Xiaomi Poco x3 Pro'ya Kernelsu nasıl yüklenir?

Sponsorlu Bağlantılar

EpigeX

EpigeX

Üye
    Konu Sahibi
Xiaomi Poco x3 Pro'ya Kernelsu nasıl yüklenir?
Magiski kaldırıp YA DA KALDIRMADAN kernelsu uyumlu bir kernel SEÇİP, kernelsu uygulamasını yüklemem gerekiyor.
Aynı modülleri ''kernelsu'' içinde bulabiliyor muyuz? Aynı modüller birbiriyle uyumlu çalışıyor mu?

Fakat aklımda bazı sorular var.
Bu işlerle çok ilgilenemediğimden bilemiyorum.

+ Kernelsu yükleyeceğim vakit sistemden herhangi birşey siliniyor mu?
+ Twrp olmadan ''Fastboot'' ile kernelsu'' Poco X3 Pro ile uyumlu kernel seçerek yüklenir mi? (BU BANA BİRAZ DAHA KOLAY GELİYOR)
+ Neden herkes TWRP kullanıyor? Bir de TWRP'nin silindiği gibi şeyler okumuştum.
+ Swift Backup'ı satın aldım. Tek seferde bütün verileri ve ayrıca da uygulamaları sadece almak üzere yedekler aldım.

Kernelsu'dan ya da github sayfasından ''Poco X3 Pro'' telefonuma uygun olan kernelin hangisi olduğunu anlamadım.
Bunu nasıl tespit edeceğim?

Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miu Global 13.05 (SJUIDXM) - Android Sürümü (12 SKQ1.211006.001)
Telefon Modeli - Xiaomi Poco x3 Pro 128 GB
Bootloader Kilidi - Açık

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
+ kernelsu yükleyince sistemden herhangi birşey silinmez, kernel su ,daha derine daldığı için tespiti zordur,birkez yetki verince kernelsu kaldirsan dahi ayarların bozulmaz,hafiftir,magisk 'e göre daha az kaynak tüketir. Magisk modüllerinin %90'nindan fazlasına uyumludur. (Uyumsuz olan birkaç modül var tespit ettiğim)

+Kernelsu için custom kernel şarttır,magisk,boot.img entegre olurken , kernelsu adı üzerinde çekirdek entegrasyon sağlar. Cihazın xda sayfasında veya poco X3 telegram grubunda uyumlu custom kernel vardır , birisini yüklersin.

+Twrp custom recovery'dir , bununla android içinde yapamadığın herşeyi yaparsın, rahattır kolaydır,her türlü müdahaleye imkan tanır. Custom rom için olmazsa olmazdır. Nimetleri saymakla bitmez.Twrp 'yi icat eden , şüphesiz ne kutlu insandır,onu kullanmayı bilen şüphesiz ne mutlu insandır:)

Twrp cihaza göre,stok flash roma göre,hatta yazılan komutlara göre geçici/ kalıcı olabilir. Ama çoğu cihazda kalıcıdır, muhtemelen o telefona da kalıcıdır. Kalıcı olmasa da işin düşünce fastboot komutlarıyla yüklersin,twrp olsun da çamurdan olsun.

Ek olarak twrp yerine twrp çatalı orange recovery' de vardır ben daha çok severim ,daha fazla araç gereç sunar. Snap dragon SD 860 mı ne vardı senin cihazda.Bu da vardır muhtemelen.

+Fastboot dediğimiz kabaca komutlar bütünüdür, elbette geliştirici gerekli scriptleri eklediyse burdan da rom kurulur,lakin hata toleransı azdır. Yanlış veya eksik komut cihazı tuğlaya çevirebilir. Cihaza twrp yoksa burası kullanılır. Güvenli liman için twrp şarttır.

Eski kullandığım redmi k40 gaming için twrp yoktu mesela ,burdan rom kurmak ömür törpüsüydü. Kaç kez ölümden döndürdüm sayısını unuttum.

+Ben10 yılı aşkındır android ile haşır neşirim .(zaten sitede 2009 yılında "android 'den çok umutluyum" diye yazı yazmışım, yanıltmadı beni :)) Bu yedekleme programları yerine bulut servislerini veya bilgisayarımı kullanır atacağımı atarım. Uygulamaları yedekten yükleyince pek stabil çalıştığını düşünmüyorum.

Hasılı en kötü YouTube videolarına bakarak zaten yaparsın

• Sevdim
Tepkiler: EpigeX
EpigeX

EpigeX

Üye
    Konu Sahibi
+ kernelsu yükleyince sistemden herhangi birşey silinmez, kernel su ,daha derine daldığı için tespiti zordur,birkez yetki verince kernelsu kaldirsan dahi ayarların bozulmaz,hafiftir,magisk 'e göre daha az kaynak tüketir. Magisk modüllerinin %90'nindan fazlasına uyumludur. (Uyumsuz olan birkaç modül var tespit ettiğim)

+Kernelsu için custom kernel şarttır,magisk,boot.img entegre olurken , kernelsu adı üzerinde çekirdek entegrasyon sağlar. Cihazın xda sayfasında veya poco X3 telegram grubunda uyumlu custom kernel vardır , birisini yüklersin.

+Twrp custom recovery'dir , bununla android içinde yapamadığın herşeyi yaparsın, rahattır kolaydır,her türlü müdahaleye imkan tanır. Custom rom için olmazsa olmazdır. Nimetleri saymakla bitmez.Twrp 'yi icat eden , şüphesiz ne kutlu insandır,onu kullanmayı bilen şüphesiz ne mutlu insandır:)

Twrp cihaza göre,stok flash roma göre,hatta yazılan komutlara göre geçici/ kalıcı olabilir. Ama çoğu cihazda kalıcıdır, muhtemelen o telefona da kalıcıdır. Kalıcı olmasa da işin düşünce fastboot komutlarıyla yüklersin,twrp olsun da çamurdan olsun.

Ek olarak twrp yerine twrp çatalı orange recovery' de vardır ben daha çok severim ,daha fazla araç gereç sunar. Snap dragon SD 860 mı ne vardı senin cihazda.Bu da vardır muhtemelen.

+Fastboot dediğimiz kabaca komutlar bütünüdür, elbette geliştirici gerekli scriptleri eklediyse burdan da rom kurulur,lakin hata toleransı azdır. Yanlış veya eksik komut cihazı tuğlaya çevirebilir. Cihaza twrp yoksa burası kullanılır. Güvenli liman için twrp şarttır.

Eski kullandığım redmi k40 gaming için twrp yoktu mesela ,burdan rom kurmak ömür törpüsüydü. Kaç kez ölümden döndürdüm sayısını unuttum.

+Ben10 yılı aşkındır android ile haşır neşirim .(zaten sitede 2009 yılında "android 'den çok umutluyum" diye yazı yazmışım, yanıltmadı beni :)) Bu yedekleme programları yerine bulut servislerini veya bilgisayarımı kullanır atacağımı atarım. Uygulamaları yedekten yükleyince pek stabil çalıştığını düşünmüyorum.

Hasılı en kötü YouTube videolarına bakarak zaten yaparsın

Öncelikle dostane cevabın için teşekkür ederim.

Swift Backup'ı satın aldım, boş yere mi aldım ve bilgisayardan yedek alıp geri yüklemek için yazılım varsa daha temiz iş olur, yine bunları boot ekranıyla yapabiliyorsak rom atar gibi o da ayrı güzel olur. Kernelsu'ya da TWRP'ye de ikna olacağım da ''kalıcı'' olmadığıyla ilgili birkaç yazı okudum. Tabii ki bu çok bilgim olmadığından bilinçaltıma işlemiş olabilir. İnan bana Youtube'da dünya kadar video var. Bilgisayar ile alakalı bütün herşeyi Youtube'dan öğreniyorum da telefon konusunda yedeklerim (deneme için telefonlar) olmadığı için deneme yapamıyorum. Çünkü, birçoğu yanlış yol olabiliyor ve herkeste aynı çalışmayabiliyor. Kendimi ya da zamanımı iyi değerlendirmek, elimdekinden de olmamak amaçlı dediğim gibi extra telefonlar alıp içinden geçeceğim zamanlar elbet gelir de şu an da ben yine nereden risk alacağımı bilemedim :)

Şu an ki kullandığım rom'da otomatik ses kaydı özelliği var diye rom değiştirmek istemiyorum açıkçası.

Benim için çok elzem bir özellik diye görüyorum. Bu durumda bana bir sürü öneri verenler oldu yakın zamanda.

Aosp, CrDroid, Pixel Experience, Voltage Os, Project Elixir, Superrior Os, Graphene Os gibi romlar önerdiler.

Amacım telefonumu dilediğim şekilde özelleştirmektir. Mesela, adblock, host, Dolby Audio gibi eklentilerin başı çekmesi ve sıfır görsellik, sıfır animasyon, sadece performans, pil tasarrufu ya da uzun süre gitmesi amacıyla linux gibi bir yapıya döndürmek istiyorum. Kullanım açısından kod yazayım terminalle çalıştırayım demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Gereksiz ne varsa silmek istiyorum.

Hatta gerekirse Google servislerini de kaldırabilirim.
Meramımı anlatabildiysem ne mutlu bana.

Samimiyetine ve benim gibi uzunca cevap vermene istinaden senden ilk etapda kernelsu konusunu çözmek için önerdiğin hatasız işin içinden çıkabileceğim yani en azından hafif atlatabileceğim videolar varsa link atmanı rica ediyorum.

Bir de şunu ifade edeyim sana, bilimsel bir bilgi olsun ya da video olsun testini yapamadığım sürece o iyidir de diyemiyorum.
Nokta atışı da sihirli değnek de beklemiyorum fakat Türkçe, ingilizce çok video var hangisini referans almam gerektiğini bilemiyorum. Sizler yıllardır işin içindeyseniz bak bence bu çok pratik derseniz örüntülerinize güvenebilirim. Yoksa yaptığım birşey olsa en ingilizce videodan bile olayı çözerim. Biraz da bu kadar çilem elimde şua n telefon alacak nakitim yok o yüzdne biraz yavaş ilerlemek istiyorum.

Kernel sürümüme uygun kernelsu'dan hangi sürümü indirmem gerekiyor?
Nasıl seçmeliyim?

Kalıcı TWRP'yi de nasıl yüklemeliyim konusunu çözersem çok memnun olurum.

Tekrardan teşekkürler, cevabını bekliyorum.
Mesaj birleştirildi:

Bunu buldum ama bununla ne derece özelleştirme sınırımız var bilemiyorum.
Aslında kendi romumu kendim yapsam modülleri bu şekilde içine gömsem de sadece flaslansa falan çok daha pratik olurdu.

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
MIui kullanan bir telefonda bu dediklerinizi yapmak biraz çileli aosp bir rom bulup root yetkisi ile gapps i silerisiniz en fazla. Performans konusuna gelirsek, ilk zamanlarından beri Android kullanırım hiç bir şekilde tam performans alamadım çünkü Android yapısı gereği fazlaca kaynak kullanmaya alışık bir sistem. Hatta eskiden dalvik kullanırdı 2014 revizyonu öncesi şu an Android RTM kullandığı için daha da hızlı. Yavaşlıktan ve düşük performanstan şikayetçiyseniz aosp tabanlı bir rom alıp içindeki çoğu (tüm demiyorum) Google kökenli uygulamayı silmenizi öneririm. Tamamını silmenizi önerme çünkü saf Android bile (eğer gapps yükleme opsiyonel olarak sunulmamış ise Romda) ne kadar çabalarsanız çabalayın Google içerir ki Google demek bloatware demek. Çünkü bazı temel işlevli betikler Google services a gömülü olara gelir. Tabi bunların yanında saflaştırılmış takip yazılımları da.

• Beğen
EpigeX

EpigeX

Üye
    Konu Sahibi
MIui kullanan bir telefonda bu dediklerinizi yapmak biraz çileli aosp bir rom bulup root yetkisi ile gapps i silerisiniz en fazla. Performans konusuna gelirsek, ilk zamanlarından beri Android kullanırım hiç bir şekilde tam performans alamadım çünkü Android yapısı gereği fazlaca kaynak kullanmaya alışık bir sistem. Hatta eskiden dalvik kullanırdı 2014 revizyonu öncesi şu an Android RTM kullandığı için daha da hızlı. Yavaşlıktan ve düşük performanstan şikayetçiyseniz aosp tabanlı bir rom alıp içindeki çoğu (tüm demiyorum) Google kökenli uygulamayı silmenizi öneririm. Tamamını silmenizi önerme çünkü saf Android bile (eğer gapps yükleme opsiyonel olarak sunulmamış ise Romda) ne kadar çabalarsanız çabalayın Google içerir ki Google demek bloatware demek.

Bu güzel cevaptı mesela :)
Diğer konu için kusura bakma dalga geçer gibi konuşmuş gibi bir izlenim bıraktın o yüzden tepki vermek zorunda kaldım.
Bu konu için de beni kafaya takmayıp dürüstçe cevap verdiğin için teşekkür ederim.

Şimdi ''bu dediklerinizi'' derken hangilerini kastettiniz?

Aosp rom'u birkaç kiş daha önerdi bana ve bu rom ile neler yapılabilir bilmiyorum. Kernelsu ile karşılaştırıldığında ya da Xiaomi ile karşılaştırıdıldığında global romlardan farkı nedir custom olarak? Bununla ilgili detaylı olduğuna inandığın video veya blog yazısı varsa okumak isterim.

Performans konusunda da grafiksel durumları gereksiz servisleri kaldırmak istiyorum.

Bir tane adblock eklentisi var adhost adı sanırım onu kurup ses özelleştirmesi yapacağım ve tabii ki ileri ki süreçler de de başka eklentileri de denemek isteyeceğimi biliyorum.

Mesele sadece google servisleri değil aslında belki de yanlış ifade ettim.
En çok da windowstaki gibi kendi isomuzu yapmak gibi kendi romumuzu özelleştirme sınırımız ne kadardır diye bakarken de zaten yeni bir rom attıgımızda ne kadar sınırımız varsa büyük ihtimal rom içindekileri de o şekilde bloatware yapmış oluyoruz.

Bu bahsetmiş olduğum yazılımla kendi romumuzu yapıyoruz belki ama denemediğim için eminim ki çok sınırlıdır. Amacının da sadece birçok şeyi rom ile beraber birleştirmek oldugunu da düşünüyorum.

Şunu sorabilirim size tabii ki eğer cevap vermek isterseniz;

Google'u aslında tamamen silebileceğimi biliyorum.
Bu durumda bana dezavantajın şunlar olur dediğin şeyler neler olur?

Kişi yedeklemek gibi şeylerse hiç sorun değil.

Google asistan vs ise hiç kullanmıyorum. Bir bilgiyi google da araştırdığımda mesela ilk gelen bilgi benim için elzem oslaydı, en doğrusu olsaydı bu konuyu da o şekilde körü körüne çözebilirdim. Google drive kullanmıyorum. Gmail'i de başka bir eposta servisiyle değiştirebilirim.

Gmail'i sadece chrome tarayıcımda bilgilerimi senkronize etmek için kullanıyorum, bir de bazı servislere üye olmak için. Başka güvenli servisler de var.
Uygulama satın alma kısmında da gmail kullanıyoruz f-droid gibi yerlerden indirdiğim noktada gmail adresine ihtiyaç oluyor muydu emin değilim? Gerekirse uygulama satın alacağım noktada ''hepsi olmasa da'' codecanyon sitesinden alabilirim. Daha önce belirttim mi bilmiyorum ama teleofnlar konusunda çok tecrübeli değilim. Çk fazla da kullanmıyorum. Ne oyun oynarım ne de zorlu işlemler yaparım. Verimlilik, yönetim, takip eidlmesi ve çetele tutulması gereken uygulamalrı kullanmaya çalışıyorum ve görselliğe de asla gerek duymuyorum. Windows için de mesela windows classic teması ve yine bloatware işlemleri yapıldığındaki sonuç gibi düşünebilirsiniz.

Zaten android kullanmaya başladığımdan bu yana da çok fazla uygulama satın almadım.

Hatta aldıklarımı da söyliyim:

+ Todoist - Yıllık
+ Swift Backup
+ System Monitör Cpu Ram Battery
+ Mx Player
+ Bluecoins
+ Nova Launcher

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Bu güzel cevaptı mesela :)
Diğer konu için kusura bakma dalga geçer gibi konuşmuş gibi bir izlenim bıraktın o yüzden tepki vermek zorunda kaldım.
Bu konu için de beni kafaya takmayıp dürüstçe cevap verdiğin için teşekkür ederim.

Şimdi ''bu dediklerinizi'' derken hangilerini kastettiniz?

Aosp rom'u birkaç kiş daha önerdi bana ve bu rom ile neler yapılabilir bilmiyorum. Kernelsu ile karşılaştırıldığında ya da Xiaomi ile karşılaştırıdıldığında global romlardan farkı nedir custom olarak? Bununla ilgili detaylı olduğuna inandığın video veya blog yazısı varsa okumak isterim.

Performans konusunda da grafiksel durumları gereksiz servisleri kaldırmak istiyorum.

Bir tane adblock eklentisi var adhost adı sanırım onu kurup ses özelleştirmesi yapacağım ve tabii ki ileri ki süreçler de de başka eklentileri de denemek isteyeceğimi biliyorum.

Mesele sadece google servisleri değil aslında belki de yanlış ifade ettim.
En çok da windowstaki gibi kendi isomuzu yapmak gibi kendi romumuzu özelleştirme sınırımız ne kadardır diye bakarken de zaten yeni bir rom attıgımızda ne kadar sınırımız varsa büyük ihtimal rom içindekileri de o şekilde bloatware yapmış oluyoruz.

Bu bahsetmiş olduğum yazılımla kendi romumuzu yapıyoruz belki ama denemediğim için eminim ki çok sınırlıdır. Amacının da sadece birçok şeyi rom ile beraber birleştirmek oldugunu da düşünüyorum.

Şunu sorabilirim size tabii ki eğer cevap vermek isterseniz;

Google'u aslında tamamen silebileceğimi biliyorum.
Bu durumda bana dezavantajın şunlar olur dediğin şeyler neler olur?

Kişi yedeklemek gibi şeylerse hiç sorun değil.

Google asistan vs ise hiç kullanmıyorum. Bir bilgiyi google da araştırdığımda mesela ilk gelen bilgi benim için elzem oslaydı, en doğrusu olsaydı bu konuyu da o şekilde körü körüne çözebilirdim. Google drive kullanmıyorum. Gmail'i de başka bir eposta servisiyle değiştirebilirim.

Gmail'i sadece chrome tarayıcımda bilgilerimi senkronize etmek için kullanıyorum, bir de bazı servislere üye olmak için. Başka güvenli servisler de var.
Uygulama satın alma kısmında da gmail kullanıyoruz f-droid gibi yerlerden indirdiğim noktada gmail adresine ihtiyaç oluyor muydu emin değilim? Gerekirse uygulama satın alacağım noktada ''hepsi olmasa da'' codecanyon sitesinden alabilirim. Daha önce belirttim mi bilmiyorum ama teleofnlar konusunda çok tecrübeli değilim. Çk fazla da kullanmıyorum. Ne oyun oynarım ne de zorlu işlemler yaparım. Verimlilik, yönetim, takip eidlmesi ve çetele tutulması gereken uygulamalrı kullanmaya çalışıyorum ve görselliğe de asla gerek duymuyorum. Windows için de mesela windows classic teması ve yine bloatware işlemleri yapıldığındaki sonuç gibi düşünebilirsiniz.

Zaten android kullanmaya başladığımdan bu yana da çok fazla uygulama satın almadım.

Hatta aldıklarımı da söyliyim:

+ Todoist - Yıllık
+ Swift Backup
+ System Monitör Cpu Ram Battery
+ Mx Player
+ Bluecoins
+ Nova Launcher
Öncelikle bazı konulara açıklık getirelim, Aosp romdan kastım XDA, 4PDA, Maxicep gibi sitelerde dağıtılan romlar değil direkt Android Dev sitesinde dağıtılan saf Android işletim sistemi içindi. Aosp rom yapısı gereği oldukça hafif ve stabil çalışır çünkü kutudan çıkarken genellikle rootludur be ekstra işleme gerek duymaz ayrıca bloatware grubundan da arındırılmıştır.

Gapps i tamamen silmeyin dedim çünkü eğer romda aktif olarak gelmişse çok nadir de olsa carrier services kaldırıldığında cihaz kilitlenebiliyor yahut sürekli hata verebiliyor.

Grafik arayüzünden kurtulmak istemişşiniz, bu mümkün ancak windows gibi explorer yapısı uzerine kurulu olmadığı için Android bunu sadece launcher bazında yapabilirsiniz. (tavsiyem Linux CLI launcher T-UI diye de geçer)

Dolby Atmos veya HTC beastAudio (günümüzde Apple beast olarak bilinir) eklentisi için internette zibiliryar tane betik var ben ancak hiç kullanmadım şahsen. Ancak Viper 4 Android güncel bir çözümdür.

Eğer hard Linux adamı değilseniz MS office in eski sürümleri apk mirror sitesinde var oradan cihazınız için uygun sürümleri yükleyebilirsiniz. Eğer ms karşıtı iseniz Libre office yada WLC de ideal bir alternatifitir. (MS One note tavsiyemdir)

• Beğen
EpigeX

EpigeX

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle bazı konulara açıklık getirelim, Aosp romdan kastım XDA, 4PDA, Maxicep gibi sitelerde dağıtılan romlar değil direkt Android Dev sitesinde dağıtılan saf Android işletim sistemi içindi. Aosp rom yapısı gereği oldukça hafif ve stabil çalışır çünkü kutudan çıkarken genellikle rootludur be ekstra işleme gerek duymaz ayrıca bloatware grubundan da arındırılmıştır.

Gapps i tamamen silmeyin dedim çünkü eğer romda aktif olarak gelmişse çok nadir de olsa carrier services kaldırıldığında cihaz kilitlenebiliyor yahut sürekli hata verebiliyor.

Grafik arayüzünden kurtulmak istemişşiniz, bu mümkün ancak windows gibi explorer yapısı uzerine kurulu olmadığı için Android bunu sadece launcher bazında yapabilirsiniz. (tavsiyem Linux CLI launcher T-UI diye de geçer)

Dolby Atmos veya HTC beastAudio (günümüzde Apple beast olarak bilinir) eklentisi için internette zibiliryar tane betik var ben ancak hiç kullanmadım şahsen. Ancak Viper 4 Android güncel bir çözümdür.

Eğer hard Linux adamı değilseniz MS office in eski sürümleri apk mirror sitesinde var oradan cihazınız için uygun sürümleri yükleyebilirsiniz. Eğer ms karşıtı iseniz Libre office yada WLC de ideal bir alternatifitir. (MS One note tavsiyemdir)

Sanırım benim de hafifliği öne vurmadan bir konuyu düzeltmem gerekir.
Ben aslında hep ''rom''u kendime özel düzenleyeyim ya da bloatware sınırımı bileyim konusunda kafayı bozmuş olabilirim.

Google konusunda hiçbir sorun yaşamadım, yakın zamanda kaldırdım.
Bunu da f-droid kullanmak için yaptığımı belirttim.

Gel gelelim, bazı satın aldığım uygulamalar fixlendi ve çöp oldu. Sonra yeniden Google uygulamalarını geri yükledim.
Bütün ücretli ya da abonelikli uygulamalar için geçerli, olmazsa da bazıları çöp oluyor.

Bu da Google ile arasındaki köprüyü bozmuş olduğumuz için olabiliyor.
Tekrar geliştiriciye de mesaj atmadım açıkçası, çözülebileceğine eminim ve şimdi ki işim değildi diye erteledim.

Tıpkı W10 işletim sistemine ''Klasik tema'' kurmak gibi şeyler grafikten ödün vermemizi sağlamıyorsa bu launcherlar da sisteme yine grafiksel ek patch olduğunu düşünüyorum. Ben direkt o gömleği üstünden çıkarmaya çalışıyorum. Gömleği değiştirmek yine aynı sonuca varıyor diye düşünüyorum.

Ms neden muhattabımız oldu o konuyla alakalı birşeyden bahsetmedim ama sanırım verimlilik ya da çetele tutma konusunu yanlış anladınız.

Ms anlamında hiçbir uygulamayı benimsemiyorum.
Şimdilerde ''Ms Office'' yazılımlarını kullanma sebebim birçok insanın bu formatlarda çalışmasıdır.

Yoksa alternatif olarak başka çözümler olduğunu biliorum.
Obsidian'ı one note yerine tercih ediyorum. Bir sürü de açık kaynak eklenti barındırıyor. Benim için inanılmaz bir yazılım.

Ayrıca ücretsiz hosting servisleriyle kendi ikinci beyin wikipedi sayfamızı oluşturabiliyoruz.
Bu uygulama bile root yüzünden çalışmaz oldu. Kernelsu sırf onun için de denemek istiyorum.

ŞU KERNELSU UYUMUNA NASIL BAKACAĞIM HAKKINDA BİR FİKRİN VAR MI?
ARTIK KERNELSU KURUP YAPABİLDİKLERİMİ GÖRMEK İSTİYORUM.

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Vallahi dürüst olmam gerekirse bahisi geçen programı hiç duymadım ancak sezgilerime dayanarak kabuğa müdahale etmeye yarayan bir betik olduğunu sanıyorum. Zamanında özel kabuk kullanan yazılımlar kullandırdım insanlara hatta ufak tefek ayarlamalar da yaptık hız aşırtma gibi. Kabuğa yapılan doğru müdahale cihazı uçurur hatalı yapılan da gömer bunu da unutmamak lazım tabii. Linux ortamında imkanlar sonsudur derler ancak teknik de bilmek lazım. Mesela android unix benzeri bir grafik birimine sahip değildir bu konuda symbian ve java 2 mikro sürüm ile benzerlik taşır ( uygulamakar ana sistem kontrolündeki bir ön yükleyici tarafından başlatılıp gerektiğinde open GL ya da vulkan aracılığıyla hızlandırılır hazır bir arabirim üzerine veri aktarılmaz doğrudan veri uygulamanın kendi penceresi üzerine yazılır ekran ve dpi ayarı sistem tarafından düzenlenir ek eyleme gerek duyulmaz ) . Ancak androidin debian benzeri bir dağıtıma da benzediğini de unutmamak gerek. Rom cooker gibi bir adı olan programla özel dagitimlar yapılabilir diye duymuştum ama hiç denemediğimi de belirteyim. Kaynak gösterme konusuda yardımcı olamayacağım çünkü elimdeki cihazın bu mesajı bile gönderebilmesi tam manasıyla mucize.
ŞU KERNELSU UYUMUNA NASIL BAKACAĞIM HAKKINDA BİR FİKRİN VAR MI?
ARTIK KERNELSU KURUP YAPABİLDİKLERİMİ GÖRMEK İSTİYORUM.

EpigeX

EpigeX

Üye
    Konu Sahibi
Vallahi dürüst olmam gerekirse bahisi geçen programı hiç duymadım ancak sezgilerime dayanarak kabuğa müdahale etmeye yarayan bir betik olduğunu sanıyorum. Zamanında özel kabuk kullanan yazılımlar kullandırdım insanlara hatta ufak tefek ayarlamalar da yaptık hız aşırtma gibi. Kabuğa yapılan doğru müdahale cihazı uçurur hatalı yapılan da gömer bunu da unutmamak lazım tabii. Linux ortamında imkanlar sonsudur derler ancak teknik de bilmek lazım. Mesela android unix benzeri bir grafik birimine sahip değildir bu konuda symbian ve java 2 mikro sürüm ile benzerlik taşır ( uygulamakar ana sistem kontrolündeki bir ön yükleyici tarafından başlatılıp gerektiğinde open GL ya da vulkan aracılığıyla hızlandırılır hazır bir arabirim üzerine veri aktarılmaz doğrudan veri uygulamanın kendi penceresi üzerine yazılır ekran ve dpi ayarı sistem tarafından düzenlenir ek eyleme gerek duyulmaz ) . Ancak androidin debian benzeri bir dağıtıma da benzediğini de unutmamak gerek. Rom cooker gibi bir adı olan programla özel dagitimlar yapılabilir diye duymuştum ama hiç denemediğimi de belirteyim. Kaynak gösterme konusuda yardımcı olamayacağım çünkü elimdeki cihazın bu mesajı bile gönderebilmesi tam manasıyla mucize.

Ben pes ediyorum :)

XDA forumunda inanılmaz bilgi var ve inanılmaz da karışık. Daha doğrusu fazla düzenli gibi görünmüyor da değil ama çok fazla kişiden dolayı basit sorular için ya da benim sorunum gibi genel sorular sormam kimsenin umrunda olmayacağından mütevellit deneme yanılma için bir tane yedek telefon almadığım süreçte bu işlerle hobi ve teorik bilgi dışında ilgilenmek sanırım sadece zaman kaybıdır. Profilinizde yazan telefon değildir umarım bana yazdığınız telefonun modeli :)

Bu durumda maalesef ki sizin de teorilerle ya da yeni gelişmelerle hobi olarak ilgilendiğinizi düşündürüyor.
Gel gelelim, bunda herhangi bir sorun yok.

Sanırım herşeyi ingilizce diline çevirip herşeyi ingilizce kullanmanın ve dike dike bu dile maruz kalmanın zamanı geldi de geçti :)

Başka Türlü onlarla senkronize olamayacağım gibi...
Herşey elimin altında aslında bir şekilde içinden geçerim. Dediğim gibi biraz mükemmelliyetçiyim.
Bu durumda bir telefonun yapısını herhangi bir emulatörle test edebiliyor olsaydım takır tukur çözerdim bütün istediklerimi.
Yokluğunu çok çektiğimizdne kıyamıyorum halihazırda kulandığım telefona yoksa deneme yanılmayla sadece ayakkabı bağımı değil dünyayı çözecek çekirdek inancımın stabil çalıştığına inancım sonsuzdur.

Teşekkürler ilgin ve samimiyetin için. Umarım sağ ve sol lobundan ağrı girmemiştir.

Üst Alt