LG G2 CM13 RR ROM Rehber Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
CM13 RR ROM Rehber Sorunu
Arkadaşlar forumda gördüğüm kadarıyla bu ROM 'u kurupta böyle bir sıkıntısı olan yok. Sadece bende mi oluyor anlamadım ki. SIM 'de ki rehberim gözükmüyor. Aynı sorun CM13 'te de vardı. Şu an kullandığım ROM;

Resurrection Remix M v5.7.3

Ayrıca ben ROM 'ları vs. hep Lgdestek sitesinden buluyorum, sizlerin kullandığı başka bir site var mı ?

MrBasri

MrBasri

Üye
Ben play store den contact2sim adlı bir uygulama var onu yukleyip simi taratıp rehbere gelip içe aktar diyince görmeye başlıyordu istersen bir dene
Rom indirmek istiyorsan xda yı kullanabilirsin

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Ben play store den contact2sim adlı bir uygulama var onu yukleyip simi taratıp rehbere gelip içe aktar diyince görmeye başlıyordu istersen bir dene
Rom indirmek istiyorsan xda yı kullanabilirsin
Tam olarak nelere dikkat etmeliyim rom indirirken ? Rehber işini de hallettim sorun kalmadı.

MrBasri

MrBasri

Üye
yani ben kendi cihazımda genelde ram kullanımından dolayı cm veya rremix kullanıyorum hem de daha sade oluyorlar ama bazen hata veriyorlar stabil olmayabiliyor
bence biraz kullanıp denersen daha iyi sonuç elde edersin kullanımada göre değişiyor

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
yani ben kendi cihazımda genelde ram kullanımından dolayı cm veya rremix kullanıyorum hem de daha sade oluyorlar ama bazen hata veriyorlar stabil olmayabiliyor
bence biraz kullanıp denersen daha iyi sonuç elde edersin kullanımada göre değişiyor
Hayır yani şunu diyorum, xda 'da G2 D802 yazan her romu indirebilir miyim ? Hepsinin içinde türkçe dil desteği var mıdır ? Hepsi uyumlu mudur ? Ayrıca en son çıkan rr romunun pil sıkıntısı var gibi biraz. Bir de roma bir güncelleme geldi direk indireyim mi ?

MrBasri

MrBasri

Üye
bazı miui tarzı romlarda olmayabiliyor ama lg veya cm tabanlı olanlarda sistemin kendisinde türkçe olduğu için türkçe içinde geliyor sadece geliştirici eğer sisteme ek olarak özelleştirme ayarları veya ek uygulama eklediyse birisi çevirmeden maalesef türkçe olmuyor onun haricinde türkçe konusunda sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum çünkü multi language dir onların çoğu
telefonun farklı versiyonu değilse sıkıntı çıkmaz zaten başlıkta veya konunun içinde sürümler yazar [D802] gibi
güncelleme konusunda bazıları konusunda nasıl yapılacağı hakkında tavsiyeler veriyor şu şekilde

ben genelde güncelleme yerine ayda bir yenisi kuruyorum o yüzden çok deneme fırsatım olmadı :gulumseme2:

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Bu ne böyle hiçbir şey anlamadım :D Romun kendisinden zaten bildirim geldi nasıl Flashlicam ben onu :D

MrBasri

MrBasri

Üye
Kusura bakma biraz uzun olmuş :D kısaca türkçe sıkıntı olmaz

güncelleme için izleyebilirsin

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Romun güncellemesini yapamadım ben. Güncelleme var diye bildirim geliyor, tıklıyorum beni güncellemeler diye biryere atıyor orada en son sürüm yazıyo altında güncelleme kontrolü yazıyo altında otomatik güncelleme aralığı yazıyo. Güncellemeyi kontrol et diyorum yine bildirim geliyo tıklıyorum yine aynı yere atıyo. Aşağıda bağlantılarda Rom diye bir yer var, Download RR builds yazıyo falan.

MrBasri

MrBasri

Üye
Download rr builde gir güncelleme geldiyse son sürümü indirirsin oradan