Yurt dışı telefonu kayıt

Sponsorlu Bağlantılar

ege_lee

Üye
    Konu Sahibi
Yurt dışı telefonu kayıt
Arkadaslar bi yakınımız almanyadan misafir olarak gelecek bizde rica ettik bi cep telefonu getirmesini(htc hd7)(kaçak değil!)bu cihazı türkiyede kullanabilme lüksüm varmıdır? kayıt işlemleri icin hangi belgelerle nereye basvuru yapmam lazım? saygılar

ricardo45

ricardo45

Üye
telefonu al faturasını al misafirini al pasaportu al git bi turkcell iletişim merkezine.5 dk bekle 5 tl ver onlar tamam deyince ben de hayırlı olsun derim. ama bu aralar sadece phasaport ve telefonu soruyorlar.ama sen ne olur ne olmaz bu dediklerimi al yanına

technoblue

technoblue

Üye
telefonun imei'si ve bir adet pasaport yeterli kayıt işlemi için. kayıt ettirilecek pasaportun son bir yıl yada bir ay içerisinde yurtdışına giriş çıkış yapmış olması gerekli ve pasaportunda daha önceden kayıtlı bir telefon olmamalı. bütün bunlar olduktan sonra herhangi bir gsm operatöründe bu işlemi yaptırabilirsin. eğer pasaport yoksa elinde yine telefon operatörlerinden yardım alabilirsin fakat 100 lira gibi bi ücret istiyorlar sanırım.

hunter41

hunter41

Üye
bildigim kadarıyla htc lerde kayıt işlemi gerekmıyor sim kilidi acık diye hatırlıyorum genede sorarsın

technoblue

technoblue

Üye
sim kilidi ve imei kaydı çok farklı şeyler dostum. şöyle açıklayayım. imei bir cihazın seri numarasıdır. yurt dışından aldığın bir cihazı buraya kayıt ettirmezsen imei numaran yüzünden telefonun kaçak görünür ve kullanım dışı kalır. sim kilidi ise misal bir telefonaldın vodafone dan. ama diyor ki vodafone ben sana piyasa değeri 500 olan cihazı 250ye veriririm ama telefon vodafone kayıtlı olduğu için sadece vodafone hat çalıştırır başka hat takarsan çalıştırmaz. sim kilidi budur. dağlar kadar fark var ikisi arasında yani.

merweax

Üye
yurt dışından gelen bir cihazın kayıt ettirilebilmesi için kesin gereken bir adet pasaporttur. ve bu pasaport sahibinin en fazla 1 içinde türkiye'ye giriş yapmış olması lazım. 1 aydan fazla olunca kayıt ettiremez. sonrasında herhangi bir operatörün iletişim merkezine gidip pasaport sahibinin işlemi gerçekleştirmesi lazım. çevrenden pasaport temin edemezsen internetten araştır pasaport kayıt hakkını 100 TL'ye satan kişiler var. bu şekilde bulabilirsin belki ama güvenilir olması şart. bol şans ;)

buket2

buket2

Üye
evet misafirinin pasaportuna kayıt ettir. ama 1 pasaport 1 telefon olarak oluyor yani başka bir tane daha aldıysa o zaman kayıt için farklı birini bulman gerekiyor. bu arada pasaport sahibinide istiyorlar hbr olsun geçen gün yanımda böyle bir işlem yapıldı çünkü...

• Beğen
Tepkiler: *İnci Sözlük*
cCc Maxcı cCc

cCc Maxcı cCc

Üye
:bye2:

• Beğen

ege_lee

Üye
    Konu Sahibi
Hepinizin ellerine teker teker saglık kardeslerim sagolun. Bakalım ayın 14 ü gibi gelecek umarım sorun cıkmaz.

cCc Maxcı cCc

cCc Maxcı cCc

Üye
Çıkmaz çıkmaz:ehe

• Beğen
Ocean258

Ocean258

Üye
Tim'e gıdıp kayıp yaptırabılırsın 5 lıraya.. hıc bı sorunda cıkmaz..

Üst Alt