Haber Xiaomi, İlk Android One Akıllı Telefonu Mi A1'i Tanıttı

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Xiaomi, İlk Android One Akıllı Telefonu Mi A1'i Tanıttı

Xiaomi'nin Android One işletim sistemine sahip ilk akıllı telefon modeli olan Xiaomi Mi A1, Snapdragon 625 yonga seti ve 12MP çift kamera kurulumu ile bugün resmi olarak duyuruldu.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Xiaomi, Yeni Delhi'de düzenlenen global bir tanıtım etkinliğinde, şirketin ilk Android One işletim sistemine sahip akıllı telefon olan Mi A1'i resmi olarak duyurdu.

MIUI adlı özel yazılım altında çalışan diğer Xiaomi akıllı telefonların aksine Mi A1, Google tarafından tasarlanan bir kullanıcı deneyimini veriyor. Cihaz, işletim sistemi yükseltmeleri ile zamanla değişmeyen ve dahili Google servisleri ile gelen Stock Android işletim sistemine sahip.

Xiaomi Mi A1'in en dikkat çeken özelliği, arka tarafında 12 MP geniş açı ve 12 MP telefoto objektifli çift kamera kurulumuna sahip olmasıdır. 50 mm telefoto lens ana görüntüyü yakalıyor ve geniş açılı lens alan derinlik ölçümüne yardımcı oluyor ve iki lens, bokeh etkisi yaratmak için birlikte çalışıyor. Telefoto objektif, 2x optik yakınlaştırmaya olanak tanıyor ve Mi A1 kamerası daha da ileri çekimler için 10x dijital yakınlaştırmaya kadar imkan sunuyor.

Ayrıca, Google'ın Pixel ve Pixel XL modelleri gibi, Xiaomi Mi A1, Google Fotoğraflar'da sınırsız yüksek kaliteli fotoğraf saklama alanı sunmakta.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Xiaomi Mi A1 Özellikleri
  • Ekrsn: 5.5-inç (13.9 cm) Full HD | 2.5D Corning Gorilla Glass
  • İşlemci: Octa-core Snapdragon 625 2.0 GHz | 14nm FinFET teknoloji | Adreno 506 GPU
  • RAM: 4 GB
  • Dahili Depolama Alanı: 64 GB; microSD card desteği ile genişletilebilir
  • Arka Kamera: 12 MP geniş açı + 12 MP telephoto | 2x optik zoom | 1.25μm pixel size
  • Ön Kamera: 5 MP
  • Batarya: 3,080 mAh
  • Boyutlar: 155.4 x 75.8 x 7.3 mm
  • Ağırlık: 165 gram
Mi A1, 234 Dolar fiyatla satışa sunulacak. Xiaomi Mi A1, yekpare metal gövdesi ile Siyah, Altın ve Rose Gold olmak üzere üç renk seçeneğine sahip ve sadece Mi Home mağazalarında ve Flipkart üzerinden satışa sunulacak.

Tanıtım etkinliğinde, Xiaomi Mi A1'in bu yıl içinde Android O güncellemesini alacağı ve Android P güncellemesini de alan ilk cihazlardan biri olacağı açıklandı.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Böyle android one programını diger firmalardanda bekliyoruz cihaz iyi olmuş

franklinda

franklinda

Üye
Aslen insan bir 835 işlemci bekliyor artık :)

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
ahmtwrc857

ahmtwrc857

Üye
xiaomi nin kendi arayuzu daha bi orjinal,daha bi orjinalligi var,buna kotu olmus demem ama cizgisinden cikmasina sasirdim

GT-I9301Q ile uygulamasından gönderildi.

Üst Alt