Yardım Note 3 imei null

Sponsorlu Bağlantılar

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Note 3 imei null
Kardeşimde Note 3 var. Rom atmaya çalışmış becerememiş. Bende Factory reset yaptım. Şimdi de hat çekmiyor imei null yazıyor. Biraz araştırdım ama bende efs yedeği yok. O yüzden düzeltemedim. Bunun çözümü var mı

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Tekrar Stock roma dönüş yap düzelir

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
modem bin e gerek yok olmaz o şekilde stock rom mecbur

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Hangi romu yüklemeliyim? Link vs var mı acaba

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Note 3 ün hangi modeli kardeşim ?

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
N9005 lte modeli Arabistan'dan gelmiş

Posta güvercini ile gönderildi ;)

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Saudi Arabia KSA N9005XXUGBOH8 5.0.1 Lollipop 31.08.2015

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim denemediğim şey kalmadı ama hala null yazıyor. 4.3 4.4.2 5.0 hepsini denedim stock rom ama nafile. Cihaz elimde kaldı öyle. Telefonculara götürüyorum yaparım diyen yok. Bi de note3'e imei atılmaz falan diyorlar. Bir yerde root yaptıktan sonra efs yedeğini alıp içindeki imei dosyasını PC de hex düzenleyici ile düzenleyip tekrar yüklendiğinde imeinin değiştirilebildiğini okudum. Deneyeyim dedim ama benim efs içindeki imei klasörü boş görünüyor. yardım et

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Kardeşim denemediğim şey kalmadı ama hala null yazıyor. 4.3 4.4.2 5.0 hepsini denedim stock rom ama nafile. Cihaz elimde kaldı öyle. Telefonculara götürüyorum yaparım diyen yok. Bi de note3'e imei atılmaz falan diyorlar. Bir yerde root yaptıktan sonra efs yedeğini alıp içindeki imei dosyasını PC de hex düzenleyici ile düzenleyip tekrar yüklendiğinde imeinin değiştirilebildiğini okudum. Deneyeyim dedim ama benim efs içindeki imei klasörü boş görünüyor. yardım et
telefon ile gelen ilk stock rom u kur yani 5.0.1 değil de 4.3-.4.1 filan
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
bu video yu da deneyebilirsin

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
telefon ile gelen ilk stock rom u kur yani 5.0.1 değil de 4.3-.4.1 filan
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
bu video yu da deneyebilirsin
Bu dediklerinin hepsini denedim ama sonuç değişmedi

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Hangi sürüm yüklüyken root yapılmaya çalışıldı? 5.0? 4.4.2?

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Hangi sürüm yüklüyken root yapılmaya çalışıldı? 5.0? 4.4.2?
4.4.2 de CF Auto Root denemiştim. Cihaz bana böyle geldi daha öncesini bilmiyorum. Sonra 5.0 yükledim yine olmadı. Dün akşamdan beri denemediğim rom kalmadı 4.3'e dönemedim

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
4.4.2 de CF Auto Root denemiştim. Cihaz bana böyle geldi daha öncesini bilmiyorum. Sonra 5.0 yükledim yine olmadı. Dün akşamdan beri denemediğim rom kalmadı 4.3'e dönemedim
Anladım. 4.4.2 stock romlarından birini indirin. İçinde ki dosyayı çıkarın ve o dosyanın ismindeki .tar'ı silip .zip yapın orada modem.bin dosyayı olması gerek o dosyayı odin'den cp bölümüne gelerek flashlayın muhtemelen sorun çözülecektir.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
dönemediyseniz dönmeniz için bir box var onunla olur büyük ihtimalle tüm telcilere bakın hepsinde olmaz zaten şansına olan çıkarsa yaparlar

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Anladım. 4.4.2 stock romlarından birini indirin. İçinde ki dosyayı çıkarın ve o dosyanın ismindeki .tar'ı silip .zip yapın orada modem.bin dosyayı olması gerek o dosyayı odin'den cp bölümüne gelerek flashlayın muhtemelen sorun çözülecektir.
Kaç defa denedim hatırlamıyorum ama yine de olmadı düzelmedi
dönemediyseniz dönmeniz için bir box var onunla olur büyük ihtimalle tüm telcilere bakın hepsinde olmaz zaten şansına olan çıkarsa yaparlar
Box ile %50 ihtimal olduğu söyleniyor. Ankarada heryeri gezdim bulamadım. Başka nerede bulurum bilmiyorum. Tek çare anakart değiştirmek gibi görünüyor ama onu da bulmak imkansız tabi. Ekranı falan kırık note 3 bulsam alıp değişirecem anakartı ama n9005 modelini bulmak neredeyse imkansız

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Kaç defa denedim hatırlamıyorum ama yine de olmadı düzelmedi

Box ile %50 ihtimal olduğu söyleniyor. Ankarada heryeri gezdim bulamadım. Başka nerede bulurum bilmiyorum. Tek çare anakart değiştirmek gibi görünüyor ama onu da bulmak imkansız tabi. Ekranı falan kırık note 3 bulsam alıp değişirecem anakartı ama n9005 modelini bulmak neredeyse imkansız
anakart çok pahalı olur yaptırmak yerine bunu satıp üstüne o parayı ekleyip daha iyi bir cihaz alabilirsin

lord_keles

lord_keles

Üye
Merhaba cihaza imei atılımı ? yoksa passaport kaydımı ??

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
anakart çok pahalı olur yaptırmak yerine bunu satıp üstüne o parayı ekleyip daha iyi bir cihaz alabilirsin
Bu şekilde kim alacak. Alsa da ne kadar verecek. Hurda niyetine alan olur belki. Bende G4 var zaten. Cihaz kardeşimindi. Ona da yedekte duran S2'yi verdim idare ediyor. Bunu da çekmeceye attım öyle duracak bi çözüm bulunana kadar

Merhaba cihaza imei atılımı ? yoksa passaport kaydımı ??
Pasaport kayıtlı

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Hala bir çözüm bulamadım. Başka önerisi olan varmı?

Üst Alt