sık sorulan samsung d900 soruları ve cevapları

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
eses_nuri

eses_nuri

Üye
    Konu Sahibi
sık sorulan samsung d900 soruları ve cevapları
D900 İLE SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI*

Soru: Telefonumun bataryası nasıl çıkartılıyor? Kapağı çıkartamıyorum?
Cevap: Telefonunuzun bataryasını çıkartmak için öncelikle arka taraftaki kapağa parmağınızla basarak (samsung yazan yerin üstüne) üst tarafa doğru itiniz ve çıkartınız. Bataryayı üst tarafından tırnaklarınızla kavrayarak yukarı doğru çekiniz.

Soru: Telefonumu ilk seferde ne kadar şarj etmeliyim?
Cevap: Genel kanı ilk seferde en az 12 saat kadar şarj etmek gerektiği yönünde. Bunla beraber, ilk 5-6 şarjda da, telefonun pilinin tamamen bitirilmesi ve öyle şarj edilmesi gerektiği söyleniyor. Telefon, ilk kullanımda kısa bir şarj süresine sahipken, düzgün şarj edildikçe bu süre farkedilir miktarda gelişiyor.

Soru: Telefonum tuşlara basarken çok ses çıkartıyor, menüde ise "tuş sesi" yönetilemiyor..Tuş sesini nasıl kesebilirim?
Cevap: Telefonunuzu kaydırarak açınız. Şu an standby konumdadır, bu konumdayken yan taraftaki ses tuşlarını kullanarak tuş sesini tamamen kısabilirsiniz.

Soru:UGO teknolojisi denip duruyor sürekli. Nedir UGO?
Cevap: UGO, Adobe ile ortak üretilen ve interaktif duvar kağıdı diyebileceğimiz bir teknoloji. Buna göre, UGO'ya sahip ekranlarda, Türkiye için Ortaköy Camii ve arkada boğaz köprüsü görünüyor. Servis desteğine göre, gideceğiniz şehirlerde UGO desteği var ise, o şehirle özdeşleşmiş bir görüntü ekranınıza geliyor. Bununla birlikte, örneğin bu görüntü, gündüz iken gündüz, hava karardığında ise gece görüntüsüne geçiyor, havadaki bulutlar sinyal gücüne göre artıyor veya azalıyor, mesaj geldiğinde uçaklar geçiyor, havai fişekler atılıyor.

Soru: Bende neden UGO teknolojisi yok?
Cevap: Muhtemelen telefonunuzun versiyonu eskidir. Telefonunuz garantili ise ücretisiz, garantisiz ise ücretli olarak yetkili servislerde güncel versiyonu yükletebilirsiniz.

Soru: Son versiyon nedir?
Cevap: Versiyonlar sürekli güncellenmekle beraber, d900jvgb1 versiyonunda bir çok özellik sorunsuz çalışmaktadır.

Soru: Çektiğim fotoğraflar bulanık çıkıyor.
Cevap: D900 ile fotoğraf çekmek nispeten kolay değil. Bu yüzden Auto Focus'u kullanmanız önerilir; belki daha geç çekersiniz ama bulanıklık diye bir sorunla karşılaşmanız başka model telefonlara göre neredeyse imkansız.

Soru: Fotoğrafları neden hafıza kartına direkt atamıyorum?
Cevap: Çekilen fotoğraflar önce telefon hafızasına kaydediliyor, bunları sonradan sizin manuel olarak karta transfer etmeniz gerekiyor. Fotoğrafların üstünde herhangi bir işlem yapmanız için de (telefon rehberindeki bir kayda resim olarak atama, tam ekran görme gibi) gene telefon hafızasında bulunması gerekiyor; hafıza kartına sadece resminizi saklamak için atmanız önerilir.

Soru: Kaç MB'a kadar hafıza kartı destekleniyor?
Cevap: Maksimum 1GB'a kadar sorun yaşanmıyor.

Soru: Gelen mesaj sesini değiştiremiyorum, hep aynı şeyler var.
Cevap: Evet, değiştirilemiyor. Mevcut olanlarla idare etmek zorundasınız.

Soru: Telefon rehberinde hem sim kartımdaki kayıtlar hem de telefonun hafızasındakiler gözüküyor. Acaba bunları ayıramaz mıyım?
Cevap: Ne yazık ki telefon her iki türdeki kayıtları da beraber gösteriyor. Sadece sim'deki veya sadece telefondaki kayıtları ayrı ayrı göremiyoruz.

Soru: Gelen arama zili, önce çok hafif başlayıp daha sonra artıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim.
Cevap: Samsung'ların tümü bu şekilde çalıyor ve bu değiştirilemiyor. Yurtdışı Samsung forumlarında da tartışılan bu konu, kulak sağlığını koruma önlemi olarak açıklanıyor.

Soru: Telefon kapalı haldeyken ekran simsiyah oluyor, yeni mesaj gelmiş mi, arayan var mı, hiç bir şey göremiyorum.
Cevap: Sol yandaki ses tuşlarına uzun basarsanız, telefon size her türlü bilgiyi oldukça sade bir şekilde güzel olarak veriyor.

Soru: Fotoğraflara nasıl zoom yaparım?
Cevap: Yan taraftaki ses tuşlarını kullanarak zoom yapabilirsiniz.

Soru: Videoları nasıl tam ekran yapabilirim?
Cevap: İzlerken "1" tuşuna basın.

esmercocuq35

Üye
bilgiler için çok teşekkürler bazılarını biliyodum bazılarınıda yeni öğrendim

eses_nuri

eses_nuri

Üye
    Konu Sahibi
sen sağol arkadaşlar yannız bi noktaya dikkat edelim bunlar d900 için d900i için değil ona göre ben yapamadım olmuyor falan demeyin sonra :oke:

muko02

Üye
çok teşekkürler

acacia

acacia

Üye
saol dostum işe yarayan bilgilerin için
keşke d600 de de böyle bir sayfa açabilsek

eses_nuri

eses_nuri

Üye
    Konu Sahibi
D600 için arama yaptım ancak sonuç yok arkadaşlar yinede aramaya devam ediyorum bulunca eklerim ;)

bidibidi12

bidibidi12

Üye
D900i için diyeceğin bişeyler varmı arkadaşım

karizma-okan

Üye
çok teşekkür ederim:oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt