Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn Yayınlandı
Başarılı Linux dağıtımı Ubuntu, 14.10 yılın son sürümü yayınlandı.

Bir süredir beta sürümleri ile çalışmalarını sürdüren Ubuntu’nun geliştirme ekibi Canonical, Linux’un kullanıcılar tarafından ilgi ile takip edilmesine büyük katkı sağlamakta.

Canonical , Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn sürümünde bir çok yeniliği sunmanın gururu içinde olduğunu belirtti. Başarılı sürümler ile Linux dağıtımları arasında en çok tercih edilen dağıtımlardan biri Ubuntu bir çok donanım desteğini artık sunuyur. NVIDIA ve AMD grafik Power8′in ve ARM 64 mimarisi ve grafik desteği yanı sıra Intel’in Haswell, Broadwell, Merrifıeld destekliyor. Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn sürümü Temmuz-2015 e kadar desteklenecek.

LibreOffice, Firefox, Chromium ve Rhythmbox dahil Ubuntu uygulamaları, tüm son sürümleri ve özellikleri 14.10 sürümünde mevcut. Ayrıca son eklenen Chrome ile Netflix desteği ise kullanıcılar arasında en çok beğenilen özellikler arasında oldu. Tüm bu son gelişmeleri deneyimleme ve gözlemlemek istiyorsanız aşağıdaki link aracılığı ile indirebilirsiniz.

Kurulu sürümü güncellemek isteyen kullanıcılar ise terminali açarak belirtilen kodları yazarak da güncelleme işlemini gerçekleştirebilirler.

“sudo do-release-upgrade” sürüm yükseltme “sudo do-release-upgrade -d” kodu ile geliştirici sürümüne yükseltebilirsiniz.

Tam sürümü idirmek için .

• Beğen
Tepkiler: hasan3472ty ve Metalci Melek

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Ah bide benim ekran kartını halledebilseydim :)

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
@Mad EagLe burda bak ;)

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Ben Mint debian hayranıyım Ubuntu aşırı sade gibi

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Aşırı sade :hmmm compiz kurun :) ve daha fazlası da var

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Grub sıkıntısı olur mu abi şimdi ssd kullanıyorum ama msata yuvasında hdd aynı yerinde duruyor 50 gb ayırıp kurmayı düşünüyorum :)

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Evet grup ayarını düzgün yapılması gerekli ofiste iki pc de beta sorun çıkarttı

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
  • Beğen
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Modifikasyon açısından linux tabanlı sistemler daha iyi

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
sırf compiz için linux istiyorum aslında :D

• Beğen
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Sırf netcad için windows kullanıyorum :)

Üst Alt