TBMM'de gerginlik

Sponsorlu Bağlantılar

CABBAR

CABBAR

Üye
    Konu Sahibi
TBMM'de gerginlik
[h=2]TBMM Genel Kurulu'nda, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin arasında geçen diyaloglar kavga çıkardı.
Kürsüye çıkan Kamer Genç'in üzerine yürüyen Ak Partili Zeyid Aslan'ın "Öldürüm seni p.. kurusu..", "Senin s..., o.. çocuğu" şeklinde küfür ettiği duyuldu. Bu sözler Meclis tutanaklarına yansıdı...[/h]

[h=2]Bugün Kamer Genç, kürsüde konuşurken AK Parti ve CHP'li vekiller birbirine girdi. Çıkan kargaşa üzerine Meclis TV yayınını kesti.[/h]

[h=2]Genç, “Sözlerimi düzeltmek istiyorum. Yanlış bir şey demedim. Atatürk olmazsa ya siz Fransız vatandaşı olurdunuz ya da Osmanlı'da bir gerçek vardır hatırlatayım. Fesli bir adamın arkasından dört kadın giderdi. Atatürk’e bu kininiz nedir?” dedi[/h]

[h=2]Bu sözler üzerine AK Parti’li Zeyid Aslan, Genç’in üzerine yürüyerek, “Öldürürüm seni p... k...”, "Senin s..., o.. ç.." dedi. O sırada kürsüdeki su dolu bardağı alan Genç, Aslan’a fırlatacakmış gibi yaptı. Ancak su yaşanan arbede sırasında Genç’in üzerine döküldü.[/h]

[h=2]Kamer Genç geçen hafta TBMM’de yaptığı konuşmada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Çanakkale savaşları için hazırlanan kitapta Atatürk’ün adının geçmemesini eleştirmiş ve Bakan Fatma Şahin’e, " Atatürk kelimesini ağzına almıyor. Atatürk kelimesini anmak, sizi çok mu rahatsız ediyor? Acaba bu Cumhuriyet'i kurmasaydı, siz hangi devletin vatandaşıydınız, o makamda oturacak mıydınız? Otursaydınız hangi tarikat mensubu kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz?" demişti.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek bu tartışma üzerine CHP’ye yazı göndererek Kamer Genç’in uyarılmasını istemişti.[/h]

• Beğen
Tepkiler: -Akıncı

x-scarface

x-scarface

Üye
Bir vekilin ağzına yayında Türk milletinin gözü önünde bu küfürler yakışıyormu hiç yazık çok yazık!

Bu arada o küfür eden kişinin a partisi veya b partisinden olmasını mukayese etmiyorum kesinlikle.

Ancak o küfürleri ettiyse eğer (ki o kadar bayan vekilimiz ve bakanımız yanında) milletvekili vasfı taşımıyor o adam :nono:

fk555897

fk555897

Üye
Bir ülkenin meclisinde böyle şeylerin olmaması gerekiyor. Özellikle bu günlerde muhalefet ve iktidar partisinin bir arada çalışması gerekirken sürekli kavga ediyorlar,

Üst Alt