Telefon çok şarj yiyor, ne yapmam gerek ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
GalaxyNoteII

GalaxyNoteII

Üye
    Konu Sahibi
Telefon çok şarj yiyor, ne yapmam gerek ?
Merhaba arkadaşlar.

Sony Ericsson Live with Walkman cep telefonum var. Telefonum Root'lu, Boatloader kilidi açık. İçerisinde 100'e yakın uygulama var. Okula gidiyorum şarjım %95, geliyorum %25. Ne oluyor anlamadım. GPS Wifi Bluetooth hiç kullanmıyorum, Mobil Ağ'ı en fazla 30 dakika açık kalıyor,oyun vs en fazla 10 dakika, işlemci hızını 1.1 Ghz - 185 Mhz arası ayarlıyorum(interactive/noop), ayrıca arkaplanda hiç uygulama çalışmamasına dikkat ediyorum yani yaklaşık 30 dakikada bir kontrol edip açık uygulamaları kapatıyorum, ekran parlaklığım hep %30, canlı duvar kağıdı tercih etmiyorum, battery calibration işlemi yapılı, bataryayı tam dolana kadar şarj edip tam boşalana kadar kullanıyorum, Free Xperia Project CM 9.1 Rom'unu kullanıyorum, kernel de aynı şekilde Rom'un kerneli (zaten daha önceki Rom'larda da bu şarj sorununu yaşıyordum, orjinalde bile). Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Ayrıca Juice Defender kullanmıyorum, pek işe yaradığını duymadım ayrıca ayarlamalarını da bilmiyorum. İyi forumlar.

EDİT : Batarya Li-on 1160 mAh, 4.3 W , bir etkisi var mı bilmiyorum ama SuperCharger işlemi yapılı

besim.farhan

besim.farhan

Üye
abi herşeyi yazmışsın ama bence ekran ışığını en düşük konuma getir. Ben n79 kullanıyorum ışık programı var lightset diye ordan düşürebilirsin iyice. Android için de böyle birşey vardır muhtemelen..

GalaxyNoteII

GalaxyNoteII

Üye
    Konu Sahibi
abi herşeyi yazmışsın ama bence ekran ışığını en düşük konuma getir. Ben n79 kullanıyorum ışık programı var lightset diye ordan düşürebilirsin iyice. Android için de böyle birşey vardır muhtemelen..

Peki hocam bir de öyle deneyeyim, sağol

furkey

Üye
batarya li-ion sa tam dolana kadar şarj etme veya tam boşalana kadar kullanma mevzusu önemli değil. Hatta şarjını %2 de filan takman bataryan için daha sağlıklı olacaktır.

Sorununa gelince. Tam olarak kaç saat gidiyor bataryan? Önceden böyle miydi?

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Juice defender yükle.. Faydasını göreceksin..

GalaxyNoteII

GalaxyNoteII

Üye
    Konu Sahibi
batarya li-ion sa tam dolana kadar şarj etme veya tam boşalana kadar kullanma mevzusu önemli değil. Hatta şarjını %2 de filan takman bataryan için daha sağlıklı olacaktır.

Sorununa gelince. Tam olarak kaç saat gidiyor bataryan? Önceden böyle miydi?

Önceden bu kullanımda 12 saat civarı gidiyordu. Şimdi ise 7 saat ya var ya yok yani

- - - Eklendi - - -

Juice defender yükle.. Faydasını göreceksin..

Peki hocam. Az önce kurdum ama ayarlamalar hakkında pek bir bilgim yok. Sizin tavsiyeniz nedir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt