Öneri Samsung galaxy S5 Batarya sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
    Konu Sahibi
Samsung galaxy S5 Batarya sorunu
Bir önceki konuda bahsettiğim olayı nette baya bir araştırdım. Sorunun bataryadan kaynaklanıyor olabileceğini düşünüyorum. Batarya şuan 100ama şarjdan çektiğim an telefon kapanıyor ve açılmaya çalışıyor. Bataryayı sökmediğim müddetçe telefon tekrar tekrar açılmaya çalışıyor ama malesef. Bu sorunun 3 farklı sebebi var gibi. Ya telefonun içindeki kablolarda bir temassızlık var. Ya batarya soketi sakat ya da batarya sıkıntılı. Hangisi sebep oluyor tam bilemiyorum ama anlattığım gibi. Batarya şarj oluyor ama telefonu çalıştıramıyor. Eğer şarj kablosunu bağlarsam telefon açılabiliyor. Umarım doğru sorunu anlamak için yeterli olacak bir gözlemdir.
Mesaj birleştirildi:

Telefona reset atacağım şimdi. Sonra son çare olarak batarya değiştiririm.

Son düzenleme:

fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
Sorun kesin olarak anakartta. Batarya sağlam. Anakart değişmesi lâzım.

• Düşünceli
Tepkiler: gonyalı
osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
Bir önceki konuda bahsettiğim olayı nette baya bir araştırdım. Sorunun bataryadan kaynaklanıyor olabileceğini düşünüyorum. Batarya şuan 100ama şarjdan çektiğim an telefon kapanıyor ve açılmaya çalışıyor. Bataryayı sökmediğim müddetçe telefon tekrar tekrar açılmaya çalışıyor ama malesef. Bu sorunun 3 farklı sebebi var gibi. Ya telefonun içindeki kablolarda bir temassızlık var. Ya batarya soketi sakat ya da batarya sıkıntılı. Hangisi sebep oluyor tam bilemiyorum ama anlattığım gibi. Batarya şarj oluyor ama telefonu çalıştıramıyor. Eğer şarj kablosunu bağlarsam telefon açılabiliyor. Umarım doğru sorunu anlamak için yeterli olacak bir gözlemdir.
Mesaj birleştirildi:

Telefona reset atacağım şimdi. Sonra son çare olarak batarya değiştiririm.
Öncelikle anakartta kablo olmaz devre şema yolu ve entegreler ile her yere enerji gider.Varsayılan arızalar şunlar olabilir
Batarya
güç entegresi
Şarj bölümü kısa devresi
Veya cihazda oksitlenme

Hasand.

Hasand.

Üye
Ilk once sorun bataryadan degil anakartta kablo olmaz devre olur odinle stock rom at duzelir

Üst Alt