Yardım Lumia 930 kamera çözünürlüğü gereğinden düşük?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
oznkrts

oznkrts

Üye
bak mesela bu resmi şu an çektim boyutlar 3024x5376 tabi hızlıresime yükleyince boyuttan düştümü bilmiyorum ama oto çekim ve üzerinde bi oynama yapılmadı

Son düzenleme:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sanırım küçük bir yanlış anlaşılma durumu var. Bunu çoğu insan yapıyor megapixel yüksek olunca kameranın iyi çekeceğini zannediyorlar ama asıl olay lenstedir. Megapixel sadece fotoğrafın ekran boyutudur. Yani 2megapixel bir resmi pc de ya da bir tablette açmayı denerseniz küçük gösterir ama 20 megapixelli bir resmi açarsanız ekranda daha uygun boyutlarda görülür
Yanliş Mi Burada 930 un Kalitesine Laf Atan Olmadiki :hmmm
Dur ben ona istediği resmi vercem :D
Fzla Varsa Banada Ver Paket Olsun Evde Yerim :kıskıs:

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Yanliş Mi Burada 930 un Kalitesine Laf Atan Olmadiki :hmmm
Fzla Varsa Banada Ver Paket Olsun Evde Yerim :kıskıs:
Ben de laf atan var demedim zaten genellikle megapixel yanlış anlaşılıyor onu söylemeye çalıştım :)

• Beğen
Tepkiler: oznkrts

bayon

Üye
    Konu Sahibi
ya onun bende farkındayım ben sadece fotografın çozunurlugu fazla olsun istiyorum buda goruntu kalitesini elbetki etkiler. sonuçta 20 mp insan yuksek cozunurluk bekliyo dng açık zaten ama ben durmadan onu çeviremem ki
Sanırım küçük bir yanlış anlaşılma durumu var. Bunu çoğu insan yapıyor megapixel yüksek olunca kameranın iyi çekeceğini zannediyorlar ama asıl olay lenstedir. Megapixel sadece fotoğrafın ekran boyutudur. Yani 2megapixel bir resmi pc de ya da bir tablette açmayı denerseniz küçük gösterir ama 20 megapixelli bir resmi açarsanız ekranda daha uygun boyutlarda görülür
şoyle soyleyim yuksek cozunurluklu bir fotografı bilgisayarda telefon ekran boyutu kadar kenarlardan kucultunce kalitesinin artığını farkedersiniz benim demek istediğim olayda bu

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll
BelaMonte

BelaMonte

Üye
20 mp değerinde olan lumia 1520 ile okuldan çamlıcanın bir fotoğrafını çektim, millet ''ooooo süper''falan. Sonra arkadaş geldi 13 mp lik s4 üyle çekti, çamlıca direklerinin telleri manyak net çekmiş, benimki ondan bulanık... rezillik resmen. Nasıl 20 mp anlamadım..

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
20 mp değerinde olan lumia 1520 ile okuldan çamlıcanın bir fotoğrafını çektim, millet ''ooooo süper''falan. Sonra arkadaş geldi 13 mp lik s4 üyle çekti, çamlıca direklerinin telleri manyak net çekmiş, benimki ondan bulanık... rezillik resmen. Nasıl 20 mp anlamadım..

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
S4 İle 930 : ? Demekki Çekmeyi Bilmiyorsunuz S4ün 930a Kafa Tutabilmesi İçin 60 70 Fırın Ekmek Yemesi Şart :ah

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve TheDarkStar7
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Şimdi kardeş bende biliyorum lens işini. Ama biri samsung biri nokia. Boşuna mı prewiev, carl zeiss, OIS kullanıyor? ve arada kaç mp fark var yapma allah aşkına lens farkını biz de biliyoruz...
S4 İle 930 : ? Demekki Çekmeyi Bilmiyorsunuz S4ün 930a Kafa Tutabilmesi İçin 60 70 Fırın Ekmek Yemesi Şart :ah
Bende öyle diyordum da...

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şimdi kardeş bende biliyorum lens işini. Ama biri samsung biri nokia. Boşuna mı prewiev, carl zeiss, OIS kullanıyor? ve arada kaç mp fark var yapma allah aşkına lens farkını biz de biliyoruz...

Bende öyle diyordum da...
Sen Cihazları Bana Getir Gerisini Düşünme Bak Bakalım Hangisi Daha İyi Çekiyor :ok2: Bahsettiğin S4 İso800de Bile Berbat Sonuçlar Veriyor :ah

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Sen Cihazları Bana Getir Gerisini Düşünme Bak Bakalım Hangisi Daha İyi Çekiyor :ok2: Bahsettiğin S4 İso800de Bile Berbat Sonuçlar Veriyor :ah
Valla kardeş o anı yaşadıktan sonra direk s4 ile 1520 kamera kıyaslamalarına baktım zaten. Gündüz çekimlerinde s4 çok daha iyi, o kıyaslamaları kamera nedir bilmeyen (yani tarafsız) arkadaşlara gösterdim s4 daha iyi net dediler ki doğruydu.
sonra pencereden bi foto çektim aynı yerden arkadaşın GM discovery ile çektim, aynı yakınlaştırdım ve uzaktaki arabanın pilakası 1520 ile aynı netlikteydi. Biri 8 mp diğeri 20. Hadi 16 diyelim. (Kamerayı sallayıp bulanık çektiğimi filan düşünüyorsundur ama hepsi sağlam, telefon da sağlam)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Valla kardeş o anı yaşadıktan sonra direk s4 ile 1520 kamera kıyaslamalarına baktım zaten. Gündüz çekimlerinde s4 çok daha iyi, o kıyaslamaları kamera nedir bilmeyen (yani tarafsız) arkadaşlara gösterdim s4 daha iyi net dediler ki doğruydu.
sonra pencereden bi foto çektim aynı yerden arkadaşın GM discovery ile çektim, aynı yakınlaştırdım ve uzaktaki arabanın pilakası 1520 ile aynı netlikteydi. Biri 8 mp diğeri 20. Hadi 16 diyelim. (Kamerayı sallayıp bulanık çektiğimi filan düşünüyorsundur ama hepsi sağlam, telefon da sağlam)
Buna Görmeden İnanmam.S4ün 13 Mplik Sönsürü Belli 1520 nin Sensörü Belli Belki Ekran Büyük Diye Öyle Gelmiştir Sana Yoksa Bu Dediklerin İmkansız.Ben 5 Mp İle Yariştirirm :worshippy:
Samsung İlk Önce Poz Telafi Sorunların Çözedursun Boşver Takılma Sen Ustasına Bırak Herşeyi.Yada Resimleri Atarsın Yorum Yaparız.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

bayon

Üye
    Konu Sahibi
Ya ben onu bunu bilmem çozunurluk fotonun kalitesini etkiliyormuş bunun farkına bizzat kendim görerek vardım.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye

skynet

Üye
Buna Görmeden İnanmam.S4ün 13 Mplik Sönsürü Belli 1520 nin Sensörü Belli Belki Ekran Büyük Diye Öyle Gelmiştir Sana Yoksa Bu Dediklerin İmkansız.Ben 5 Mp İle Yariştirirm :worshippy:
Samsung İlk Önce Poz Telafi Sorunların Çözedursun Boşver Takılma Sen Ustasına Bırak Herşeyi.Yada Resimleri Atarsın Yorum Yaparız.
Hocam s4 daha iyi gibi geldi bana :)

bayon

Üye
    Konu Sahibi
Burada Neden Fark Yok?
kardeş anlamak istemiyosun galiba, aynı telefon ile çekilmiş yuksek çozunurluk ve duşuk cozunurluklu fotoğraf arasında fark var diyorum. kaba olacak alınma ama bana ne s4 den yanidiyeceğim o ki lumia 930 çektiği foto yuksek cozunurluk değil buyuk çekse farkedecek diyorum kalite. Konu tartışma konusu haline geldi

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bu videoya bakarsak bence s4 808 den daha iyi bence

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bu videoya bakarsak bence s4 808 den daha iyi bence
Evet Daha İyi Ama Ses Konusunda ve Beyazlık Konusunda 808 Daha İyi Ben İnkar Etmiyorum 2 Sene Önce Çıkmiş Cihaz.Renk Tonlarınada Gelince 808de Daha Solgun Çünkü Yeni Cihazlarda Lumialarda Dahil Renk Sıcaklıkları Arttırılmiş 808 5x S4 6x Zoom Yapıyor Sanırım 720pde808le Çekip Denemem Lazım O Zaman Fark Atar.Ayrıca Gece S4ile Video Çekimlerinde Flashii Açamadım Ne Hikmetse Adamlar Nasıl Telefon Ypıyor :ah

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Şunu da düşünün bu kamera konusunda sisteme,ciddi bir güncelleme gelmeli şuan babamda glaxy trend var benim L625den daha iyi çekiyor bu çok mantıksız geliyor.
Aynı zamanda şunu iddia ediyorum L1020 android olsa 2 kat daha iyi çeker.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt