Direksiyon konsolu için H vites

Sponsorlu Bağlantılar

tifazcik

tifazcik

Üye
interneete video buldum izledim yaptım su an çalışoyor teşekkurler :spr

• Beğen
Tepkiler: CANGO97

burakdead548

Üye
Ya ben mesela simdi vites borusune bi tene kablo baglamissin o kablonun diger ucunu hangi tusa lehim ettin bide kablo lari hangi kabloyu nereye begledigini gosterebilirmisin resimbulanik cikmista
Yardimina acil iytiyacim var eger yardim edersen cok tesekkur ederim

• Beğen
CANGO97

CANGO97

Üye
    Konu Sahibi
Ya ben mesela simdi vites borusune bi tene kablo baglamissin o kablonun diger ucunu hangi tusa lehim ettin bide kablo lari hangi kabloyu nereye begledigini gosterebilirmisin resimbulanik cikmista
Yardimina acil iytiyacim var eger yardim edersen cok tesekkur ederim

joystick kullacagın butonlarda hepsinden iki tel çekicez a. b. şeklince
a. vites bağlıcaz
b. ise 6 adımda anlatıgım gibi hortumlara baglıyacaz
yanı ikisi a.b. birleştigi zaman buton vazıfesi görcek

Gelelim şimdi nerelere lehim atıcaz interneten joystick board fotograflarına baktım ama hepsi birbirinden farklı sen surdan fotografı atarsan senin için daha kolay olur.
bak şimdi sunu buldum belki yardımcı olur ama sen fotgrafını çekersen sana nerelere lehimleyecegini paind gösterebilirim

burakdead548

Üye
Cok trsekkur ederim
Hortum derken o iki demir dimi montali olan b yi yani vitessin borusuna. Mi baglicaz a yida kullanmak istedigim tuslara baglicaz mesela x tusuna iki kablo cekcem kirmizi ve beyaz mesela beyazi vites borusuna kirmiziyi birinci vites e baglicaz dimi
Yardim edersen sevinirim

CANGO97

CANGO97

Üye
    Konu Sahibi
Cok trsekkur ederim
Hortum derken o iki demir dimi montali olan b yi yani vitessin borusuna. Mi baglicaz a yida kullanmak istedigim tuslara baglicaz mesela x tusuna iki kablo cekcem kirmizi ve beyaz mesela beyazi vites borusuna kirmiziyi birinci vites e baglicaz dimi
Yardim edersen sevinirim
Aynen hocam yapamazsan
Joystick fotosunu at yardımcı olurum

burakdead548

Üye
Tesekkurler
Mesela ben kol da 8 tane tus kullandim hepsine ayri ayri kirmizi beyaz kablolar yapistirdim butun kurmizilari vites borusuna diger beyazlarida 1.vites 2.vites diye. Yapistirdim boyle miolcak
Seninde zamanini caliyorum ama yardim edersen sevinirim
Birde vitesi bitirdikden sonra direkmen oyun oynayabiliyormuyuz yuksa program gerekiyormu
O takozun ustunde kulladigin vitesin gecmesini saglayan seyleri seni mi yaptin yoksa hazirmi aldin birde o seylwri nasil sabit yaptin

CANGO97

CANGO97

Üye
    Konu Sahibi
kırmızı beyaz kabloları aynen dedigin gibi bağlıyosun
oyunun ayarlar kısmından ayarla programa gerek yok
takozun ordakı tel demirleri ben buktum yapmasanda olur ama vites geçisleri güzel olmuyo o zmn

burakdead548

Üye
Dogru diyosun tesekkurler

• Beğen

burakdead548

Üye
Su anda koyde oldugum icin malzemelerim eksik ama sana carsamba yada persembe gunu fotoraf atarim yardimvi oldugun icin tesekkurler
Birde oynadiginda oyunlardaki ayarlari atabilirmisin mesela ets2 de hem klavye ayari hemde oyun ayari var. Onlarin fotosunu atbilirmisin
Oyunlarda usb joystick olarakmi geciyo
Anicim su senin attihin foto var ya en son ona dikkat ettimde mesela orda joystick in sağ tarafinda herbirisine teler kablo baglamis
Teker kablo baglamis
joystick kullacagın butonlarda hepsinden iki tel çekicez a. b. şeklince
a. vites bağlıcaz
b. ise 6 adımda anlatıgım gibi hortumlara baglıyacaz
yanı ikisi a.b. birleştigi zaman buton vazıfesi görcek

Gelelim şimdi nerelere lehim atıcaz interneten joystick board fotograflarına baktım ama hepsi birbirinden farklı sen surdan fotografı atarsan senin için daha kolay olur.
bak şimdi sunu buldum belki yardımcı olur ama sen fotgrafını çekersen sana nerelere lehimleyecegini paind gösterebilirim
Mustafa abi sen google h shifter yapimi maxi yaz orda videolar cikacak homemade diye baslayan bir tane video

burak1011

Üye
Şu projeye destek verseler keşke:) valla helal olsun:)

