Asus X550JK-X550JX Sizce Hangisi Alınmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Innovation Pork

Üye
oyun değil akademik benimki ayrıca param anca buna yetiyor ve ben bu zamana kadar lowda oynamış adamım koymaz bana merak etme. Tafsiye için sağol

Konu sahibi sen değilsin, senin için demedim zaten. Bi high'da oyun oynasan lowda oynamanın kahrını anlarsın boşu boşuna işkence çekmeye değmez.

• Beğen
Tepkiler: afatsumlug97

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Konu sahibi sen değilsin, senin için demedim zaten. Bi high'da oyun oynasan lowda oynamanın kahrını anlarsın boşu boşuna işkence çekmeye değmez.
üstünde benim yazım var bana dedin sandım. Low-high orasıda öyle yani. High görüncü low kötü geliyo insana :)

• Beğen
Tepkiler: Innovation Pork

Innovation Pork

Üye
  • Beğen
Tepkiler: afatsumlug97

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Yani 2000 tl iyi bir para şimdi bu fiyatada en iyi laptop bu :)
X550JX alcağımda büyük ihtimal ama 2500 e mal olacak bana
Asus müşteri hizmetlerini aradım ram ini biz takabilirmişiz ama SDD'yi onlar 70tl karşılığında takacaklar.

Innovation Pork

Üye
Asus müşteri hizmetlerini aradım ram ini biz takabilirmişiz ama SDD'yi onlar 70tl karşılığında takacaklar.

PCdepodan alabilirsin attığım linkten güvenilirdir 2300 tl gibi bir fiyat üzerine kalan parayla mouse kulaklık çanta vs. alırsın istersen

PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
2000-2500 bütçe ile ben de bir şeyler arıyorum buraya park etsem iyi olacak.
direkt 8 gb yok mu yav performans sorunu yaşar mıyız kingston ram low bilmem ne diye bir şeyler yazıyor.

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
PCdepodan alabilirsin attığım linkten güvenilirdir 2300 tl gibi bir fiyat üzerine kalan parayla mouse kulaklık çanta vs. alırsın istersen
Pc depodaki ssd değil.
2000-2500 bütçe ile ben de bir şeyler arıyorum buraya park etsem iyi olacak.
direkt 8 gb yok mu yav performans sorunu yaşar mıyız kingston ram low bilmem ne diye bir şeyler yazıyor.
x550jx in 8 gb li modelide var.Ama ben 1800e taksitle x550jk alıp +180tl 8gb rAM + 300tlye sdd aldınmı 2280 gibi ucuza alabilirsin.Diğer yöntemde x550jx e bunları yapmak oda 2450 fealn tutuyor.Bazıları gtx850 ile gtx950 arasında çok fark olmadığını söylüyor ama bakıcaz ayrıca x550jx metal kasa.
@PrisonerMacTavish low ram olayını anlamadım ama kendim takarsam ramleri hyperx alıcam.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
low ram e baktım ben düşük güç tüketimli ram demekmiş :)
ben "yeni cihaz alacağım bazı değişikler yapıcam ancak garanti kapsamından çıktığını söylediler dedim." -"ücretsiz kargo ile yollayın değiştirip garantili şekilde geri yollayalım" dediler bana üsküdar asus resmi yetkili servisi
dediğim gibi ssd+ram+hdd caddy yapıcam

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
low ram e baktım ben düşük güç tüketimli ram demekmiş :)

ben "yeni cihaz alacağım bazı değişikler yapıcam ancak garanti kapsamından çıktığını söylediler dedim." -"ücretsiz kargo ile yollayın değiştirip garantili şekilde geri yollayalım" dediler bana üsküdar asus resmi yetkili servisi
dediğim gibi ssd+ram+hdd caddy yapıcam
Bende neden 70 tl gibi bir ücret istediler.HDD Caddy dediğin dvd rom'a mı takcan
@afatsumlug97 şimdi düşük güç tüketimi bizim için iyimi oluyor kötümü:D ayrıca ebrar bilişimde 12 gb ram takılı geliyor ama dediki sdd taktırmaya gönderince ramlarını çıkar gönder kaybolma felan oluryormuş :)
SDD bunu öneririm ama stoklarda yok bazı sitelerde olması gerekiyordu.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Bende neden 70 tl gibi bir ücret istediler.HDD Caddy dediğin dvd rom'a mı takcan
@afatsumlug97 şimdi düşük güç tüketimi bizim için iyimi oluyor kötümü:D ayrıca ebrar bilişimde 12 gb ram takılı geliyor ama dediki sdd taktırmaya gönderince ramlarını çıkar gönder kaybolma felan oluryormuş :)
SDD bunu öneririm ama stoklarda yok bazı sitelerde olması gerekiyordu.
sen hangi servise gönderiyosun bilmem ama AsusTek Computer Inc. Şirketi onaylı benim gönderdiğim yer :D
hdd caddy dvd yerine hdd takmak için kalıp cihaz.

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
sen hangi servise gönderiyosun bilmem ama AsusTek Computer Inc. Şirketi onaylı benim gönderdiğim yer :D
hdd caddy dvd yerine hdd takmak için kalıp cihaz.
Asus müteri hizmetlerine sordum.70TL ücret dendi ayrıca low lar diğerlerine göre düşükmüş.Ama fark yok diyor bazıları anlamadım tam.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
low ram in ne katkısı olur bilmem ama.. Pil ömrüne ihtiyacım olacağı için ondan alacağım heralde.

PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
Pc depodaki ssd değil.

x550jx in 8 gb li modelide var.Ama ben 1800e taksitle x550jk alıp +180tl 8gb rAM + 300tlye sdd aldınmı 2280 gibi ucuza alabilirsin.Diğer yöntemde x550jx e bunları yapmak oda 2450 fealn tutuyor.Bazıları gtx850 ile gtx950 arasında çok fark olmadığını söylüyor ama bakıcaz ayrıca x550jx metal kasa.
@PrisonerMacTavish low ram olayını anlamadım ama kendim takarsam ramleri hyperx alıcam.
Performans farkı olabilir diye düşünüyorum hem oyun hem çalışmak için alacağım.

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Performans farkı olabilir diye düşünüyorum hem oyun hem çalışmak için alacağım.
Aynen senin çalışma mantığın gibi kullanacağımda aradaki fark az değil ya 150-200 tl gibi bi fark var.Benchmark testlerinde birbirlerine çok yakınlar.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
dur bide ben sorayım

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
exp_l0it

exp_l0it

Üye
yok alıyolarmış. 70 75tl kadar oluyo dedi. Gidince görücez işte. Caddy değişimi garanti dışı bırakıyomuş cihazı. Ama tam bilgi için gidin dediler.

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
@PrisonerMacTavish

Çok iyi olur ya.70TL büyük bir mevla değil ama bedava olsa daha iyi olur aslında :ehe
3700 öhö öhöm hacım ne yaptın yav en fazla 2500 lazım bana Dell Toshiba da olabilir önbelleği en az 3 mb