Samsung galaxy sii suya düştü,ne yapmaliyim ?

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Samsung galaxy sii suya düştü,ne yapmaliyim ?
Arkadaşlar Yaklaşık 2 Saat Önce Denizden Geldik ve Dolayısıyla Ayaklarımız v.s kumluydu,Kumları Temizlerken Yanlışlıkla Babamın Cebinden Kayıp Lavabo'nun İçine Düştü ve bir 2-3 Saniye Islandı ve babam hemen beni çağırdı ve durumu anlattı ben hemen bataryayı çıkarttım ki kısa devre v.s olmasın diye,ve cihazın her tarafını güzelce peçeteyle sildim ardından bataryayı v.s de kuruttum ve cihazı saç kurutma makinesiyle 15 DK kuruttum ondan sonra malum biliyorsunuz galaxy s2 lerin ısınma problemi var ve bende bu dezavantajiı avantaj olarak kullanıyım dedim ve ram ve cpu tamamen dolacak şekilde bütün uygulamaları açtım cihaz sım sıcacık oldu ve 5 DK sonra cihazın bataryasını çıkarttım ve içine suya düşünce çıkarttığım hattı taktım ve cihazı çalıştırdım cihaz sim kartı okumadı ve ilk açıldığında cihaz öyle bir kasıyordu ki görmeniz lazımdı neyse bataryayı tekrar çıkarttım 5 dk bekledim ve cihazı tekrar çalıştırdım bu sefer aynı şekilde sim kartı okumadı sanırım sim kart yuvası mefta oldu ve dokunmatiğin altındaki tuşlar(Android Tuşları) çalışmadı ve bu sefer cihazı kapatıp yeniden açtım yine çalışmadı ardından cihazın kamerasını açtım ve aynı hani o televizyonda satılan 150 TL lik çift hatlı çin malı telefonların kameraları varya aynı onların kamerası gibi çekim yapıyordu ve ondan sonra cihazı daha kurcalamadım ve cihazı kutusuna koydum ;

Allahtan Cihazı Alırken VIP PROTECT kasko paketi almıştım en geç bir saat içinde değişim yapılacaktır yazıyor üzerinde yarın öğlen AVM'ye gidip durumu çalışanlara izah edeceğim daha önce bu tarz bir durumla karşılaşıp problem yaşayan oldumu önerilerinizi bekliyorum...

şunuda merak ediyorum acaba telefonu bir bardak suyun içine bıraksam sabaha kadar öyle beklese dahamı iyi olurdu çünkü cihaz bazen tamamen çalışabiliyor ama bazende çalıştırmıyor kamera v.s dediğim gibi cihazın acaba değişimini yaparlar mı ? ve avm'de galaxy s2 nin beyazı kalmıştı acaba bu durum nasıl işleyecek biz siyah istiyoruz...

klongs

klongs

Üye
kurutma makinesi ile kurutma bir daha ve geçmiş olsun

djhiguramos

djhiguramos

Üye
Saç kurutma makinesini önermiyorlar genelde cihazın çalışması bayağı iyi bir durum.Ben genelde teknolojik cihazları servise verirken salağa yatarım.Cihaz çalışıyorsa birgün açtım(yada kendiliğinden kapandı) böyle oldu diyebilirsiniz.AVM çalışanlarına çok fazla açıklama yapmanız iyi olmayabilir gerekmedikçe bilgi vermeyin derim.

---
ayrıca bu forumda yada başka bir forumda okumuştum telefonu tanıdık bir telefoncuya açtırın içini şöyle güzelce temizlesin mümkünse oksitlenmeyi örtsün ondan sonra servise kapandı bir daha da açılmadı ayağı çekin.(servis dediysem de işte o mağaza ya )

-----------------
nemini alsın diye PİRİNÇ öneriyorlar.

cyber

cyber

Üye
bas bas bağrıyolar saç kurutma ile yapmayın diye pirincin içine atcaktın direk hiç bişeyi kalmazdı

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
dediğim gibi cihazın kaskosu var zaten,Vip Protect'i iyiki de yaptırmıştım şimdi yarın gidip cihazın suya düştüğünü söyleyeceğim cihazı onarmaya kalkarlar mı sizce ? değiştirme hakkım var mı dır ?

- - - Eklendi - - -

saç kurutma makinası ile neden kurutmayın diyorlar ?

klongs

klongs

Üye
devreleri yakıyor

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Saç kurutma makinesini önermiyorlar genelde cihazın çalışması bayağı iyi bir durum.Ben genelde teknolojik cihazları servise verirken salağa yatarım.Cihaz çalışıyorsa birgün açtım(yada kendiliğinden kapandı) böyle oldu diyebilirsiniz.AVM çalışanlarına çok fazla açıklama yapmanız iyi olmayabilir gerekmedikçe bilgi vermeyin derim.

---
ayrıca bu forumda yada başka bir forumda okumuştum telefonu tanıdık bir telefoncuya açtırın içini şöyle güzelce temizlesin mümkünse oksitlenmeyi örtsün ondan sonra servise kapandı bir daha da açılmadı ayağı çekin.(servis dediysem de işte o mağaza ya )

-----------------
nemini alsın diye PİRİNÇ öneriyorlar.

evet pirinci duymuştum,vip protect var acaba değişim yaparlar mı ? ve o mağazada siyag gs2 yoktu sonuncusunu perşembe günü ben almıştım bir tek beyaz renk vardı ve biz beyaz istemiyoruz acaba ne olur ?

- - - Eklendi - - -

devreleri yakıyor

ısıdan yakıyordur hocam yoksa yakmaz ben bilerek ısı vermesini önlemek için kar tanesi tuşu var makinanın üzerinde ona basılı tutarak kuruttum manyak mıyım ben plastik telefon zaten erir birde :naughty:

taylan08

Üye
telefona hiç birşey olmaz sadece kurut yeter gidin net ten dayanıklılık testlerine bakın bu arada dediğime güvenmezsen bi yönten daha soyliyeyim telefonu bir beze sar bataryayı çıkartıp güneşin altına koy 30 dk yada 1 saat bu aralar zaten hava sıcak hiç bir şeyi kalmaz
(BU ARADA SUYA DUŞMUŞ TELEFON 10 15 DK İÇİNDE AÇILIRMI YA )

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
telefona hiç birşey olmaz sadece kurut yeter gidin net ten dayanıklılık testlerine bakın bu arada dediğime güvenmezsen bi yönten daha soyliyeyim telefonu bir beze sar bataryayı çıkartıp güneşin altına koy 30 dk yada 1 saat bu aralar zaten hava sıcak hiç bir şeyi kalmaz
(BU ARADA SUYA DUŞMUŞ TELEFON 10 15 DK İÇİNDE AÇILIRMI YA )

videodaki iphone'u bilmiyorum ama galaxy s2 maket bundan emin olabilirsiniz hatta gidin telefoncuda bakın:naughty:

hackerft

Üye
talıpavcı kardeş ne yaptın telefonu değiştirdiler mi sorunsuz
bende tlfonu vıp protech le kasko yaptırmıştım da merek ediyorum.

Üst Alt