Sebzeler ve organlar arasındaki ilginç ilişki

Konu, 'Sağlık Köşesi' kısmında minoo tarafından paylaşıldı. Okunma: 3764 | Cevaplanma: 10

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Sebzeler ve organlar arasındaki ilginç ilişki

  Meyve ve sebzeler ile insan organları arasında büyük bir benzerlik var. Dahası vücut organlarına benzeyen bu meyva ve sebzeler o organlara şifa veriyor.
  [​IMG]

  HAVUÇ VE GÖZ: Havuç dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.


  [​IMG]

  DOMATES VE KAN: Domateste kalpte olduğu gibi dört odacık vardır ve kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermiştir.

  ÜZÜM VE KALP: Üzüm salkımı kalp şeklindedir, her bir üzüm tanesi kan hücresi gibi görünmektedir ve araştırmalar üzümün ciddi kalp ve kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.

  CEVİZ VE BEYİN: Ceviz küçük bir beyin görünümündedir. Ve beyin fonksiyonlar için faydalıdır.


  KEREVİZ VE KEMİK: Sap kereviz ve Çin lahanası kemiklere benzer. Bu gıdalar kemikler için faydalıdır, sodyum oranları eşit ve %23 dür. Gıdanızda yeterli sodyum yok ise vücut kemiklerden çeker ve kemikler zayıflar. Bu gıdalar iskeletinize faydalıdır.

  [​IMG]

  PATLICAN VE RAHİM: Patlıcan, avokado ve armut kadınların rahmine benzer ve fonksiyonlarını hedefler ve görünümleri bu organlara benzerler. Araştırmalar kadınların haftada bir avokado yemeleri halinde hormonları dengelediğini, istenmeyen doğum sonrası kilolarını azalttığını ve rahim kanserini önlediğini göstermiştir.

  iNCİR VE SPERM: İncir tohum doludur ve ağaçta ikili olarak asılarak büyür. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini arttırır ayrıca erkek kısırlığını önler.

  PATATES VE PANKREAS: Tatlı patatesin görünümü pankreasa benzer ve şeker hastalarının glisemik indeksini dengeler.

  ZEYTİN VE YUMURTALIK: Zeytin yumurtalıkların sağlığına ve fonksiyonuna yardımcı olur.

  PORTAKAL VE GÖGÜS: Greyfurt, portakal ve diğer narenciye meyveleri kadın göğsüne benzer ve bunların sağlığına ve lenfin hareketine yardımcı olur.

  SOĞAN VE HÜCRE: Soğan vücut hücreleri görünümündedir. Bütün vücut hücrelerinden atık maddelerin temizlenmesine yardım eder. Hatta gözlerin epitelyal katlarının yıkayan gözyaşlarına bile sebep olur.  Yazan: minoo
  akula, Perfect!, Lord_oF_Dark ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 2. gerçekten ilginç tesadüf olamıycak bişey

 3. bence de..ama güzel bir şey :D

 4. evet
  Teşekkürler eline sağlık

 5. Ben bizim biyoloji hocamıza "Domates kan yapar mı?" diye sormuştum. Gülüp geçmişti. Aslında bence de yapmaz. Rengi kırmızı diye halk arasında çıkan bir uydurma bir şey bence.

 6. resim kopyalayıp yapıştıramıyorum tek tek kaydedip url aldım uğraştım baya :ehe
  sağol kardeşim

  --------------- Ekleme ---------------

  araştırmalar da doğru olduğunu gösteriyor ama..

 7. :hmmm çok faydaLandım Pınar :D :D

 8. Hıyar yokmu :d:

 9. iyi bir şey mi dedin kötü bir şey mi abi :D

  --------------- Ekleme ---------------

  :kop::kop:

 10. yararlı bilgiler için teşekkürler pınar:D :d:

 11. rica ederim Kartalım :D

Sebzeler ve organlar arasındaki ilginç ilişki konusuna benzer içerikler

 1. Stres ve kalp krizi arasındaki ilişki ( Sağlık Köşesi )

  Stres ve kalp krizi arasındaki ilişki New York Columbia Üniversitesi'nin ünlü kardiyoloğu Doç. Dr. Özgen Doğan, stres ve kalp krizi arasındaki ilişkiyi anlattı. Stresin kalp krizi yaratma mekanizması nedir? 'Sempatik fon' denen...
 2. Felsefe ve Bilim Arasındaki İlişki ( Felsefe )

  Felsefe bilimle çeşitli ortak özellikler paylaşır: a) Her ikisi de genel olarak akıl adına konuşurlar ve kendilerini akla dayanan gerçeklerle haklı kılmaya çalışırlar, b) Her ikisi de kavram ve soyutlamalar kullanarak ilke ve yasalara varmak...
 3. Vücut ve Atmosfer Basıncı Arasındaki İlişki Nedir? ( Garip ve İlginç Olaylar )

  Vücudumuzda bulunan dokuların ve organların uyguladıkları bir basınç bulunmaktadır. Aynı zamanda dünyamızın içinde bulunduğu atmosferdede bir basınç söz konusudur. Bu yazımızda her iki basıncın birbiri üzerlerindeki etkileri ve bu basınçların...
 4. İnsanın eceli ve ömrü arasındaki ilişki ( Sorular ve Terimler )

  İnsanın eceli ve ömrü Ecel ve ömür hakkında bilgi Ömür, canlının bu dünyada var olmasıyla başlayan ve ecelinin gelip çatmasıyla ya da canlının ölmesiyle son bulan belirli süredir. Bu tanımdan hareket ederek, "öyle ise her canlının ömrü...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
13 Şubat 2016 Cumartesi - 23:25:25