General Mobile Etab-4 (ROOT,OYUN VS.)

Sponsorlu Bağlantılar

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
adam akıllı mogogenie nin 2.26 versiyonu varmı acaba bendekilerin hepsi virüs buldu herhangi bir stock app silicide olurben root ettim ama kernel hatası verdi bende tekrar reset atıp unroot etmen gerekti ancak öyle tableti düzeltebildim
MDM , EBASSO gibi uygulamaları silemediğim için yapamdaım acaba hangi yazılımla yapabilirim yapanlar bir link vs yazarak yardımcı olsunlar

Son düzenleme:

Cpt-Soap

Üye
şu videoyu youtube da buldum yapamayanlar bundan denesin çalışıyor olması lazım
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

tabutcu99

Üye
S.a bu rootu yaptıktan sonra okulla ilgili bi sorun olabilirmi yada un root yapmanın yolu varmi ?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
şu videoyu youtube da buldum yapamayanlar bundan denesin çalışıyor olması lazım
bundan bahsemiyorum ben
nasıl stock uygulamaları pc den kaldırırız mobogenienin 2.2.6 versiyonlarında benim anti virüs programım çok yüklü virüsler bulduğu için kurup kullanamıyorum
bana adam akıllı stock uygulama silici lazım (pc den )sen tablete daha sahip olmadığın için bilmiyorsun ama rooot atınca eğer mdm ebasso gibi uygulamaları silmez isen kernel hatası veriyor ve tabletin arayüzüne ulaşamıyorsun bu yüzden bana ayarlar ekranından ayrılmadan uygulama silecek bir yazılım lazım

sefan02

Üye
Bana rootlamayı baştan videolu anlatacak biri yokmu yardım edin lütfen :-( :-(:-(
Rootlamak istiyom ama yapamam diye korkuyom yardım bekliyorSon güncellemeden sonrada işe yarıyor mu ona göre deneyeyim
birde benim arkadaşlarıma güncelleme gelmemiş bana tek gelmiş neden oluyor bu

Son düzenleme:
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
son güncelleme ile olmuyor ve tablet açıkken usb debuging açılmadığı ve ya frama root un kurulmadığı için veya markette sadece izin verilen uygulamaların etkinleştirilebildiği bir düzel olduğu için en son güncelleme gelen arkadaşlar yapmasın

mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye
Full wipe ve ardından bu konudaki ilk mesaj....

ParalıAsker

Üye
Buna benzer bir kaç tane daha konu var ama çoğu fos olduğu için böyle bir konu hazırlama ihtiyacı duydum.

• Gerekenler:
  1. Windows İşletim Sistemli Bilgisayar
  2. Meb'in dağıttığı veya özel alınmış General Mobile E-Tab 4 Tablet
  3. USB Kablosu
  4. Ve biraz da İmanın yarısı olan Sabır!
Şimdi gelelim konumuza yani root atmaya adım adım yaparsak sorunsuz root atabileceğinize inanıyorum :alkis:spr
  1. İlk önce tabletimizi fabrika ayarlarına döndüreceğiz ki root atma şansımız daha sağlıklı olsun. fabrika ayarlarına döndürmekte şöyle ki:
Uyarı!:şarjınızı %15 e kadar harcayın bu işlemi %15 şarj ile yapacağız.

Öncelikle tabletimizi kapatıyoruz ardından Tabletimizin güç ve ses açma düğmelerine aynı anda basıyoruz ta ki general mobile yazısı gelene kadar geldiği gibi parmaklarımızı çekiyoruz ve ardından Android system recorvery arayüzü ekrana geliyor.
Şimdi gelelim tabletimizi fabrika ayarlarına geri getirmeye, Açılan arayüzde dokunmatik olarak hareket edemiyoruz, O zaman nasıl hareket edeceğiz ? Şöyle ses açma tuşuyla menüde yukarıses kısma düğmesiyle menüde aşağı hareket edeceğiz
ve seçmek içinde power/güç düğmesine basacağız

Arayüzde 3 seçenek beliriyor:
bunlardan wipe data/factory reset seçeneğine gelip seçiyoruz
ardından sadece bi tane olan yes i seçip tableti formatlıyoruz...

Uyarı!: Kardeşlerim, İşlem bittiğinde sizi yine arayüze yollaması lazım. Eğer recovery menüsü açılmadı da tablet normal şekilde açıldıysa bu yaptığımız işlemi yani fabrika ayarlarına geri döndürmeyi tekrar yapın bazılarında çok zor oluyor ,bu işlemi 6 7 kere yaptığım oldu ama en sonunda oluyor merak etmeyin.

Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar aktivasyon ekranı karşınıza gelecek. Bu ekranda tableti hiçbir şekilde internete bağlamayın. Ve aktivasyon kodunuzu girmeyin, Bütün bunları yaptıktan sonra tabletinizin sesini sonuna kadar açın.

Tableti kapatıp açın. Açılırken şu süreç gerçekleşecek : General mobile yazısı çıkacak vs. sonra ekran biraz daha kararıcak. İşte o anda ses duyacaksınız. Uyarı sesi Pilin %15 den aşağı olduğunu anlatan ses. Bu sesi duyduğunuz anda General Mobile yazısının sol altına basın. Sanki uyarı çıkmış gibi. Eğer doğru zamanda bastıysanız ayarlar menüsü karşınıza gelecek.

2. Bu menüden Tablet hakkındaki sekmeye girin en aşağıda 'Derleme numarası' nı göreceksiniz buna ard ardına 7 veya 8 kere basın ,Soldaki sekmelerde 'Geliştirici seçenekler' açılacak oraya girip Usb Hata Ayıklama nın yanındaki kutucuğu tike çevirin.
3. Şimdi bu işlemleri yaptıktan sonra tablete hiç dokunmadan " yalnız kitlenmesin dikkat edin arda bir dokunun ekranın bir köşesine" bir köşeye koyun sıra geldi bilgisayar işlemlerine
4. Bilgisayara mobagenieyi
yükleyin ardından tableti usb kablosuyla bilgisayara bağlayın az biraz bekleyin bilgisayar tableti görsün, bağlantı gerçekleştiğinde üstteki seçeneklerden my phone sekmesine girin.
5. Çıkan seçeneklerden oneclick root diyerek root işlemini başlatalım.
6. ekranda yeşil renkte rooted yazdığında cihaz rootlanmış olacak sağ üst köşeden çarpıya basıp kapatın.
7. tablete gene dokunmayın ve oneclick rootun yanındaki Uninstal stock apps seçeneğine tıklayın Son işlemlerimize geldik, burada tabletinizdeki uygulamalarınızı silebilirsiniz
biz burdan 'cihaz yönetimi' ve 'güncelleyici' programlarını sileceğiniz.bu ikisini seçip sol üstten uninstall deyin silin...
8. SoN olarak tableti kapatıp açın aktivasyon istemeyecektir. Wifinize bağlanıp, Tabletinizi kurun.

bu işlemleri yaptıktan sonra dns hariç bütün yasaklar kalkacaktır.Dns probleminide kısa süre içinde konuya ekleyeceğim.
Sorunuz olursa bekliyorum her zaman buradayım.
Teşekkürü hor görmeyin

SET DNS
Rootdan sonra dns sorunu devam ediyor bu sorunla uğraşmamak içinde en kolay kullanımlı SET DNS programını kullanacağız.

İndirme Linki:

Kullanımı:

1. Programı açıyoruz ve yukarı Sol üst köşeden Google Dns seçeneğini seçiyoruz..

2. Seçtikten sonra Apply a basıp programı kapatıyoruz bundan sonra bir daha bu programı açmıyoruz ve silmiyoruz rahat rahat Dns programıyla uğraşmadan
internete girebiliyoruz.

set Dns yi hallettikten sonra google playdki resimler gözükecek facebook twitter gibi açılmayan sitelerde açılacaktır.
Başka paylaşımlarda konuya eklenecektir.

