Anakart ve işlemci değiştirmek için öneriler

Sponsorlu Bağlantılar

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Anakart ve işlemci değiştirmek için öneriler
Selam arkadaşlar
Sistemi yenilemeyi düşünüyorum.
Geçen sefer ekran kartı almıştım. R9 270x

Sıra geldi işlemci ve ana karta.
Ana kartım çok eski olduğu için değiştirmeyi düşünüyorum.
İşlemciyide hazır değiştirmişken ana kartı işlemcide değişsin dedim :D

İşlemcim amd x6

Benim kafamı karıştıran intelemi döneyim amd demi kalayım?

Oyun bilgisayarı olcak bu arada.

Yokmu bilen yav :D

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
paraya kıyıp intel alsan da olabilir ama amd de uygun :)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Yorumlara bakılırsa kötü ana kart diyorlar ama benim ana kartın üst modeli..
İdare eder yinede..
yorumların bazıları da kullanmayan kişiler tarafından atıldığından bunun nasıl olduğunu ancak kullananlar bilir :)

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Bu anakartı tavsiye etmiyorum ben. Hele ki Fx 8350 gibi bir işlemci ile birlikte kullanılıcaksa.O işlemciyi beslerken sorun çıkarmaması gerekiyor. Güçlü ve uygun fiyatlı bir anakart istiyorsan Asus M5A97 Evo R 2.0 veya M5A97 R 2.0 alabilirsin. Para varsa 990fx'li bir anakart harika olur.

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Aslında teker teker almak istiyorum. İlk önce ana kart sonra işlemci. Daha ssd alcam. Ama power yeterli olur mu bunlara bilmiyorum daha yeni aldım onuda 650w 80 plus

Söylemeden edemicem bide.
Youtube da izliyorum adamlar kasanın içindeki kabloları o kadar güzel gizliyorlar ki ne yapıp edip yapamadım hiç bir şey.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Aslında teker teker almak istiyorum. İlk önce ana kart sonra işlemci. Daha ssd alcam. Ama power yeterli olur mu bunlara bilmiyorum daha yeni aldım onuda 650w 80 plus

Söylemeden edemicem bide.
Youtube da izliyorum adamlar kasanın içindeki kabloları o kadar güzel gizliyorlar ki ne yapıp edip yapamadım hiç bir şey.
Powersupply her türlü yeter abartmaya gerek yok. Önemli olan 80 Plus olması. İnternette hesap makineleri var , bilgisayarın özelliklerini giriyorsun ne kadar güç tükettiğini söylüyor. Ona göre PSU'nun yetip yetmediğine bakabilirsin. Kablo karışıklığı biraz da kasanın yapısına bağlı. Tabi profesyonel bir şekilde de yapılıp düzeltilebilir ama önemli olan kasanın buna elverişli olması.

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Power yeterliyse sorun yok o zaman. Ana kart olayını araştırayım biraz.

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi

O zaman budur :)

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Selamlar Furkan bey.. Biraz para durumları sıkışıktı benim. SSD dün aldım samsung evo 120 gb.
Fakat benim ana kart sata 3 değilmiş.. Normalde internetten araştırdığımda sata3 olarak görmüştüm.. Şaşırdım bu duruma.. Son konuştuğumuz ana kartı alıcam fiyatıda düşmüş. Umarım sata 6gb sata3 vardır?

evet sitesinde okudum 6gb miş. Bundan almayı düşünüyorum. Geriye sadece işlemci kalıyor :)

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Ben de şuan ASUS M5A97 R 2.0 ve Samsung 840 Evo 120 Gb kullanıyorum , herhangi bir sorun yok , gayet de iyi performans veriyor. Tereddüt etmeyiniz...

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
M5A97 r2 uygun ancak FX8 yada FX6 işlemci ile overclock yapılacaksa eğer Gigabyte 970A-UD3P alın :oke:

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye

Üst Alt