Samsung Galaxy S2 IMEI sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

tanilak

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S2 IMEI sorunu
Arkadaşlar Merhaba,

Geçen hafta 2 adet Galaxy S2 marka cihaz satın aldım, cihazlar yurtdışı fakat pasaport kayıtlı ve hatlar takıldıktan sonra da sorunsuz bir şekilde çalışıyorlar.

Sormak istediğim şeye gelince; cihazların IMEI'sini sorguladığımda 2 telefon da kayıtlı gözüküyor fakat model olarak Nokia 3310 gözüküyor..

Forumlardaki araştırmalarımda bu durumun başka bir IMEI kullanımından kaynaklandığını, yani daha önce kullanılmış eski bir cihazın IMEI'sinin bu cihaza aktarılması şeklinde geliştiğini gösteriyor.

Size sormak istediğim bu cihazlar bu şekilde Nokia 3310 IMEI'leriyle kullanılsa herhangi bir sorun teşkil eder mi? Turkcell müşteri hizmetlerine bu konuyu sorduğumda açıkçası gün içerisinde müşterilerde bu durum ile oldukça fazla karşılaştıklarını ama abonelere otomatik ayar gönderimi yerine manuel şekilde ayarları yaparak yardımcı olduklarını ilettiler.

Sizin fikirleriniz nedir? Sizce cihazları aldığım yere iade etmeyi mi denemeliyim? Açıkçası 2 cihazı da hediye almıştım ve iade etmem için annemin ve babamın elinden telefonlarını geri almam gerekiyor (bu da oldukça garip karşılanabilir), yoksa bu şekilde kullanırlarsa herhangi bir sorun yaşanmaz mı?

matrak104

Üye
Cihazına pasaport kaydı yapılmamış onun yerine IMEI klonlama yapılmış gibi görünüyor. Eğer klonlanan diğer telefon yani 3310 olan kullanılmıyorsa sıkıntı olmaz. Çünkü aynı IMEI numarasına sahip iki telefon aynı anda sim kart takılı şekilde çalışırsa bunu tespit ediyorlar ve iki telefonu da kullanıma kapatıyorlar. 1-2 ay içinde IMEI numaranız klonlanmıştır. Satın aldığınız yere başvurun diye mesaj gönderiyor Telekomünikasyon kurumu. 3310 kullanılmıyor da olabilir ancak aynı IMEI numarası başka bir telefona da klonlanmış olabilir. Bu durumda yine aynı şey olacaktır. İleride sıkıntı yaşamaman için işlemi kime yaptırdıysan görüşmeni tavsiye ederim. Eğer pasaportun musaitse, IMEI değiştirmeden direkt pasaport kaydı yaptırabilirsin. Neden bu yolu tercih etmiş ki yaptırdığın kişi? Acaba senin pasaportla başka bir telefonu kaydettirmiş, sana da IMEI klonlayarak pasaport kaydı yaptık mı dedi ? Ya da pasaport kayıtlı diye aldıysan telefonları, pasaport kayıtlı olmadığı kesin. Eğer format atar veya yeni versiyon yüklersen bu IMEI değişikliğini kaybedebilirsin de. Bence telefonları geri ver ileride başın ağırmasın. Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: tanilak

taka78

Üye
3310 mu :D şaka bi yana da anlaşılan pazara iyi bi sahteci girmiş bu kaçıncı şikayet oluo (sadece forum içi deil bi tanıdık ta aldı)

tanilak

Üye
    Konu Sahibi
Cihazına pasaport kaydı yapılmamış onun yerine IMEI klonlama yapılmış gibi görünüyor. Eğer klonlanan diğer telefon yani 3310 olan kullanılmıyorsa sıkıntı olmaz. Çünkü aynı IMEI numarasına sahip iki telefon aynı anda sim kart takılı şekilde çalışırsa bunu tespit ediyorlar ve iki telefonu da kullanıma kapatıyorlar. 1-2 ay içinde IMEI numaranız klonlanmıştır. Satın aldığınız yere başvurun diye mesaj gönderiyor Telekomünikasyon kurumu. 3310 kullanılmıyor da olabilir ancak aynı IMEI numarası başka bir telefona da klonlanmış olabilir. Bu durumda yine aynı şey olacaktır. İleride sıkıntı yaşamaman için işlemi kime yaptırdıysan görüşmeni tavsiye ederim. Eğer pasaportun musaitse, IMEI değiştirmeden direkt pasaport kaydı yaptırabilirsin. Neden bu yolu tercih etmiş ki yaptırdığın kişi? Acaba senin pasaportla başka bir telefonu kaydettirmiş, sana da IMEI klonlayarak pasaport kaydı yaptık mı dedi ? Ya da pasaport kayıtlı diye aldıysan telefonları, pasaport kayıtlı olmadığı kesin. Eğer format atar veya yeni versiyon yüklersen bu IMEI değişikliğini kaybedebilirsin de. Bence telefonları geri ver ileride başın ağırmasın. Saygılar.

cihazları alırken pasaport kayıtlı diye satmıştı, meğerse sadece imei kaydı varmış gördüğümüz üzere :)
aldığım ilk gün 2 cihaza da format attım ve 2.3.5 ten 4.0.3 e upgrade ettim, imei ler hala nokia ve cihazlar çalışıyor..

- - - Eklendi - - -

3310 mu :D şaka bi yana da anlaşılan pazara iyi bi sahteci girmiş bu kaçıncı şikayet oluo (sadece forum içi deil bi tanıdık ta aldı)

forumda başka biri varmı bu durumdan bahseden? ben bulamamıştım da olmazsa onunla da irtibata geçelim..

taka78

Üye
evet oda galaxy s1 olsa gerek aynı hatayı yapmış

efe-

efe-

Üye
kaça aldınız?

- - - Eklendi - - -

benım s 2 de kopya imea ama ben alırken adama kendi bozuk telefonumun imeasını attırdım..

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Klonlama yapılmış ve pasaport kaydı yok anladığım kadarı ile

hata1500

Üye
kapanmıs cıhazlara pasaport kaydı yapılır 5337319333 mesaj la ırtıbat kurarsanız sevınırım

Üst Alt