Telefonlara Soft Format ve Hard Format Atma Detaylı Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

abuzer02

abuzer02

Üye
    Konu Sahibi

Telefonlara soft format ve hard format atma detaylı anlatım

Evet arkadaşlar başlıktanda anlaşıldığı gibi size telefonlarınıza nasıl soft format ve hard format atacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağım

Soft Format:

Evet arkadaşlar başlıyoruz öncelikle soft format atmayı anlatacağım öncelikle telefonunuzun hafızasını rehber,mesajlar,resim,video,oyun,program,ajanda kayıtları v.b. içerikleri kısacası telefonunuzun hafızasında bulunan tüm dosyalarınızı hafıza kartınıza taşıyın yada kopyalayın çünkü soft format atma işlemi sırasında bu dosyalarınız ve bilgileriniz silinebilir.

Kopyalama işlemi bittikten sonra hafıza kartınızı telefonunuzdan çıkarıyorsunuz daha sonra telefonunuzu kapatıp sim kartınızı telefonunuzdan çıkarıyorsunuz ve telefonunuzu açıyorsunuz tuşlar yardımıyla telefonunuzun ekranına *7370# yada *7780# yazın sizden güvenlik kodu yada kilit kodu isteyecek güvrnlik kodunuda girdikten sonra tamam deyip bekleyiniz telefonunuz kapanıp açılacak sizden bulunduğunuz ülke adı yerel saati sorarsa ve dilide İngilizce olmuşsa tamamdır başarılı bir şekilde format atmışsınızdır. Daha sonra telefonunuzu kapatın sim kartınızı ve hafıza kartınızı takın telefonun dili otomatikmen Türkçe olacaktır diğer ayarlarıda kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Sonuç:

Telefonunuz daha hızlı bir performansla çalışacak bozuk olan sistem dosyaları ayıklanıp düzeldi telefon hafızasında yükselme yani hafıza genişledi en önemlisi telefon hafızasına bulaşan virüsler temizlendi

İşte bu kadar arkadaşlar detaylı bir şekilde size soft format atmayı anlattım.

Hard Format:

Başlıyoruz öncelikle telefonunuzun hafızasını rehber,mesajlar,resim,video,oyun,program,ajanda kayıtları v.b. içerikleri kısacası telefonunuzun hafızasında bulunan tüm dosyalarınızı hafıza kartınıza taşıyın yada kopyalayın çünkü hard format atma işlemi sırasında bu dosyalarınız ve bilgileriniz silinebilir.

Kopyalama işlemi bittikten sonra hafıza kartınızı telefonunuzdan çıkarıyorsunuz daha sonra telefonunuzu kapatıp sim kartınızı telefonunuzdan çıkarıyorsunuz ve telefonunuz kapalı iken sırasıyla dikkat edin tuşlar yardımıyla * 3 yes (yani arama tuşu) telefonunuzun açma kapama tuşuna aynı anda bu saydığım tuşlara basılı tutuyorsunuz parmaklarınızı * 3 yes açma kapama tuşlarından çekmiyorsunuz telefonunuzun ekranına nokia yazısından sonra el sışışma resmi geldikten sonra tuşları bırakın sizden bulunduğunuz ülke adı yerel saati sorarsa ve dilide İngilizce olmuşsa tamamdır başarılı bir şekilde hard format atmışsınızdır. Daha sonra telefonunuzu kapatın sim kartınızı ve hafıza kartınızı takın telefonun dili otomatikmen Türkçe olacaktır diğer ayarlarıda kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Sonuç:

Telefonunuz daha hızlı bir performansla çalışacak bozuk olan sistem dosyaları ayıklanıp düzeldi telefon hafızasında yükselme yani hafıza genişledi en önemlisi telefon hafızasına bulaşan virüsler temizlendi.

İşte bu kadar arkadaşlar detaylı bir şekilde size hard format atmayı anlattım.

Teşekkürlerinizi bekliyorum.

Lütfen emeğe saygı.

denizyildizi345

denizyildizi345

Üye
Teşekkürler.

imhotep_13

Üye
bunları zaten bilmeyen yoktur herhalde yine de teşekkürler sen sıkıyorsa e55 e hard format atmayı bul paylaş da ayrıca teşekkür edelim q klavye oldugu için bu yöntem işe yaramıyor

Hasan

Üye
Eline sağlık

abuzer02

abuzer02

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah arkadaşlar çok sağolun yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

AHKE

AHKE

Üye
klavyeli modellerde Hard Format Atma Telefon Kapalıyken Klavyedeki sol shift tuşu ,boşluk tuşu ,geri silme tuşu(backspace) ,açma kapama tuşuna El Sıkma Ekranı Gelene Kadar Basılı Tutun..

Mücahit G

Mücahit G

Üye
bunları zaten bilmeyen yoktur herhalde yine de teşekkürler sen sıkıyorsa e55 e hard format atmayı bul paylaş da ayrıca teşekkür edelim q klavye oldugu için bu yöntem işe yaramıyor

*#7370# ile atabilirsin hard formatı

akrep_81

Üye
:tşk:

SHS

SHS

Üye
eline sağlık güzel anlatım:oke:

AHKE

AHKE

Üye
klavyeli modellerde Hard Format
Atma Telefon Kapalıyken Klavyedeki
sol shift tuşu ,boşluk tuşu ,geri silme
tuşu(backspace) ,açma kapama
tuşuna El Sıkma Ekranı Gelene Kadar
Basılı Tutun..

abuzer02

abuzer02

Üye
    Konu Sahibi
Sağolun arkadaşlar formatlamayla ilgili sorunları olan arkadaşlar mesaj yazsınlar yardımcı olurum kendinize iyi bakın iyi forumlar.

I Love Maxicep

yolcu4572

Üye
arkadaşım bende trident w980 var dokunmatik ekran buna nasıl hard format atabilirim...

Karizma_gencc

Üye
Arkadaslar benim n95 8gb war kendim denedim hard format atiliyo bazi yerlerde hard format atilmadgni gordum bu yuzden bilglendirmek istedim sirasiyla */3/yes/acma kapama tusu ayni anda basin tlfn kapali iken sarj %55 olsun

Maxis_

Maxis_

Üye
Teşekkürler

Üst Alt