Super Beam:

Bluetoothdan en az 30 kat daha hızlı dosya yada program transferi yapan program (Super Beam)

İndirme Linki :

Kullanımı :

Arkadaşlar bu seferde sizlere bluetoothdan daha hızlı bir şekilde dosya transferini anlatacağım öncelikle iki cihazdada superbeamın yüklü olması ve wifinin kapalı olması gerek :

1. Dosyasını transfer edecek cihazda superbeamı açıyoruz,
2. Menü (samsunglarda home tuşunun yanındaki) ye girip settings diyoruz

3. çıkan pencerede sending settings diyoruz,

4. Çıkan pencerede Preferred direct method seçeneğine dokunup autoyu hotspota çeviriyoruz,

5. Sonra programı kapatın ve tekrar açın.
6. Çıkan seçeneklerden Files and Folders seçeneğini seçiyoruz (en üst sol köşe)

7. Buradan göndereceğimiz dosyayı seçip gönder okuna dokunuyoruz (en üst saağ köşe)

8. şimdi sıra geldi diğer cihazdaki işlemlere, diğer cihazda superbeamı açıyoruz
9. Çıkan seçeneklerden Scan QR code ye dokunuyoruz (en aşağı sol köşe)

10. burdan ilk cihazda çıkan qr codunu okutuyoruz. sonra bir pencere geliyor orada gelen dosyanın nereye gelmesini istedğimizi ayarlıyoruz sonra dosya hızlı bir şekilde geliyor.

Videolu Anlatım :
Dostum merhabalar lutfen allah rızası ıcın yardımcı ol delırcem ben bu tabletle sesı duyuyorum ardına basıyorum hemen dedıgı yere bı menu cıkıyor ama hemen kapanıyor gerı aktıvasyon ekranı gelıyor napıcam ben lutfen yardım et

Cpt-Soap

Üye
uygulamları mobogeniden silip mobogeniden rottlarsınız battalaın dediği gibi yaparsınız sorun çıkmaz

ParalıAsker

Üye
Ya Beyler ben Sesı duyduktan sonra tıklıyorum pıl ve menu acılıyor ama 1 sanıye ıcınde gerı kapanıyor yardımcı olun napmam gerek

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
uygulamları mobogeniden silip mobogeniden rottlarsınız battalaın dediği gibi yaparsınız sorun çıkmaz
dostum sen anlamadın kendi uygulamaları (stock uygulamaları) sil seçeneği pasif yani olmuyor
bana eba ss0 mdm mdm mesajları vs vs silmek için geliştirici seçenekleri kullanan ve pc den kullanabileecğil stock app sailme yazılımı lazım siz hangisiyle yaptınız eğer
yapmadan çıkarsanız cihaz soft brick olup kernel bütünlü bozuldu hatası veriyor (rootlayıp teblet açılmıyo sana bu ekranı geçirem dite diretip sena tableti sevise gönder bir daha uğraşma tarzında bir mesajla yolluyor ben konunun tüm sayfalarını 5 6 kere okudum ve bazıları mobogenie nin 2.2.6 versiyonunda varmış ancak ben tüm 2.2.6 versiyorunda virüs buldum eğer bu yazılımları silmez isem tvbletim açılmayacak ve servise vermek zorunda kalacağım (yani biraz hızlı cevap verirseniz mutlu olurum iyi forumlar)

ParalıAsker

Üye
dostum sen anlamadın kendi uygulamaları (stock uygulamaları) sil seçeneği pasif yani olmuyor
bana eba ss0 mdm mdm mesajları vs vs silmek için geliştirici seçenekleri kullanan ve pc den kullanabileecğil stock app sailme yazılımı lazım siz hangisiyle yaptınız eğer
yapmadan çıkarsanız cihaz soft brick olup kernel bütünlü bozuldu hatası veriyor (rootlayıp teblet açılmıyo sana bu ekranı geçirem dite diretip sena tableti sevise gönder bir daha uğraşma tarzında bir mesajla yolluyor ben konunun tüm sayfalarını 5 6 kere okudum ve bazıları mobogenie nin 2.2.6 versiyonunda varmış ancak ben tüm 2.2.6 versiyorunda virüs buldum eğer bu yazılımları silmez isem tvbletim açılmayacak ve servise vermek zorunda kalacağım (yani biraz hızlı cevap verirseniz mutlu olurum iyi forumlar)
kardeş sendedemı aps unınstall cıkmıyor ?

mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye
Arkadaş mobagenie virüslü değil, büyük ihtimal senin antivirüs avast; kalkanları geçici olarak devre dışı bırakıp kur ve işini bitirdikten sonra silersin...:oke::oke::yuru

ParalıAsker

Üye
Cihaz yönetimini bulamıyorum eba ss ıle guncelleyıcıyı kaldırdım cıhaz yonetımını bulamadım ama 2sını kaldırdıktan sonra kapadım actım kernel hatası verdı suan acılmıyo bı yardıcı olun cıhaz yonetıcısını nasıl bulacam mdmyı kaldırsam hata geçermı yardım

kirliadam

Üye
Öncelikle çok teşekkürler böyle bir konu hazırladığınız için. Anlatımlara harfi harfine uyarak root etmeyi başardım. Root attıktan sonra MEB in programlarını kaldırmak için Mobogeine 2.2.6 sürümünü kulladım açıkcası biraz aradım ama bir sitede buldum benimde tuzum olsun diyerek linkini vereyim :)

Not: Facebook, Twitter gibi uygulamaları yüklüyerek test ettim :) SetDNS ise çok iyi çalışmakta :spr
Cihaz yönetimini bulamıyorum eba ss ıle guncelleyıcıyı kaldırdım cıhaz yonetımını bulamadım ama 2sını kaldırdıktan sonra kapadım actım kernel hatası verdı suan acılmıyo bı yardıcı olun cıhaz yonetıcısını nasıl bulacam mdmyı kaldırsam hata geçermı yardım

Cihaz yönetimini kaldırmadığından olmuş. PC ile tekrar bağlayabilirsen cihaz yönetimini kaldırmayı dene. Pek sanmıyorum ama. Konudaki daha bilgili arkadaşlar yardımcı olsunlar lütfen.

• Beğen
Tepkiler: mahmutpekkara ve Jelly Beanci
BATTALGAZA

BATTALGAZA

Üye
    Konu Sahibi
adam akıllı mogogenie nin 2.26 versiyonu varmı acaba bendekilerin hepsi virüs buldu herhangi bir stock app silicide olurben root ettim ama kernel hatası verdi bende tekrar reset atıp unroot etmen gerekti ancak öyle tableti düzeltebildim
MDM , EBASSO gibi uygulamaları silemediğim için yapamdaım acaba hangi yazılımla yapabilirim yapanlar bir link vs yazarak yardımcı olsunlar

buyur kardeşim bu mobogenienin linki eğer virüs veriyorsa anti virusu kapatıpda dene bir kaç arkadaşında pcsinde virus buldu.
bende mcafee bulmuyor :D gerisini sen düşün

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Öncelikle çok teşekkürler böyle bir konu hazırladığınız için. Anlatımlara harfi harfine uyarak root etmeyi başardım. Root attıktan sonra MEB in programlarını kaldırmak için Mobogeine 2.2.6 sürümünü kulladım açıkcası biraz aradım ama bir sitede buldum benimde tuzum olsun diyerek linkini vereyim :)

Not: Facebook, Twitter gibi uygulamaları yüklüyerek test ettim :) SetDNS ise çok iyi çalışmakta :spr

Cihaz yönetimini kaldırmadığından olmuş. PC ile tekrar bağlayabilirsen cihaz yönetimini kaldırmayı dene. Pek sanmıyorum ama. Konudaki daha bilgili arkadaşlar yardımcı olsunlar lütfen.
ben geçen sene aldım tablet aynı ama isimler farklı bende mdm ve mdm mesajlar falanlar var onları silmem lazımbu arada yaptım ve eğer 3.0 yüklü ise 2.2.6 yı falan yüklemeyin önce yeni sürümü kaldırın ve fazla abanmayn yani takın 1 dk bekleyin sonra mogogenie aç açılınca 10 sn bekle yoksa hata falan veriyor
eğer geçen seneki tableti alanlar (tablet bire bir aynı fakat yenilere yeni yazılım geliştirip okullara dağıtmışlar ve eskilere günceleme geldi ve silmeniz gerekenler

MDM ,MDM Mesejlar ,MTPT ,mpgpstest , EBA SSO silin tableti yeniden başlatın sizden dil isteyecek

buyur kardeşim bu mobogenienin linki eğer virüs veriyorsa anti virusu kapatıpda dene bir kaç arkadaşında pcsinde virus buldu.
bende mcafee bulmuyor :D gerisini sen düşün
bende eset var geçici süre korumayı kaldır seçeneği ile yaptım sonra kaldırıp virüs tarattım

Cpt-Soap

Üye
Vüris programını devre dışı bırakarak işini yapTableti bu arada alamadık hala 1 hafta içinde alcaz büyük ihtimal

Üst Alt