Windows xp'de oyun oynayamıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ozimozi

ozimozi

Üye
    Konu Sahibi
Windows xp'de oyun oynayamıyorum
Arkadaşlar bilgisayarım xp'de iken oyun oynayamıyorum ama bilgisayarımı vista'ya çevirdiğimde oynayabiliyorum ama bu seferde bilgisayar genel olarak çok yavaşlıyor. Bi de benim monitör biraz eski, görüntüsü biraz karanlık vistada iken adobe gamma loader diye bi programla ekranın parlaklığını artırabiliyorum ama xp'de iken bunu yapamıyorum. Xp'de de hem oyun oynamak hem de adobe gamma loader programını çalıştırabilmem için ne yapmalıyım?

Bilgisayarın özellikleri:

Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.40GHz
1GB RAM
500 GB HARD DİSK
64 MB EKRAN KARTI

Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler...

tekin1991

tekin1991

Üye
kardeş senin ekran kartı düşük. xp'de oynaman için direcxt 10 yükle. Ama dediğim gibi ekran kartın çok feci düşük.

Jomolocco

Jomolocco

Üye
Xp direct 10 yokki ne sacmaliyorsun
Ayrıca ekran kartı 64 mb direct 9 bile yoktur onda
Xp yi tekrar yükle bir yerde hata yapıyorsun driverleri yükle ekran kartı modelin ne eminmisin 64 mb olduguna 64bit olmasın o?

fullwar

fullwar

Üye
Ekran kartı modeli yazılmamış fakat OB olma ihtimali yüksek. Hangi oyunları açmaya çalışıyor sunuz? Sistemini yeni oyunları çalıştırmak için yetersiz. Anakartınızı yazarsanız sistem tavsiyesi yapabiliriz. Bu arada XP'de DX10, Vista'da DX11 yoktur.

ozimozi

ozimozi

Üye
    Konu Sahibi
anakartın modeli: gıgabyte S651MP-RZ VE Directx 9'u destekliyor

fullwar

fullwar

Üye
anakartın modeli: gıgabyte S651MP-RZ VE Directx 9'u destekliyor

Anakartınız AGP ekran kartına uygun, En çok 2gb ve Maksimum DDR 333 mhz'e kadar destek veriyor. İşlemci olarakta en çok P4 3ghz takılabiliyor. Bu sistemin yenilenmesi halinde bile adam gibi oyun oynamanız zor. Bence imkanınız varsa sıfırdan PC toplayın. Buradan yardımcı olabiliriz.

Anakartınız.

ozimozi

ozimozi

Üye
    Konu Sahibi
ya anlamadığım şey vistada gayet iyi bi şekilde oyun oynayabiliyorken neden xp'de oynayamıyorum buna anlam veremiyorum

tekin1991

tekin1991

Üye
Xp direct 10 yokki ne sacmaliyorsun
Ayrıca ekran kartı 64 mb direct 9 bile yoktur onda
Xp yi tekrar yükle bir yerde hata yapıyorsun driverleri yükle ekran kartı modelin ne eminmisin 64 mb olduguna 64bit olmasın o?

nasıl yoktu direct9 vardır kardes. sen saçmalıyorsun galiba. 10 yuklesin kabul eder.. ne anlarsın pc den

fullwar

fullwar

Üye
nasıl yoktu direct9 vardır kardes. sen saçmalıyorsun galiba. 10 yuklesin kabul eder.. ne anlarsın pc den

Microsft Corporation'un üretimi olan Windows XP'de Direct-X 10 yoktur. Mevcut kaynak kodları bunu desteklemiyor. Tartışmalar üzerine yıllar önce Microsoft CEO'sununda yaptığı açıklamaya göre XP'ye DX10 çıkmadı ve asla çıkmayacak. Zaten Microsoft XP'ye tüm güncelleme ve müşteri hizmetleri desteğini durdurmuştur. DX10 için en az Vista yüklemek zorunludur. Vistaya bir güncellemeyle DX11 desteğide açıklanmıştır fakat DX11 desteği sadece Windows 7'de performansını gösterebilir. Bilip bilmeden yorum yapmayalım lütfen.

melancholy11

melancholy11

Üye
windows service pack 2 yi kullanıyosundur çoğu oyun o sistemde açmaz , sp3 kullanmayı dene

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt