Haber Xperia Z5 serisi için yeni bir güncelleme geldi

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Xperia Z5 serisi için yeni bir güncelleme geldi
Bir yandan yeni akıllı telefon modelleri sunan Japonya kökenli firma Sony, diğer taraftan önceki modelleri için de çeşitli güncellemeler sunmaya devam ediyor. Firma şu sıralar Eylül ayı başında duyurduğu Xperia XZ ve Xperia X Compact modellerinin pazara sunulması ile meşgul ve ayrıca bazı önemli cihazları için de yeni bir güncelleme haberi geldi.

Gelen bilgilere göre yeni bir güncelleme geldi ve bu yeni güncelleme sadece Xperia Z5 modelleri için değil, aynı zamanda Xperia Z3+ akıllı telefon ve Xperia Z4 Tablet modeli için de yayınlanmış durumda.

Daha önce Xperia Z5 ailesinde yapım numarası 32.2.A.0.253 iken, yeni güncelleme sonrasında yapım numarası 32.2.A.0.305 oluyor. Son aylık Android güvenlik güncellemesi yanı sıra bazı küçük iyileştirme, geliştirme ve hata düzeltmeleri de yeni güncelleme içerisinde yer alıyor. Bu da pek heyecan verici özellikler sunan çok önemli bir güncelleme olmadığı anlamına geliyor. Yine de içerdiği güvenlik güncellemesi ile yüklemeye değer bir güncelleme.

Güncelleme notlarına bakacak olursak eğer:

• En son güvenlik güncellemesini içeriyor
  • En son hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler yer alıyor
  • Bildirimler ve zil sesleri gelişmiş ses seviyesi arttırılmış
  • Bluetooth bağlantılı cihazlar için daha başarılı deneyim
Güncelleme OTA üzerinden sunulurken, farklı ülkelerde yer alan Xperia Z5 serisi cihaz kullanıcılarının kısa süre içerisinde güncellemeye kavuşması bekleniyor.
Xperia Z5 serisi için yeni bir güncelleme geldi

kralberk13

kralberk13

Üye
ben güncelledim

zencibitc

zencibitc

Üye
herhangi bir değişiklik varmı ve boyutu ne kadar

kralberk13

kralberk13

Üye
boyutunu bilmiyorum ama ısınma hafıza kartına alma gibi bişeyler glemiş şimdi ona bakçam
alalh allah çıkarttım şimdi takamıyorum
taktım şimdi kontrol ederim hafıza kartına taşımayı
şahsen çözemedim uygulamayı sd karta taşımayı

mcnpl4

mcnpl4

Üye
şu parmak izi okuma biraz daha gelişse iyi olacaktı da donanım olarak da yeterince hassas değil sanırım elim terlediği zamanlarda hafif kirliyse bile algılamıyor. iphone ile denemiştim gayet rahat okuyor benim telefonumun okuyamadığı anlarda

• Beğen
Tepkiler: Invoke
zencibitc

zencibitc

Üye
Ben şuana kadar telefonu ota dan güncellemedim. Ota dan güncelleyince telefonda yavaşlama gibi bi durum olurmu? Hep sıfırdan kurdum o yüzden tam bi bilgim yok.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
z5'i yeni alıp şimdi ROOT etmeye çalıştım sanırım cihaz BOOTLOOP a düştü fikri olan var mı izlediğim yol
çözdüm beyler E6603 cihazı olanlar teki E6653 kernel i fastboot ile flashlasınlar

zencibitc

zencibitc

Üye
Arkadaşlar güncelleme ile bi özellik daha eklenmiş. Ayarlar telefon hakkında durum , burada şarj optimizasyonu gelmiş. Bu özellik Xperia XZ deği Qnovo şarj teknolojisimi ?

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Önceden de vardık bi değişiklik yapmışlar demek ki ama gözüme değişiklik çarpmadı

kralberk13

kralberk13

Üye
Arkadaşlar güncelleme ile bi özellik daha eklenmiş. Ayarlar telefon hakkında durum , burada şarj optimizasyonu gelmiş. Bu özellik Xperia XZ deği Qnovo şarj teknolojisimi ?
evet onu bende gördüm

phasan

phasan

Üye
M4 için de dün güncelleme geldi

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt