LNB'den gelen kablo çoklanıp, iki uydu kullanılır mı?

Sponsorlu Bağlantılar

bmw_m6

bmw_m6

Üye
İlk söylediğin çift çanağı tek kabloda birleştirme olayını hallederim onda sistemsel bir sıkıntı yok ne olsa.

Tek kabloyu çoklama olayında ise yukarıdaki mesajlarımda yazdığım gibi LBN olayı yok burada çanak ulaşılmaz Bi yerde melezi sistemdeki panelde ise evet hangi kablo benim belli ama bu bilgi ne işimize yarar ki?
Boş yer yok sanırım. Foto atıcam müsait olunca
Olsada işe yaramaz başka kablo çekme lüksüm yok
Eyer paneldebos yer varsa vr siz eve gelen kablo hangisi biliyorsanız direk panelde disecq ile birlestirip asagida atiyorum birinci odada disecq bir ikinci odada disecq iki olarak ayarlayip izleyebilirsiniz. Sonucta sanki baska daire gibi opacak panelden bosyer alindigi icin

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Eyer paneldebos yer varsa vr siz eve gelen kablo hangisi biliyorsanız direk panelde disecq ile birlestirip asagida atiyorum birinci odada disecq bir ikinci odada disecq iki olarak ayarlayip izleyebilirsiniz. Sonucta sanki baska daire gibi opacak panelden bosyer alindigi icin
Ben anlamadım ne demek istediğinizi. Daha açık anlatır mısınız?
İkinci kablo çekmekten mi bahsediyorsunuz
Hiçbir çözüm üretemedim dediğinizden. İki çıkışı birleştirmek derken? Yani error verdim şuan :)
Tek kablodan iki uydu izleme Nasıl gerçekleşecek bu dediğinizle inanın beynimi yedim ama çözemedim :)

bmw_m6

bmw_m6

Üye
Yani panel atiyorum 20 dairelik ama sizin bina 18 daire ,siz yukarda kalan iki bos yerden birini daha kendi evinize vereceksiniz. Yani sizin a odaniz 18 inci ( olan daire)daire, b odaniz 19 uncu daire (aslinda olmayan bostaki daire cikisi) olmus gibi . Bunuda yukarda disecq ile yapacaksiniz. Asagida tekrar a odasindaki uydu cihazina yukarda daisecq girisi olan cikisi tanitacaksin , b odasina da yine ayni yukarda b odasina olan cikisi tanitacaksin hepsi bu . Yani aslinfa olay yukarda bos yer varsa tek kablo ile olur . Umarim karisik olmamıştır :)

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Yani bu durumda iki tane diseqc kullanıcaz anladığım bu. Önce iki erkek bir dişi girişi olan diseqc panelde 18-19 girişlerine takılacak. Bizim eve gelen kablo ise tekli dişi girişe takılacak. Böylece iki LNB çıkışı tek kabloda birleşmiş gibi olacak
Evde ise duvardaki prize yine bir erkek iki dişi disecq takılıp o iki kısımdan iki ayrı kablo ile receiver lara bağlantı yapılıp ayarlardan disecq girişleri belirlenecek.

Bu mudur?
Disecq ile splitter aynı şey oluyor değil mi

bmw_m6

bmw_m6

Üye
Yani bu durumda iki tane diseqc kullanıcaz anladığım bu. Önce iki erkek bir dişi girişi olan diseqc panelde 18-19 girişlerine takılacak. Bizim eve gelen kablo ise tekli dişi girişe takılacak. Böylece iki LNB çıkışı tek kabloda birleşmiş gibi olacak
Evde ise duvardaki prize yine bir erkek iki dişi disecq takılıp o iki kısımdan iki ayrı kablo ile receiver lara bağlantı yapılıp ayarlardan disecq girişleri belirlenecek.

Bu mudur?
Disecq ile splitter aynı şey oluyor değil mi
Disecq tek olacak zaten disi erkek disecq diye birsey yok . Yukarda birlestireceksin , asagida tekrar ayirmana gerek yok uydu cihazi ayarlarindan diescq 1veya2 diye ayarlayacaksin.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Tamamdır. Yukarıda diseqc aşağıda splitter
Youtubedan görsel olarakta buldum bazı detaylar oradan devam edeyim sağolun arkadaşlar.

bmw_m6

bmw_m6

Üye
Tamamdır. Yukarıda diseqc aşağıda splitter
Youtubedan görsel olarakta buldum bazı detaylar oradan devam edeyim sağolun arkadaşlar.

Arkadasim splitter a felan gerek yok . Senin ihtiyacin olan
1. ilk once bos yer
2. Disecq bir adet.
3. Elli santim kadar iki adet anten kablosu
4. Dort adet vidalı f konnaktor
Baska birsey lazim degil ,yapacagin hersey yukarda yapilacak. Aşağıda hic birsey yapmiyacaksin ,normal uydualicilarini takip uydu ayarlarindan diescq sececeksin.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
İyi güzel diyorsun da bu dediğin olay ile yukarıda iki çıkışı benim daireye inen kabloya bağladık okey.
Peki benim duvardaki prizi iki ayrı odadaki cihaza dağıtmak için yine bir şeylere ihtiyaç var sen burayı tamamen atlıyorsun
Bu arada ben panel olayını kaptım bu arkadaş çok güzel anlatmış.
Benim panelin aynısı
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

bmw_m6

bmw_m6

Üye
İyi güzel diyorsun da bu dediğin olay ile yukarıda iki çıkışı benim daireye inen kabloya bağladık okey.
Peki benim duvardaki prizi iki ayrı odadaki cihaza dağıtmak için yine bir şeylere ihtiyaç var sen burayı tamamen atlıyorsun
Bu arada ben panel olayını kaptım bu arkadaş çok güzel anlatmış.
Benim panelin aynısı
Zaten her odaya dagitilmamismi yukardan gelen kaplo.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Zaten her odaya dagitilmamismi yukardan gelen kaplo.
Hah. Şimdi anlaştık işte.
Onu anlatıyordum deminden beri.
En baştandır sen çift kabloya odaklı anlattığından ayrı tellerden çalıyorduk.
Hayır sadece oturma odasında uydu prizi var başka yerde yok. Cimri müteahhit uğraşmamış.
Oturma odası böyle.
Bir de yatak odasında sadece şu boş olan kablotv girişi var o kadar

bmw_m6

bmw_m6

Üye
Hah. Şimdi anlaştık işte.
Onu anlatıyordum deminden beri.
En baştandır sen çift kabloya odaklı anlattığından ayrı tellerden çalıyorduk.
Hayır sadece oturma odasında uydu prizi var başka yerde yok. Cimri müteahhit uğraşmamış.
Oturma odası böyle.
Bir de yatak odasında sadece şu boş olan kablotv girişi var o kadar
Vay cimri mutahit . Tamadir ozaman asagida ayiracaksin. ;)

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Ama 24 girişin hepsi dolu. Bizim üst katlarımızda dublex daireler var. Sanırım onlara çekilmiş ikişer kablo. O yüzden hepsi dolu. Zaten benim evde iki priz olsa bu anlattıklarımızın hiç birine gerek kalmayacak çünkü Ada'm zaten iki çıkış indirmiş olacak eve bende bu konuyu açmamış olacağım .
Vay cimri mutahit . Tamadir ozaman asagida ayiracaksin. ;)
O halde tekrar sorayım yukarıda kaynadı; disecq dediğimiz olay ile splitter farklı şeyler midir?
Videodaki arkadaş splitter kablo tv içindir uyduda kullanılmaz dediğine göre disecq ve splitter ayrı şeyler

bmw_m6

bmw_m6

Üye
Farkli seylerdir ikiside uyduda kullanilabilir fakat diescq tavsiye ederim splitter iki uyduyu birbirine baglamak icin(daha fazlasi olmaz) ama genelde iki disecq i birlestirmek icin kullanilir.
Eyer yukariya canak baglatma imkanin varsa, yukari canak baglat ,yukarda canak ile santralden gelen kaployu diescq ile birlestirip ayni sekilde kulanabilirsin.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Yukarısı kapalı merdiven boşluğu bir duvar ile son buluyor ama ben panelde kendime bir boşluk kapacağım bi şekilde.
Sağolun dostlar yardımlarınız için
Splitter ve diseq ile ilgili harika bir video bu konuda benden sonraki arkadaşlar için bulunsun gerçi konuda videodakine göre daha farklı anlatımlar olsa da olsun. Fikir çeşitliliği iyidir.
Bu arada araştırdıkça olayı iyice kaptım. Bu işte gerçekten sınır yok.
Alttaki sitede onlarca çeşit splitter mevcut.
Ayrıca kablo TV ve uydu için özel üretilmiş splitterlar var.
Çoğaltma seçenekleri de tamamen size kalmış ister 1 kabloyu 2leyin ister 8 leyin.

Bunun gibi site çok ben sadece uydu ve kablolu TV splitterlarının ayrı olduğunu görmenizi istedim
Videodaki uyducu arkadaşın anlatımlarını onaylıyor bu da .

• Beğen
Tepkiler: bmw_m6
remixtik

remixtik

Üye
Merkezi sistemden eve inen girişi çoklayabilirmiyiz?
Amaç evdeki girişi iki ayrı uydu ve tvde kullanabilmek?
Olur genel olarak polarizasyonda çakışma oluyor yani şöyle bir tuvalete iki kişi girmek gibi bir şey öyle bir örnek vereyim 2li lnb almanız yararınıza olucaktır ve star h ise kanal d ise h ise çakışma yaşarsınız bu da ister istemez sinirlenmenize sebebiyet verecektir diye düşünüyorum benden size söylemesi gene kendiniz bilirsiniz işin en doğru kısmını

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3

Üst Alt