Öneri Sim Yok Hatası

Sponsorlu Bağlantılar

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
Sim Yok Hatası
arkadaşlar lumia 920 kullanıyorum ve telefon durup dururken bir anda sim yok hatası veriyor bazen farkında olup telefonu kapa aç yapıyorum düzeliyor bazende hiç farkında olmuyor ve çok geç fark ediyorum ve arkadaş eş dost ulaşamadıklarını söylüyorlar bu sorun sadece bendemi mevcut yoksa sizler de de oluyormu ?
büyük ihtimalle 3. kez service yolu göründü ne dersiniz?

Dejavuex

Dejavuex

Üye
bendede mevcut cözemedim malesef.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
en kısa zamanda service yine 25 gün cihaz yolu bekliyeceğiz desenize

Dejavuex

Dejavuex

Üye
en kısa zamanda service yine 25 gün cihaz yolu bekliyeceğiz desenize
öyle her dakika olmuyor en son 2-3 hafta önce olmuştu tesadüf bugun oldu birden başkada olmadı :) sadece sim yok diyor kapatıp açıyorum düzeliyor

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
bende de aynısı sürekli olmasada 2 haftada bir oluyor farkedince sorun yok ama düşünsenize farkında değilsiniz ve şebekeyi kontrol etmediniz....acil bi durumda size ulaşamıyorlar

ÖEY

ÖEY

Üye
Simkart değişikliği yapmayı denediniz mi?Ben 920'yi ilk aldığımda yapıyordu ama simkart kesmeydi. TİM'e gidip orijinal mikro simkart aldıktan sonra bir daha yaşamadım bu sorunu.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
Simkart değişikliği yapmayı denediniz mi?Ben 920'yi ilk aldığımda yapıyordu ama simkart kesmeydi. TİM'e gidip orijinal mikro simkart aldıktan sonra bir daha yaşamadım bu sorunu.
bendekide orjinal 25 tl avea dan almıştım ilk başlarda hiç olmuyordu son 3 aydır 5 - 6 kez olmaya başladı ve sıkıntı yapıyor

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Çok nadiren de olsa olabiliyor.
Bende uzun süredir olmadı mesela.
Sürekli olmadığı sürece dert etmemek lazım.
Ancak tabi az da olsa, ters zamanlara denk geldiği zaman sıkıntı olabilir.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
bence ilk olarak sim kartı çıkartıp bir temizleyin ve şebeke modunu kontro ledin 2g de kalsı ndevamlı belki 3g olmadıgı yerde diğer 2g ye geçerken sorun yaşıyordur bilemiyorum birde son olarak servise vermeden yararlı oalcagını düşünmüyorum ancak bir format atın da belki bir mucize olur diye çünkü servisse vermek cidden sıkıntı bazıları diyordu kardeşimi veya oğlumu askere gönderiyor gibi servise yolluyorum gidipte dönmemek var mantıgı elinizden geldiği sürece servise bulaşmayın derim bu sadece telefon sektörü için değil türkiyede ne tür ürün varsa hiçbirinin servisi iyi degil ne zamanda iyi olucak bilmiyoruz maleseft

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
bence ilk olarak sim kartı çıkartıp bir temizleyin ve şebeke modunu kontro ledin 2g de kalsı ndevamlı belki 3g olmadıgı yerde diğer 2g ye geçerken sorun yaşıyordur bilemiyorum birde son olarak servise vermeden yararlı oalcagını düşünmüyorum ancak bir format atın da belki bir mucize olur diye çünkü servisse vermek cidden sıkıntı bazıları diyordu kardeşimi veya oğlumu askere gönderiyor gibi servise yolluyorum gidipte dönmemek var mantıgı elinizden geldiği sürece servise bulaşmayın derim bu sadece telefon sektörü için değil türkiyede ne tür ürün varsa hiçbirinin servisi iyi degil ne zamanda iyi olucak bilmiyoruz maleseft
şebeke modunda dediğinize katılıyorum bu yüzden olabilir sürekli 3g de kullanıyorum, garanti konusunda da dediğiniz doğru uzun süre bekliyosunuz bende 2 kez yaşadım bunu belki para iadesi alırız diye 3. kez yollayacağım geldiğinde inşallah bi kez daha sorun yaşarım 4. kez yolladığımda hemen geri dönüşünü beklemeyip hakem heyetine başvurup para iadesi talep edecem belki kazanırız..

4MaGuS

4MaGuS

Üye
şebeke modunda dediğinize katılıyorum bu yüzden olabilir sürekli 3g de kullanıyorum, garanti konusunda da dediğiniz doğru uzun süre bekliyosunuz bende 2 kez yaşadım bunu belki para iadesi alırız diye 3. kez yollayacağım geldiğinde inşallah bi kez daha sorun yaşarım 4. kez yolladığımda hemen geri dönüşünü beklemeyip hakem heyetine başvurup para iadesi talep edecem belki kazanırız..
sorun uzun süre beklemek olsa en basitinden ben pc göndermiştim 200tl lik ekran kartı yerine 80tl lik bir ekran kartı taktılar neymiş o medlin resisinde sorun varmış ben o yüzden yollamadım pc yi adamı sinir ediyorlar o aralar küçüktük biraz pek ses çıkarmadık şuan olsa ortağı kasıp kavururum yani bence parça değişimlerine çok dikkat etmeniz lazım hatta biraz ileriye gidip youtubeden L920 tamamen sökme vidyolarına bakarak sim kart kısmına bir süpürge tarzı bir şey tutugunuzda gelebilecek bir şey yoksa temizlenizide öneriirm ancak dikkatli olacak şekilde

erndrdyk

erndrdyk

Üye
ben de çok yaşıyordum sim kart değişikliği yaptım epey vermemişti sim hatasını. Sonra tekrar vermeye başladı ve o arada telefonun kasasını değiştirdim mavi aldım ebaydan şükür şimdi öyle bir sorunum yok. Bu bana kalırsa hem simkart hemde yuvadan yapıyor. 4 aydır bir sorun yok bende.

Bu arada lumianın kasaları köşesinden darbe alınca kenarları eziliyor ya. Bu mavi kasada geçerli değil. Kasa orjinal Nokia kasası değil belki ama orjinalinden daha güzel bu kasayı tavsiye ederim. Orjinal değil çabuk kırılır diye bir şey aklınıza gelmesin gayet sağlam. Hatta orjinalden bile sağlam...

alical33

alical33

Üye
benim eski cihazdada yapıyordu ama şimdikinde sorun yok çok şükür simkartın üzerini normal okul silgisiyle bi silin sim kart yerinede bi üfleyip temizleyin bi deneyin bakalım

sebahattinART

sebahattinART

Üye
Bende hiç olmazdı ama bete güncellemesinden sonra olmaya başladı.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar umarım sizin başınıza gelmez malum benim sim yok hatası imailim in klonlanması ile sonuçlandı aldığım sim hatalarından dolayı simimi orjinal simle değiştireyim dedim aveadan yeni sim aldım geçiş yaptılar o ana kadar açık olan sim yenisini takınca hiç görmez oldu ben sokette bir arıza var derken malum o şok ile karşılaştım imailiniz başka bir cihaza klonlanmıştır ve soluğu adliyede savcılıkta aldım iyimi adliyedeyim konuyu burdsn takip ederek gelişmeleri sizinle paylaşırım

Lobin12

Lobin12

Üye
bende dun iki defa hataa verdi

Dejavuex

Dejavuex

Üye
arkadaşlar umarım sizin başınıza gelmez malum benim sim yok hatası imailim in klonlanması ile sonuçlandı aldığım sim hatalarından dolayı simimi orjinal simle değiştireyim dedim aveadan yeni sim aldım geçiş yaptılar o ana kadar açık olan sim yenisini takınca hiç görmez oldu ben sokette bir arıza var derken malum o şok ile karşılaştım imailiniz başka bir cihaza klonlanmıştır ve soluğu adliyede savcılıkta aldım iyimi adliyedeyim konuyu burdsn takip ederek gelişmeleri sizinle paylaşırım
belliyoruz..

Rainesto

Rainesto

Üye
aveada karşılaşıyor bu soruna genellikle ben 920de turkcell mikro sim kart kullanıyorum hiç bi sorun yok

ON9

ON9

Üye
bendekide orjinal 25 tl avea dan almıştım ilk başlarda hiç olmuyordu son 3 aydır 5 - 6 kez olmaya başladı ve sıkıntı yapıyor
1 yıllık süre boyunca 3-4 kez simkart sorunu yaşadım AVEAda o yüzden kart sorunu kesin diyemiyorum ama %90 haklıyım sanırım. Avea da kart bile dandik.

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Bide şöyle Bi olay var ben 625 kullanıyorum 4g var ve 4gde kullanıyorum Türkcell ve sim orijinal deyip kesik hiç böyle bir hata almadım

Üst Alt