Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

dakamon

dakamon

Üye
Neden bu kadar atarlandınız ağalar? Sırf siri için falan telefon mu alıyonuz siz napıyonuz. Sırf Cortana için kimse Windows Phone a gelmez, lütfen azıcık gerçekçi olalım. Cortana iOS ve Android için yayınlansa size zararı ne olacak? Ben 2-3 yol sormaya falan kullanırım cortanayı, havayı sorarım, takvimi ayarlarım. Siri falan da az çok yapıyor bunları. Cortana onlara çok fazla bir şey katmayacak
Sana sadece şunu söyleyeyim Sirinin Türkçesi geldi beyaz show a konuk oldu..... Daha iyi reklam???? Yani senin için sesli asistan hiçbirşey olabilir ama bu gibi şeylere halk arasında prestij deniyor. He MS de aslına uygun hareket ediyor olabilir. Sonuçta adamlar yazılım firması. Tüm platformlarda olmak istemeleri doğal. Önemli olan kendi platformlarından daha iyilerini diğer platformlara sunması. İnsanların canını sıkan sadece bu değil bunun öncesinde olan bu gibi şeylerin birikmişliği.

• Beğen
Tepkiler: braayn

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Sana sadece şunu söyleyeyim Sirinin Türkçesi geldi beyaz show a konuk oldu..... Daha iyi reklam???? Yani senin için sesli asistan hiçbirşey olabilir ama bu gibi şeylere halk arasında prestij deniyor. He MS de aslına uygun hareket ediyor olabilir. Sonuçta adamlar yazılım firması. Tüm platformlarda olmak istemeleri doğal. Önemli olan kendi platformlarından daha iyilerini diğer platformlara sunması. İnsanların canını sıkan sadece bu değil bunun öncesinde olan bu gibi şeylerin birikmişliği.
Microsoft prestijin peşinde değil demek ki. Bu neden sizi bu kadar geriyor bunu anlamıyorum. Adamların pazarlamacıları düşünsün bunu, Bill Gates düşünsün. Neden böyle şeylere kızıp kendinizi yoruyorsunuz. Vücudunuza yazık, yoksa kızın yani bana ne ama size yazık :)

dakamon

dakamon

Üye
Microsoft prestijin peşinde değil demek ki. Bu neden sizi bu kadar geriyor bunu anlamıyorum. Adamların pazarlamacıları düşünsün bunu, Bill Gates düşünsün. Neden böyle şeylere kızıp kendinizi yoruyorsunuz. Vücudunuza yazık, yoksa kızın yani bana ne ama size yazık :)
Bizim öyle gerildiğimiz falan yok kendi kendine kuruntu yapmışsın. Sadece fikirlerimizi söylüyoruz. 2.5 yıldır bu platformdayım daha ilk çıktığı zamanlar aldım wp8 li telefonumu o günden bu güne neleri gördük neleri. 2.5 senedir geldiğimiz nokta buyken Ms nin kendi platformuna verdiği önemi sürekli bu şekillerde deneyim ediyor oluşumuz bazı konularda hayal kırıklığı yaratabiliyor. Açıkcası telefonu aldım kullanıyorum işte diyen kafalardan değiliz. Öyle olsa gider tuşlu telefon alırdık. Ama bi fun kitlesi de değiliz öyle gerilelim falan. O yüzden sen rahat ol kafanı takma biz gerilmiyoruz fikirlerimizi söylüyoruz. Olsa olsa sadece fikirlerimiz gergin olur. Gergin olan bir şeyi salınca da çok acıtır. Buda ms ye cevabımız :)

