Ücretli VIP Üyelik Hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Ücretli VIP Üyelik Hakkında
Arkadaşlar selam

Öneri - Vip Üyelik - MaxiCep

Üyenin bile bu konuda talebi olması üzerine, ben de bir süredir düşünüyorum bu sistemi dahil edebilir miyiz diye çekincelerim var ama kaybedeceğimiz birşey yok gibi geliyor üyeler bile istediğine göre.

Şöyle ki, VIP üye grubu oluşturacağız ve paypal ile, havale ile, cepbank ödeme ile vs. bir şekilde altyapıları oluşturup ufak bir ücretle (örneğin yıllık 10 ₺ veya ömür boyu 20 ₺) tamamen farklı ayrıcalıklara sahip yapabiliriz, sizin görüşlerinizle olayı karara bağlamak istiyorum.

Öncelikle tabi düşünmemiz gereken, vip ücretli üyelerin hangi ayrıcalıklara sahip olabileceğidir.
- İmzalarda link paylaşma
- Profilde ana sayfa url sini paylaşma
- Reklamsız gezinti (hem mobil hem desktop sürümde)
- Ayrıcalıklı rütbe rengi veya rütbe
- Dosya ekleme yetkisi
- Kendi mesajını silebilme
- Özel vip bölümlere giriş yetkisi ( özel vip bölümler yaratılarak tabi )

gibi gibi.. ekstra özellikler eklenebilir.
Kısaca üyelerin hoşuna gidecek ayrıcalıklar bulmamız yerinde olur.

Elde edilen kazanç, öncelikle reklam gösterim ve kazanç kaybını telafi ederek, siteye yatırım sağlayacak bir gelir haline gelebilir.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Böyle bir kararı bizim değil üyelerin vermesi gerektiğine inanıyorum. Bence bunu üyelere soralım anket biçiminde. Diğer türlü para veren üye ayrıcalıklı gibi söylemler çıkacak.

Üyeler istemiyor gibi zaten
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Zor bir uygulama olacağa benziyor. Üyelere de kabullenirsek gerekiyor. Başta sorun olmasa bile sonradan bu konuda ayrışmalar olabilir.

Tabi ücretli üye sistemi de güzel bir uygulamayla önemli bir atilim yapmamızı sağlayabilir. Öncelikle üye kalitesi zamanla artabilir. İçerik olarak da bu konuda daha kolay yoğunlaşabilir.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Ben bu öneriyi mod olduğum zamanlarda yaptığıımı yüzde yüz hatırlıyorum da konuyu bulamadım, ozamanın şartlarında pek sıcak bakılmamıştı. Ama şartlar değişti elbette dikkatli davranılması gereken bir konu olduğunu zaman içerisinde gördüm.

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Açıkçası ben pek sıcak bakmıyorum, ilerisini düşünürsek kargaşa çıkacaktır diye tahmin ediyorum, ayrıca sitemiz illegal içerik barındırmıyor dolayısıyla pek rağbet göreceğini sanmıyorum çok ayrıcalıklı içerik sunmak gibi bir konumda değiliz, sadece reklam için kaç kişi bunu kabul eder ki? Ama yinede bir kenarda dursun derseniz ayrı mesele sakınca yok tabi isteyen geçer ama geçemeyenlere ne deriz onu bilemedim.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Vip özel forum kategorilerine, torent ve illegal dahil içerikler sunabiliriz sadece üye girişiyle göründükten sonra sorun yok.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Vip özel forum kategorilerine, torent ve illegal dahil içerikler sunabiliriz sadece üye girişiyle göründükten sonra sorun yok.
Başımız ağrımasın da sonra sorun yok :)

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Başımız ağrımasın da sonra sorun yok :)
Normal kategorilere sadece vip üyeler için ayrı kategoriler eklenecek, paylaşımlarıda zamanla kendi aralarında yaparlar bir kaç tane biz ekleriz, sonra bizim torrent konusunu da taşırız ortaklaşa kullanırız :ehe

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Normal kategorilere sadece vip üyeler için ayrı kategoriler eklenecek, paylaşımlarıda zamanla kendi aralarında yaparlar bir kaç tane biz ekleriz, sonra bizim torrent konusunu da taşırız ortaklaşa kullanırız :ehe
Şenlik olacak diyorsun :D keşke Adult arşivi silmeseydim :Ah :d: iyi hit getirirdi :D ölcem la gülmekten :D

Hakkımızda hayırlısı karar sizlerin destekleriz her alanda. :cool

• Beğen
Tepkiler: Reşwan
EroL

EroL

Emekli Yönetici
İlk etapta "Maxicep benim için bitti"ciler sahneye çıkar. Diğer sıkıntı kimsenin para vermek istemeyecek olması. Kendi mesajını silmek için kimse para vermez. Bunu bir ürün olarak düşünüp üyelere pazarlamamız gerekecek. Aktif üyeliklere PM'den VIP içeriği tanıtmalı, VIP bölümü kullanıma sunmadan önce güncel içeriklerle donatmalıyız. Reklamsız bir Maxicep olarak öne çıkarmalı ancak arka planda illegal içerik cenneti olacağını hissettirmeliyiz.

• Beğen
Tepkiler: Reşwan
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
İlk etapta "Maxicep benim için bitti"ciler sahneye çıkar. Diğer sıkıntı kimsenin para vermek istemeyecek olması. Kendi mesajını silmek için kimse para vermez. Bunu bir ürün olarak düşünüp üyelere pazarlamamız gerekecek. Aktif üyeliklere PM'den VIP içeriği tanıtmalı, VIP bölümü kullanıma sunmadan önce güncel içeriklerle donatmalıyız. Reklamsız bir Maxicep olarak öne çıkarmalı ancak arka planda illegal içerik cenneti olacağını hissettirmeliyiz.
Ok peki bu Cenneti vaad ederken dışarıdan bizi şikayet etme olasılığını nedir ? son zamanlarda duyduğumuz şekilde gelirse nasıl olur kardeş :hmmm

Bizim paylaşımda bulunduğumuzun gören bir takım kişiler neden illegal yasaksa bu oyun uygulama konular var diye zaten iyice dillendirmişlerdi zor durdurduk konuları. :hmmm

Son düzenleme:
EroL

EroL

Emekli Yönetici
Bunun tespit edilebilmesi için Google çalışanlarının VIP üyelik alıp illegal içerikleri belgelemesi gerekir. Google botlar zaten engelli olacak VIP bölümünde. Ben şikayet durumlarında sadece botların kontrol ettikleri kanaatindeyim. Bölüme ulaşamayacakları için içerik kaldırılmış sayacaklardır, yada içerik bulunamadı.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bunun tespit edilebilmesi için Google çalışanlarının VIP üyelik alıp illegal içerikleri belgelemesi gerekir. Google botlar zaten engelli olacak VIP bölümünde. Ben şikayet durumlarında sadece botların kontrol ettikleri kanaatindeyim. Bölüme ulaşamayacakları için içerik kaldırılmış sayacaklardır, yada içerik bulunamadı.
Hayır ilerisi için demek istedim ,oraya erişimi olan birinin iyi niyetli olmadığını düşünelim onu demek istemiştim :)

• Beğen
Tepkiler: Reşwan ve EroL
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Google vip bölümleri indeksleyemeyecek zaten teknik olarak.

Üst Alt