Reading SW version...Error reading rap ver!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Turan

Turan

Üye
    Konu Sahibi
Reading SW version...Error reading rap ver!
arkadaşlar tele c6 fw si atarken bu hatayı aldım. bu nedir? Reading SW version...Error reading rap ver! :hmmm:hmmm:hmmm

• Beğen
Tepkiler: turan1907 ve anteachor3535

Turan

Turan

Üye
    Konu Sahibi
yardım edecek yokmu yaaa

• Beğen
Tepkiler: turan1907 ve anteachor3535

frkndgr

Üye
Dead USB seçeneğinin işaretli olduğundan emin ol.

Turan

Turan

Üye
    Konu Sahibi
tskrler arkdslar sorunu cözdm.

beraklitos

Üye
nasıl çözdüğünü yazsaydıda bizde faydalansaydık. böylelerine hiç yardım etmiyecen

Antonyr

Üye
nasıl çözdüğünü yazsaydıda bizde faydalansaydık. böylelerine hiç yardım etmiyecen

Selam arkadaşım sorunun çözümünü genel kültür olsun die mi yoksa aynı sorunu yaşadığın için mi bilmiyorum ama o sorunun çözümü daha doğrusu sebebi yarıda kesilen yada sistem dosyalarıyla oynanmasından kaynaklanır... Çözümü ise; aynı seri telefon firmwarelerinden örn:5130c-2 - 0580584 (buradaki C Türkiye için koddur) kodlu çok değişik ülkelerde değişik dillerde ve versiyonlarda çıktığı için çalışabileceğini düşündüğünüz cihaza model olarak uyan ( bu seri için ; modeli=Nokia 5130 XpressMusic Red (RM-495) )yani firmwareleri mesela 5.8 versiyon ve türkçe dil içeren 0571577 veya 0580584 ürün kodlu için 6.65 versiyonu veya 0571577 ürün kodlusu için 7.95 versiyonu gibi çoğaltabiliriz... kısacası bunlardan hangisinin uyup uymadığını nasıl anlarız sorusunu sorduğunuzu ve artık sadete gel dediğinizin farkındayım ama hiç bilmeyen arkadaşlar için bunu yazmam gerektiğini sizin anlayacağınızı biliyorum :)
Çözüm :Jaf programını burada nasıl kullanılır anlatmıycam onu sitede de defalarca anlattılar zaten onun için oradan araştırıp bilgi edininiz tembellik hazırcılık yok :) ... Jaf p- çalıştırıyorsunuz ve (örnekteki model için anlatıyorum) ana ekranda karşımıza gelen DC4'ü geçip BB5 ekranına tıklıyoruz ;
açılan sayfada işaretlenecekler (Manual Flash,Deadh USB,Factory Set,Normal Mode ve Use INI) bunun dışındakilerin tiklerini kaldırın,Use INI'yi tıkladığınızda açılan pencereden Kendi Cihazınızın Firmware kodunu RM-495 gibi ve ürün kodunu seçin tamam deyin ekranın üst tarafındaki MCU,PPM,CNT ve/veya APE Variant ışıkları yanacaktır. Son olarak ta change also product code yazısının altındaki ilk ürün kodunu sağdaki FLASH tuşuna tıklayarak bir deneyin ve yine bu model için PRESS POWER ON! yazısını görünce telefonunuzun açma tuşuna tatlı bir şekilde basın (açar gibi değil yani kısa:) ) sonra program bu konuda size çalışıyosa Erase işlemine başlayacaktır, eğer hatalıysa hata kodu verecektir ve sizde tabi daha önceden topladığınız bu ürün modeline uygun versiyonların inilerini teker teker deneyeceksiniz hiç bir bağlantıyı çıkarmadan değişiklik yapmadan sadece iniyi değiştirip FLASH tuşuna basacaksınız ... İşlem doğru giderse "çok önemli bir ayrıntı atlamamak lazım Done! Done! yazısının 2 kez olduğunu görmeden hiçbirşeye dokunmamanız bu mutluluğun işaretidir :) geçmiş olsun kutlama zamanı demektir "
Umarım açıklayıcı olmuştur arkadaşlar .

arda550

Üye
bende o programı acarken hata veryo ne yapmalym

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt