Yardım Anakart ses çıkış arızası

Sponsorlu Bağlantılar

nike7

nike7

Üye
    Konu Sahibi
Anakart ses çıkış arızası
Herkese hayırlı akşamlar. Dün gündüz saatlerinde tv izlerken bi cızırtı sesi duydum oldukça fazla idi başta sigortadan sandım sonra odaya girdiğimde hoparlörden çıkıyordu. Müzik falanda açık değildi. hoparlörü kapadım açtım yine o ses ne yaptım ettimse olmadı hoparlör arızalanmıştır dedim açtım baktım hoparlörde bir kondansatörde şişme var birde tda 2030a da kırık vardı. Hoparlörde sigorta olmadığını fark ettim. 2+1 hoparlör. Sonra 1+1 ufak ları denedim taktım pc ye ses yok önden kulaklık takıyorum yok hiç bir çıkıştan ses alamıyorum ne yanık ne çizik ne başka bir problem var ekim 25 gibi vatancomputerden almıştım fakat faturasını bulamıyorum kutusu falan herşeyi duruyor. Her türlü yazılımsal seçeneği denedim olmadı. Sizce neden olmuş olabilir ve sorun nedir ?

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
ses kartı yanmış olma ihtimali yüksek. Çünkü her türlü yazılımsal seçeneği denedin ve olmadı ise geriye tek birşey kalıyor kart uçmuş.

nike7

nike7

Üye
    Konu Sahibi
Anakartta geri kalan her şey normal işlevini görüyor. Bugün götürcem vatancomputer'a faturası yok ama belki bulabiliriz kayıtta kaldılarsa dediler. Bu garantiye girer mi peki ?

• Beğen
Tepkiler: Van Hohenheim
Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
hoparlörün içini açtıysan garanti gider. Sen yine de götür bi.hoparlörun bozulması ses kartına da sıçramış onu da yakmış.

• Beğen
Tepkiler: nike7
nike7

nike7

Üye
    Konu Sahibi
Hoparlör çok eski zaten 10 senelik kasa ve içindekiler yeni. Bende hoparlörün yaptığını düşünüyorum. Umarım girer garantiye

• Beğen
Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
anakarta ses kartı almak zorunda kaldın

nike7

nike7

Üye
    Konu Sahibi
Faturasını alıp verdim garantiye 20 iş günü dediler bakalım garantiye girmez vede yüksek ücret söylerlerse ses kartı alıcam artık.Anakart geldi garanti dahilinde yapılmış hoparlörüde yaptım. Her şey tıkırında şimdi teşekkürler :)

• Beğen

Üst Alt