XP yi Cep Tel. Stilinde Kullanabilirsiniz. Nasıl ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
XP yi Cep Tel. Stilinde Kullanabilirsiniz. Nasıl ?
Açıklama yapmadan önce hemen ne demek istediğimi gösteren resmi koyayım.

Burada da görüldüğü gibi masaüstünde çöp tenekesinden başka bir şey yok. Herşeye çizgi ile belirttiğim yerden ulaşacağız. (Bunu bilmeyen arkadaşlar için bu konuyu açıyorum, benim çok hoşuma gitti 1 aydır böyle kullanıyorum)

Öncelikli olarak basamak basamak anlatıkları sırasıyla uygulayın yeterli olacaktır.
1. C veya herhangi bir sürücüye gelelim. Oraya yeni bir klasör oluşturarak ismini yönetim paneli (yada başka bir isim) koyalım. (Herşeyi burada açacağız)
2. Resimde görüldüğü gibi Yönetim Paneli kısmına istediğimiz kadar boş klasör oluşturalım(bence 4 tane yeter, ne kadar fazla yaparsanız yer kaplayacağı için zorluk yaratacaktır)
3. Yeni oluşturduğumuz klasörlere isim yazalım. Bende olduğu gibi herzaman masaüstünde kullandıklarınızı masaüstü klasörü diye adlandıracağımız yeni klasöre kopyalayalım yada hafızada fazla yer kaplamaması için oraya taşıyalım.
4. Resimde de sağ tarafta görüldüğü gibi araçlar ve ayarlar ile yönetim paneline açtığım klasördeki gibi doldurabilirsiniz.
5. Yukarıda belirttiğim işlemleri yaptıktan sonra ve xp araç çubuğunda kullanacağımız 4 yada daha başka klasörlerin içini doldurduk.
6. Şimdi araç çubuğuna gelin ve fareye sağ tıklayarak araç çubukları >> yeni araç çubuğunu tıklayarak yönetim paneli klasörünü bulun ve içine açtığımız klasörleri tıklayarak araç çubuğuna gelmesini sağlayın. (Bu işlemi klasör sayısı kadar tekrarlayacaksınız)
7. Göreceksiniz ki araç çubuğuna yönetim paneli klasörüne açtığınız klasörlerin isimleri sırasıyla çıkacak.
8. Araç çubuğundaki isimlerin önündeki >> tıkladığınızda menü karşınıza çıkacak ve artık XP yi cep telefonu stilinde kullanabileceksiniz.
NOT: Zamanla kullandıkça özellikleri keşvedecek ve daha çok hoşunuza gidecek
;)
9. Şimdi bazı önemli noktalara değinelim.
10. Saatin yanındaki araçlardan kullanmadıklarınızı gizleyerek araç çubuğundaki yeri genişletebilirsiniz.
11. Araç çubuğundaki isimlendirdiğiniz yazının üzerine sağ tıklayıp klasörü aç dediğinizde o klasörün içindekilerinin hemen yeni bir pencere ile açılacağını göreceksiniz.

Benden şimdilik bu kadar sorularınıza buradan cevap verebilirim. Kolay Gelsin
;)

KAYNAK: KimyageR ;)

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
güzel ama babam böle kulanamaz pcyi...

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
bilgiler iiçin saol ama bende suan ki hali daha iyi..zaten kardeslerim kuyllanamaz onu..malum biri 3erkek --> underground da rakip tanımam ona massalha süper bir oyun...11erkek --> buda ufak biraz ama cok cakaldır ve gta sandreas oynar genelde.internete girmeye calısır ama sifreyi bilmiyo.. :lol2: ...13kız--->bu fazla kullanmaz..sadce müzik dinler..

teenwolfx

Üye
Güzel yapmışsın ama görev çubuğunda ye kalmamış ki. 5-6 tane internet explorer yada dosya vs açtığında orası arap saçına dönmüyor mu?

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Originally posted by teenwolfx@Sep 11 2005, 10:11 PM
Güzel yapmışsın ama görev çubuğunda ye kalmamış ki. 5-6 tane internet explorer yada dosya vs açtığında orası arap saçına dönmüyor mu?
[post=163181]Quoted post[/post]​
Hayır ya aynı içerikli olanlar üst üste açılıyor. Bir kaç aydır kullanıyorum ama bir problem yaşamadım bu hususta ;)

ibonline

ibonline

Üye
windows böyle kullanmak zor olur ben tek celsede 20 sayfa acıyorum sonra klasörlere dalıyorum bir kac uygulama acıyorum yani başlat ara cubuğu corba gibi oluyor iki satır olmasına rağmen yetmiyor ;;) ama yinede saol kimyager

Shadowman07

Shadowman07

Üye
adam akıllı kullanmak varken buna ne gerek var

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Originally posted by ibonline+Sep 12 2005, 01:10 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(ibonline &#064; Sep 12 2005, 01:10 AM)</div><div class='quotemain'>windows böyle kullanmak zor olur ben tek celsede 20 sayfa acıyorum sonra klasörlere dalıyorum bir kac uygulama acıyorum yani başlat ara cubuğu corba gibi oluyor iki satır olmasına rağmen yetmiyor ;;) ama yinede saol kimyager
[post=163393]Quoted post[/post]​
[/b]

Rica ederim ...

<!--QuoteBegin-juniouremre
@Sep 16 2005, 12:49 PM
adam akıllı kullanmak varken buna ne gerek var
[post=166627]Quoted post[/post]​
[/quote]
Senin kullandığın yöntem adam akıllı olsa benim anlattığım yöntem i microsft sunmazdı. Demekki her türlü kullanım adam akıllı kullanımdır. Amacım illa anlattığım gibi kullanın demek değil, xp nin bazı kişilerce bilinmeyen farklı kullanım yöntemleri olduğunu anlatmaktır.
O yüzden karşı tarafı bilinçli yada bilinçsizce rencide edici sözlerden uzak duralım. Beğenmiyorsan kullanmazsın ama bu bahsettiğim yöntemi aşağılamanız anlamına da gelmez... ;)

bjknemesis

Üye
yok kardeş benide sarmadı klasik kullanmada daha iyi herşey düzenli hepsini çubukta toplamak daha karışık çubuktaki yere bas bide ordan ara simge daha güzel yinede düşünüp koymuşsun sagol :)

iOS Developer

iOS Developer

Üye
+1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...