Yardım Ram Yetişmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

incebey38

incebey38

Üye
    Konu Sahibi
Ram Yetişmiyor
Merhaba Arkadaşlar.
Önceki Leptobumda Kötü Bir İşlemci Vardı Remide 2 gb dı
Ama Onda Okadar Kasma Olmazdı Şimdiki Bilgisayarımda İntel core i5 vE aYNI 2GB Lik Ram Var Ama Ram %78 %81 Lerde Geziyor Uygulamalar Zar Zor Açılıyor Windows 7 ultimate Kullanıyorum Temalar Açık Masaüstünde Fazla Birşey Yok avg 2015, advanced syestem care ,ccleraner Kullanıyorum.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
virüs vardır ilk açılışta bile yapıyorsa ve işlemci o kadar kötü değil ram de normal nette gezinti için fazlasıyla yeter hiç yedek almadan temiz format öneririm yapmazsan program kaldırmaya bak reklam programları varsa kaldırmayı dene

can1516

can1516

Üye
İşlemci on belleği diğerine göre düşükse daha fazla ram kullanır

can1516

can1516

Üye
Format attın mı işlemci değiştikten sonra format atman gerekiyor çekirdekler değiştiği için

can1516

can1516

Üye
Ve format at işlemci değiştikten sonra format atman gerekiyor çekirdek değiştiği için

incebey38

incebey38

Üye
    Konu Sahibi
Format Atmadan Çözüm Yokmu

0MG90

0MG90

Üye
8.1 yükle daha hızlı + daha az ram harcıyor
Bende de 2gb ram var ama 7'ye göre daha hızlı 8.1

Glania95

Glania95

Üye
8.1 yükle daha hızlı + daha az ram harcıyor
Bende de 2gb ram var ama 7'ye göre daha hızlı 8.1
8.1'i bende tavsiye ederim.Arkadaşında dediği gibi daha az ram yiyor ve daha hızlı :spr

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
işlemci önbelleğinin ram ile alakası yok.
işlemci değiştikten sonra format atmana gerekte yok.
32bit windows 8.1 yükle :oke:

Glania95

Glania95

Üye

Ama arkadaşla neredeyse aynı özelliklere sahip pcmiz vardı.Ama o 8.1 kullanıyordu.Program bakımından da benzer programlar yüklüydü.Ama benim ram (sistem tarafından) daha çok kullanılıyordu ?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Ama arkadaşla neredeyse aynı özelliklere sahip pcmiz vardı.Ama o 8.1 kullanıyordu.Program bakımından da benzer programlar yüklüydü.Ama benim ram (sistem tarafından) daha çok kullanılıyordu ?
rami ne kadar kullanacağı sizin sistemi nasıl kullandığınıza bağlı.
kullandığınız uygulamalar programlar vs. sizin kullanım alışkanlığınıza göre önceden bir kısmı sürekli olarak ramde hazır bekletilir.
windows 7 ve sonrasının rami çok kullanması iyi bişeydir :oke:

örnek verirsem eğer 16GB rami olan bir bilgisayarın yaklaşık 7-10gb lık bir kısmını sürekli olarak sistem kullanabilir.
ihtiyaç halinde ram boşaltılır o konuya kafanızı takmayın.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Glania95
incebey38

incebey38

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayar Da Okadar Uygulama Yok Zaten ArkaPlandakileride Kapatıyorum Başlagıctaki çoğu şey de kapalı
(Windows 8.1 yüklerim ama windows 7 orjinal şuan bendeki orjinal windows 8.1 bulamam)

can1516

can1516

Üye
işlemci değiştikten sonra format atmana gerekte yok.
32bit windows 8.1 yükle :oke:
mevcut işlemci çekirdeği ile değişen işlemci çekirdeği arasında fark var istediğin bilgisayarcıya sorabilirsin işlemci değiştikten sonra format atılır işletim sisteminin yeni çekirdekleri görmesi için

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
mevcut işlemci çekirdeği ile değişen işlemci çekirdeği arasında fark var istediğin bilgisayarcıya sorabilirsin işlemci değiştikten sonra format atılır işletim sisteminin yeni çekirdekleri görmesi için
format gerekmez kardeşim istediğin kasada deneyebilirsin. sadece işlemci değişimi ne driver değişimine nede formata ihtiyaç duymaz.

can1516

can1516

Üye
format gerekmez kardeşim istediğin kasada deneyebilirsin. sadece işlemci değişimi ne driver değişimine nede formata ihtiyaç duymaz.

Bir bilgisayarcıya sormanı tavsiye ederim yada direk kendin dene 3 gün önce kendi bilgisayarımda işlemci değiştirdim aynen dediğim oldu

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Bir bilgisayarcıya sormanı tavsiye ederim yada direk kendin dene 3 gün önce kendi bilgisayarımda işlemci değiştirdim aynen dediğim oldu
elimden 100-200 den fazla kasa geçti kardeşim boşa laf konuşmuyorum burda ben.

incebey38

incebey38

Üye
    Konu Sahibi
Ram Proplemini Çözdüm.) Ram Takınca Format Konusuna Gelince Bencede Fortamata Gerek Yoktur Ama Yinede Daha Stabil Çalışması İçin Belki İşe Yarıyordur.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Bende 4 sene bilgisayar okudum şuan da bilgisayar işi yapıyorum
kardeşim istediğini yapmakta özgürsün. söylediğin gibi işlemci değişip boş yere format atmaya devam edebilirsin.
elimden geçen hatırlayabildiğim sistemler şu şekilde.
Pentium 4 520 den core2 duo E6750 geçirdim format gerekmedi.
Dual core E2180 den core2 Quad Q9400 geçirdim format gerekmedi.
i3-2310m den i5-2430m geçtim format gerekmedi.
i3 2100 den i5 2500K geçirdim format gerekmedi.

amd tarafında ise
athlon II x2 250 den phenom II x4 955 geçirdim format gerekmedi.
phenom II x4 940 dan FX-6300 geçirdim format gerekmedi.
FX-4100 ten FX-8350 geçirdim format gerekmedi.

hatırladıklarım bunlar. tüm sistemlerde tıkır tıkır çalışmaya devam etti. hiç bir sorun, mavi ekran vs. sorunu yaşanmadı.
hepside tanıdıklarımın, arkadaşlarımın pcleri. :oke:

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
kardeşim istediğini yapmakta özgürsün. söylediğin gibi işlemci değişip boş yere format atmaya devam edebilirsin.
elimden geçen hatırlayabildiğim sistemler şu şekilde.
Pentium 4 520 den core2 duo E6750 geçirdim format gerekmedi.
Dual core E2180 den core2 Quad Q9400 geçirdim format gerekmedi.
i3-2310m den i5-2430m geçtim format gerekmedi.
i3 2100 den i5 2500K geçirdim format gerekmedi.

amd tarafında ise
athlon II x2 250 den phenom II x4 955 geçirdim format gerekmedi.
phenom II x4 940 dan FX-6300 geçirdim format gerekmedi.
FX-4100 ten FX-8350 geçirdim format gerekmedi.

hatırladıklarım bunlar. tüm sistemlerde tıkır tıkır çalışmaya devam etti. hiç bir sorun, mavi ekran vs. sorunu yaşanmadı.
hepside tanıdıklarımın, arkadaşlarımın pcleri. :oke:
aynn öyle bnde çok işlemci değiştirdim ama boşu boşuna format atmadım işlemciyi ilk açılışta kendisi tanıyor pc zaten o dediği olay :D :D win 95-98-2000 bide belki xpde oluyodur :D :D