orjinal güncelleme ile gelmesini bekliyorum cevap için teşekkürler
Net bir tarih yok. Geliştirici sürümünü kurabilirsin ama tavsiye etmem. Güncelleme Eylül, Ekim gibi nexus 5'e gelir.
Geliştirici sürümü ilk tanıtıldığı gün indirmeye başlayıp yarıda kestim orjinal güncellemeyi bekliyorum. cevap için teşekkürler

Sucrofe

Üye

Modern Combat.

Android L ( 5.0.0 ) ile ortaya cikacak olan bu yenilik Android Runtime' in kisaltmasi

Google' in yaptigi aciklamaya gore bu yenilik sayesinde uygulamalar daha stabil, daha az islemci gucu ile daha ustun performans ve buna bagli olarak daha az enerji kullanimi saglayacaklar yani telefonda bur uygulama kullanirken daha az sarjiniz gidip saha uzun sure kullanim ve telefonu daha az yorma ayricaligina erisicez

Tepkiler: ua_hasan.32 ve Akhtoher

Akhtoher

Üye
Açıklama için teşekkürler çok iyiymiş gerçekten