Linux Mint 17.1 Rebecca Sürüm Rc Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

anticor92

anticor92

Üye
Hocam önceden linux ve türevlerinde ( Ben pardus,mint ve ubuntuyu denerken gördüm ) varolan sistemin yanına kur seçeneği vardı. Bir ara windows 8.1 de takılıyordum. Şimdi windows 7 ye döndüm ve çift sistem ( dual boot ) yapmaa çalışırken mint 17.1 son sürümünde böyle bir seçenek bulamadım. Neden acaba? Wİndows 7 yi de kurarken UEFI değil de normal kurdum ilerde linux kurarım yanına diye...
Hocam önceden linux ve türevlerinde ( Ben pardus,mint ve ubuntuyu denerken gördüm ) varolan sistemin yanına kur seçeneği vardı. Bir ara windows 8.1 de takılıyordum. Şimdi windows 7 ye döndüm ve çift sistem ( dual boot ) yapmaa çalışırken mint 17.1 son sürümünde böyle bir seçenek bulamadım. Neden acaba? Wİndows 7 yi de kurarken UEFI değil de normal kurdum ilerde linux kurarım yanına diye...

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
UEFI desteği ile kurulum sırasını baştan belirleseniz Grup güncellemesi yapmalısın. bazı UEFI bios sistemlerinde bu sorun belirtildi. Aslında sistemi aynı disk üzerinde ikiye bölenlerde daha çok görünüyor. Ben masaüstü pc sistemlerde farklı disk ile denk gelmedim. Zaten sırf bu bios'tan kurtulmak için sistemi ve pc'ye MAC kurmak için P 55 Intel anakart aldım :cool

Üst Alt