• Beğen

burakdead548

Üye
Sey bide mustafa ab var pendik de oturuyo aktivasyon kodu gelmemiste siz ona telefon numaranizi verseniz olurmu yani siz bana yazin ozellden yazin onunda debriyajda filan sorunu varda

prens_86

Üye
tamam burak üyeliğim aktif olmuş sıkıntı yok artık burdayım bu işi çözene kadar. sıkıntım şu: h vites olayını daha yapıyorum önceliğim debriyajı halletmek. bu arada direksiyon takımım logitech driver gt pro modeli ve eskiden kalan diğer direksiyon takımının pedallarından gaz olanı debriyaj olarak bu sisteme eklemek istedim ama dün joistikte debriyaj olarak atadığım analog koluna bağlı olan nere denediysem uymadı. eski pedalın içini açtım gaz pedalına 3 lü 1 soket giriyor 3 kablodanda ek kablo lehimleyip dışarı aldım ama bu 3ünü nereye lehimliyeceğim bilmiyorum debriyaj olarak oyuna atadığım kısım ise joistiğin sol analog kolunu aşağıya çekince. oluyor. olmazsa akşam resim atabilirim.

foreverthe

foreverthe

Üye
Ulan var ya adamın dibisin ahahahahaa hiç güleceğim yoktu, muhteşem olmuş :kop:

• Beğen
firostr

firostr

Üye
Helal Olsun

• Beğen
CANGO97

CANGO97

Üye
    Konu Sahibi
Ulan var ya adamın dibisin ahahahahaa hiç güleceğim yoktu, muhteşem olmuş :kop:
teşekürler hocam
Su anda koyde oldugum icin malzemelerim eksik ama sana carsamba yada persembe gunu fotoraf atarim yardimvi oldugun icin tesekkurler
Birde oynadiginda oyunlardaki ayarlari atabilirmisin mesela ets2 de hem klavye ayari hemde oyun ayari var. Onlarin fotosunu atbilirmisin
Oyunlarda usb joystick olarakmi geciyo
Anicim su senin attihin foto var ya en son ona dikkat ettimde mesela orda joystick in sağ tarafinda herbirisine teler kablo baglamis
Teker kablo baglamis

Mustafa abi sen google h shifter yapimi maxi yaz orda videolar cikacak homemade diye baslayan bir tane video

şu an pc ets2 yok internet bak biraz bulursun
evet oyunlarda usb joystickolarak geçiyo ztn mantık o dıreksiyon kosullu + joystick
tamam burak üyeliğim aktif olmuş sıkıntı yok artık burdayım bu işi çözene kadar. sıkıntım şu: h vites olayını daha yapıyorum önceliğim debriyajı halletmek. bu arada direksiyon takımım logitech driver gt pro modeli ve eskiden kalan diğer direksiyon takımının pedallarından gaz olanı debriyaj olarak bu sisteme eklemek istedim ama dün joistikte debriyaj olarak atadığım analog koluna bağlı olan nere denediysem uymadı. eski pedalın içini açtım gaz pedalına 3 lü 1 soket giriyor 3 kablodanda ek kablo lehimleyip dışarı aldım ama bu 3ünü nereye lehimliyeceğim bilmiyorum debriyaj olarak oyuna atadığım kısım ise joistiğin sol analog kolunu aşağıya çekince. oluyor. olmazsa akşam resim atabilirim.
hocam şimdi senin sorununu çözelim logitect pedallarından çıkan o 3 tel var ya onlardan ikisin düğme vazıfesi yapacak şekilde ölçmen lazım yanı pedala bastıgın zaman hangi telin dügme vazıfesi yaptıgını bul .(hangi tellerin oldugunu ampul pil yardımı ile deneyerek bulabilirsin) olmazsa foto at yardımcı olmaya çalışırım.

hanı sen joistiğin sol analog kolunu debriyaj olarak atamıştınya şimdi ise aşağı tuşdan (herhangi bir joistic tuşu olabilir) lehim ile tel çek ve logitect pedallarından bulduğun düğme vazıfesi yapan tellere bağla ve işlem tamamdır. :D

vites konsulunu bittirdikten sonra resimlerini rica etsem forma atabilir misin birbirimize ilham vermiş oluruz
ets2 ayarı için
ikincil kontrolcü seçeneginden h-vitesimizi yanı joystick seç
fotonun en üstünde sadece klavye yazıyo oraya sırayla dıreksiyon kosulu joystick klavye seç
sonra sanzımanı manuel yap
hatırladıgım kadarıylada 'oynanış' veya 'kontroller' seçenegindende vites seçimlerini yapıyoduk
biraz kurcal ztn türkçe yaparsın

Üst Alt