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen ve symbianbelle
GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Bizim öyle gerildiğimiz falan yok kendi kendine kuruntu yapmışsın. Sadece fikirlerimizi söylüyoruz. 2.5 yıldır bu platformdayım daha ilk çıktığı zamanlar aldım wp8 li telefonumu o günden bu güne neleri gördük neleri. 2.5 senedir geldiğimiz nokta buyken Ms nin kendi platformuna verdiği önemi sürekli bu şekillerde deneyim ediyor oluşumuz bazı konularda hayal kırıklığı yaratabiliyor. Açıkcası telefonu aldım kullanıyorum işte diyen kafalardan değiliz. Öyle olsa gider tuşlu telefon alırdık. Ama bi fun kitlesi de değiliz öyle gerilelim falan. O yüzden sen rahat ol kafanı takma biz gerilmiyoruz fikirlerimizi söylüyoruz. Olsa olsa sadece fikirlerimiz gergin olur. Gergin olan bir şeyi salınca da çok acıtır. Buda ms ye cevabımız :)
Zaten yöneticilerle sen ben falan varız buralarda ilk 820,920 çıktığından beri :) insanlar kızmış falan ondan sandım. Sonda da survivor Turabiye bağladın tebrik ederim :)

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
braayn

braayn

Üye
lumia 820 ile başladım l1520 ile bitireceğim başka model lumiaya geçeceğimi sanmıyorum ama olurda sistem oturursa olur.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Twitter hesabım yok ama biri bana " Cortana android ve ios'a gelecekse Windows phone kullanmayı bırakıp ios'a geçeceğim" cümlesini ingilizceye çevirsin hesap açıp gabe twitt atacam
senin dediğinin aynısını tom warren atmış "Having Cortana on my iPhone is one less reason to consider switching back to Windows Phone"

kamuraN021

kamuraN021

Üye
Elimizde kutucuklar kaldı onada şukur
Ulan Nokia meego geliştirilseydi şimdi burada farklı muhabbetler dönerdi

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
Aybars1979

Aybars1979

Üye
bu arada navzil bir twit atmış "I am surprised that I still didn't get any messages or tweets from disappointed Windows phone users. May be the news didn't spread yet."

kamuraN021

kamuraN021

Üye
Şimdi wm10 full sürüm verilsin bende hiç heyecan yaratmayacak

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Açıkçası Cortananın diğer sistemlerde daha az özellikle çalışacağını falan hiç zannetmiyorum hatta Windows Phone dakinden daha gelişmiş de olabilir. Adamların amacı Windows Phone a kullanıcı çekmek değil çünkü genel düşünüyorlar Win10 pc sürümünde cortana var eğer telefonla etkileşimli vs bir hale getirirlerse öncelikle cortanayı bu alanda yükseklere çıkarmış olacaklar ve Windows Phone değil cortana gelişmiş bir hale gelmiş olacak.

symbianbelle

symbianbelle

Üye
2.5 yıldır windows phone kullanıyorum. Sistemin her türlü sıkıntısını çektik her güncelleme ile yeni.özellikler gelecek diye çocuklar gibi sevindik. Sürekli geri bildirimlerle forumda tartışmalarla bir şeyler istedik. Bu kadar sıkıntının karşılığında özel olduğumuzu ve diğer platformlardan daha iyi bir sesli.asistanımız var demek hakkımızdı ben buna kızıyorum
Apple kullanıcılarına siz özelsiniz diye biliyorsa windowsta desin batmaz ya
Şuan sene sonu çıkacak amiral modeli bekliyordum ama cortana diğer platformlara gelirse Windows defterini kapatır iphone 6s alırım

• Beğen
Tepkiler: ON9, YkPkY ve DenizhaNq
DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
nasıl neden geriyor. ben bu adamlara güvenip cihaz alıyorum ama kendi sistemine değil diğer işletim sistemlerine daha çok önem veriyor. bu sistemi kullanan biri olarak kızmam gayet normal.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
arkadaşlar Cortana olayını yanlış anlamışsınız. Öncelikle ios ve Android için Cortana sadece bir uygulama olarak gelecek. Yeni akşam entegrasyonu olmayacak. Bu nedenle bir çok önemli özelliği çalışmayacak. Örnek olarak "hey cortana" ios ve android cihazlarda çalışmayacak. Asılcan alıcı nokta ise İos ve Android cihazlarda Cortana kullanmak için Windows10 oturumu açmak zorunluluğu olacak. Bu yüzden de phone Companion uygulaması yayınlanıyor zaten.

Videoyu izlediyseniz Joe Belfiore: Özellikleri kullanmak için Phone Companion uygulamasını kullanmak gerektiğini fakat Windows Phone telefon kullanıyorsanız bunlara gerek yok diyor.yani gösterip vermiyor:)

• Beğen
Tepkiler: flutewoddy, mp2934, bozkirdangelen ve 2 diğerleri
wpfurkan

wpfurkan

Üye
arkadaşlar Cortana olayını yanlış anlamışsınız. Öncelikle ios ve Android için Cortana sadece bir uygulama olarak gelecek. Yeni akşam entegrasyonu olmayacak. Bu nedenle bir çok önemli özelliği çalışmayacak. Örnek olarak "hey cortana" ios ve android cihazlarda çalışmayacak. Asılcan alıcı nokta ise İos ve Android cihazlarda Cortana kullanmak için Windows10 oturumu açmak zorunluluğu olacak. Bu yüzden de phone Companion uygulaması yayınlanıyor zaten.

Videoyu izlediyseniz Joe Belfiore: Özellikleri kullanmak için Phone Companion uygulamasını kullanmak gerektiğini fakat Windows Phone telefon kullanıyorsanız numara gerek yok diyor.
Hey Cortana sanki bütün wp'lerde varda. Adam hey siri der yada ok google der olur biter. Wp kullananların 90% ne yapsın? Ne google now var ne siri nede var ve üstelik hey cortana desteklenmiyor.
Mağdur olan hep wp kullanıcısı ama hep kendini boş ms laflarıyla avunduranda wp kullanıcısı.

symbianbelle

symbianbelle

Üye
Yani phone companion uygulamasını da yükleyince herşeyi tam olarak kullanabilecekler anladığım bu.
Şuana kadar satılan windowslu telefon sayısı yaklaşık yüz milyon. Google bu sayıda kullanıcı için servis uygulamalarını getirmiyor ve Microsoft yapsın istemiyor. Skype outlook anlarım kullanıcı kaybetmek istemiyor ama nasıl olursa olsun cortanayı anlamam

• Beğen
Tepkiler: DenizhaNq
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Ne olacaksa olsun ama ellerini çabuk tutsunlar..

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Ciddi kızabileceğiniz bir yazı gördüm az önce. 512 MB RAMli cihazlarda ciddi kesintiler olacakmış Windows 10 ile. Lumia 430un bile 1GB ram ile geldiği vurgulanmış. Windows 10 çıkışıyla beraber 512li arkadaşların telefon değiştirme vakti gelmiş oluyor sanırım.

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Mağazaya uygulama olarak koyulması sesli komut ile uyandırmayı desteklemeyeceği anlamına mı geliyor yani ?

Ben google playde bunu yapabilen bir sesli asistan gördüm

Aybars1979

Aybars1979

Üye
lumia 735 600tl ye inmiş acaba 640xl giriş mi yapacak?

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Bşr sonraki yapı. -Eğer uygun olursa- Slow ring için düşünülüyormuş. Yani Slow ring için hedefleri bir sonraki yapı. O yapı da muhtemelen Haziran ayının 10-15'i arası yayınlanır.

Quiet Hours yani sessiz saatler, bildirimler için. Arkadaşın bahsettiği ise ekrana ya da navigasyon tuşlarına çift tıklayarak ekranı kilitleme özelliği.

Yeri gelmişken hatırlatalım: Quiet Hours, belirlenen zaman diliminde hangi bildirimlerin verileceğini, hangilerinin verilmeyeceğini belirliyor. Misal A kişisi aradığında bildirim vermiyor Fakat B kişisi aradığında bildirim veriliyor. Ya da favori kişileriniz arasında kız arkadaşınız var ve bildirimleri tamamen kapattınız Quiet Hours ile Fakat favori kişilerinizden olan bir numara iki kere üst üste ararsa ikinci aramayı acil bşr durum olabilir mantığı ile sesli olarak da bildirebilir.

Bu özellik Cortana için yok muydu ?

Üst Alt